Příkaz k smrti

Thriller

Itálie, 1983, 117 min

Roberto Faenza

Nino Baragli

Ne příliš známá krimi z N.Y. se skvělým hercem Keitelem, jedna z jeho nejpovedenějších rolí. Hudba samozřejmě neochvějně drsná, neorealismus ve filmovém pojetí umí geniálně jen jediný muž na světě Maestro "M".!(25.12.2009)

Zajímavé a zvláštní po obsahové stránce, ale jina strašně dlouhé a místy hodně nudné. Má to však co do sebe, celá ta podivná psychologická bitva, mezi dvěma hlavními herci, jejich poněkud sadomasochistický vztah, studium jejich charakterů-souboj intelektu, to se musí uznat, atmosféra je depresivní a spíše pak komorní v duchu noir filmů, není tu ani tolik akce, a násilí není tak explicitní jako v jiných filmech, dokonce staršího data. Doporučuji především fandům Johnyho Lydona (alias Johnny Rotten, frontman kapely Sex Pistols) v perfektní psychotické roli, jeho úšklebky nemají chybu, a samozřejmě i Harveye Keitela, tuhého a zkaženého policajta. Velký Ennio opět, ale ta ústřední counryová písnička mi ze docela po čase šla na nervy.(26.9.2011)

• Piedone

Prvý do 18 rokov neprístupný film, na ktorom som bol v kine. Ale nepáčil sa mi, možno som čakal niečo akčnejšie, keďže v tom čase boli akčné filmy nedostatkový tovar. Krvavé, ale nudné.(12.12.2014)

Na film šli všichni pankáči z města, když se rozneslo, že v něm hraje Johnny Rotten ! Asi to soudruhům cenzorům uteklo !(10.7.2011)

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = I./ 1987 - v pôvodnom znení s titulkami - súdruhovia už zdá sa mali ideový dozor "v paži" a pustili nám do kín (okrem POLIŠa) toto brutálne a nekorektné béčko o drsnom a zvrátenom policajtovi ala BAD LIEUTENANT, ktoré navyše ani nekončí happyendom. Aspon nie tým tradičným. Špina a depresia presakuje celým týmto filmom. (3.8.2009)(3.8.2009)

• - Lydonova hudební skupina PiL nabídla speciálně pro film píseň „The Order of Death“ a záměr udělat soundtrack, což produkce nakonec zamítla. (Fenk)