Chtěli jenom dobrou práci. A skončili v temném lese.
Zkušený televizní producent Gunnar připravuje drsnou reality show a potřebuje sehraný filmařský tým. Proto zorganizuje svérázný team building a odjíždí se čtveřicí vybraných kandidátů do divočiny, kde mají dokázat totéž, co čeká účastníky připravovaného pořadu. Vydržet v hlubokých lesích bez jídla a odkázáni jen sami na sebe čtyři dny. V neznámém prostředí se pod vedením autoritářského Gunnara začnou dít podivné věci. Když skupina objeví na břehu jezera opuštěný stan, skryté konflikty propukají naplno. Je to, co se odehrává, jen rafinovanou hrou, nebo se v lesích opravdu skrývá něco smrtelně nebezpečného?
Snímek režiséra Pala Oieho vyniká skvěle gradovanou atmosférou všudypřítomného ohrožení a narůstající hrůzy, k jejímuž navození nepotřebuje téměř žádnou krev, zato skvěle využívá drsné severské přírody. Film bývá srovnáván s prvními počiny Sama Raimiho nebo slavnou Záhadou Blair Witch, ve skutečnosti je mnohem více poctou klasickému norskému filmovému hororu De dodes tjern (Jezero mrtvých) režiséra Kare Bergstroma z roku 1958. (oficiální text distributora)

syphoon

Začínám mít tyhle severské horory rád, po snímku Skrytý jsem opět mile překvapen. Chata v horách, banda lidí, napjatá atmosféra a bohužel tak trochu americký konec, který na celkovém dojmu trochu přeci jen ubírá. Nebýt zmíněného závěru dávám procent o 10 více! 55%. ()

altaica

PRO MUŽE: Team building v lesích, kde lišky dávaj dobrou noc, musí nutně skončit team rozeseeringem. K tomu 2 povedené lekačky a obvyklý kreténismus postav, netušících, že hrají v pokusu o horor. Srovnávat s Blair Witch je totální pitomost, protože tam je cítit strach, hrůza i beznaděj. Tady to celkem příjemně ubíhá a ke konci navíc i svižně kvačí. Možná i proto jsem se ani nestačil začít bát. Ke všemu neštěstí ani nebylo o koho, ke členům týmu si člověk vybuduje asi stejný vztah, jako ke členům ÚV Mongolska, čti ani je nemá rád, ani necítí nenávisti, či odpor, prostě mu jsou u pr*ele. Na závěr je vše ještě polopaticky vysvětleno pro ty, kteří jsou extrémně plaší vůči myšlení. Celkem vzato doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Milá jednohubka z krásného prostředí severských lesů, vod a strání. Nelogičnost je už patologickým jevem většiny horůrků, takže ji ani nemusíme, madame, moc řešit. Bez obav, na konci si určitě nebudete muset máchat prádélko znečištěné strachem a totální ptákovina to také není. Takže s chutí do toho! ()

Miagy

Film z lesného prostredia, ktorému však niečo chýba k lepšiemu hodnoteniu. PLUS: prostredie lesa, pár hororových scén MINUS: zbytočne odbočovanie, zbytočné scény, krátky záver. slabé vyvrcholenie. Celkový dojem 55 %. ()

Megynka

Takovej divnej film ... atmosféru nějakou to má, to ano ... nemůžu říct, že bych se nudila. Ale vlastně tam za celou dobu nebylo vůbec nic, kromě posledních 5ti minut a bylo to docela zmatené, hlavně ten konec.. Navíc titulky jsou podle mě špatně udělané, tedy alespoň ty, co jsem měla možnost shlédnout já ... což bylo občas docela na nic. No, za mě tak 2,5 hvězdičky ... ()

Bube1

TÉMĚŘ ultimátní zážitek nebýt toho (čistě subjektivně řečeno) nepovedeného konce. Nedá se říct, že by ho režisér odflákl, jen mi to vysvětlení nesedlo... Ovšem to, co se na plátně odehrává celých 75 minut je hororová lahůdka! Herci na žánr nezvykle uvěřitelní s hmatatelnými charaktery, prostředí norského lesa snad nemohlo být zvoleno lépe a celou atmosféru podkresluje mrazivý jednoduchý soundtrack. Dokonce i nějaká ta lekačka fungovala, takže za mě poctivé 4 hvězdy. ()

Knor

Mrazivá atmosféra temnýho lesa a z neznámého ,,zla" docela funguje, ale to je asi tak všechno. Herci mi byli nesympatičtí, má to spoustu hluchých míst a pointa mě vyloženě zklamala. Čekal jsem víc. ()

boo-boo

Banda vrcholne nesympatických ľudí a čosi v lese. Na zabitie večera fajn, aj napínavé to je, akurát niet komu fandiť ani sa o koho zaujímať. Naozaj je košér neposlušného kolegu za trest priviazať k stromu a nechať ho tam? ()

pepino

Opět jsem doplatil na svou chybu tím, že jsem od toho moc očekával. Bohužel se očekávání nevyplnilo a ve výsledku jsem byl docela zklamán. ()

Honsik

Marně vzpomínám, zda jsem někdy viděl horror, při kterém se postavy chovají jakž takž logicky a né jako v amerických filmech, kdy oběť zdrhá vrahounovi v nadupaném Ferrari a vrahoun stejně čeká vždy za další křižovatkou. Takže chválím, norské filmy u mě bodují na plné čáře a nevim, zda ještě někdy budu spát ve stanu u rybníka. ()

Cortesz

Atmosférický horor s pěkného prostředí lesů někde v Norsku. Film si udržuje opravdu skvělou atmosféru říznutou něco mezi Záhadou Blair Witch a vyvražďovačkami typu pátek 13 atd.... Jde na filmu vidět hodně nízký rozpočet, ale režisér se jeví jako zručnej profík a hru tmy se světlem zvládá na jedničku a umi navodit tu správnou atmosféru, po příběhové stránce je to už opět horší. Po celou dobu filmu se nám snaží nějak vnutit, že to vše co se tam děje dělá jeden z nich, sice je to klasika a dělá se to snad v každém hororu, ale zde je to až moc okaté a vtíravě vlezlé. A nakonec zjistíte, že to dělá úplně někdo jinej. Konec mě mimochodem docela šokoval, ani ne tak tou pointou a pachatelem, ale spíše jeho motivem. Zdá se mi jako by tvůrci pachatele, motiv a závěrečnou pointu splácali z hlavy přímo při natáčení. ()

Soubi

Nee, šlo to atmosférou úplně mimo mě. Ty tři hvězdy jsou za snahu, exteriéry a nápad, který se u mne bohužel minul účinkem. Jinému ale nepochybně sedne. ()

intro

Není to žádná vyvraždovačka ve stylu amerických hororů,ale to vůbec nevadí spíše naopak.Atmosféra je celkem parádní a až do konce vás nechává v očekávání.Hudba je též dobrá. ()

mikhail

Nórska horrorová škola v poslednom desaťročí produkuje nadpriemerné filmy. Čo sa jasne ukázalo aj v tejto snímke. Jedná sa o film na pomedzí horrorového žánru a thrilleru, v ktorom je veľmi dobre spracovaná psychológia jednotlivých postáv. Veľká škoda, že istá nelogickosť v scenári, ktorá síce zamotá príbeh, ale je ťažko na uverenie a človek ju jednoducho nedokáže "len tak" prehryznúť, redukuje moje hodnotenie min o 1*. Napriek tomu je to dobrý snímok a fanúšikovia horroru zaplesajú. ()

Furry_Sheep

Neotřelý nápad, les jak vystřižený z Von Trierova Antikrista, syrově vykreslené lidské charaktery. Houstnoucí atmosféra, kolektivní psycho, ponorková nemoc v lesní chatě. Úvod filmu může působit dojmem, že půjde o klasická hororová klišé, ale není tomu tak. Poslední hvězdičku odebral odfláknutý závěr. ()

Lewisssek

Kdyby nastoupila banda pohledných amerických vysokoškoláků a vše ostatní zůstalo stejné, tak to schytá odpady, že je to jen další z řady tupých, ničím nepřekvapujících hororů, ve kterém se hrdinové chovají zcela nelogicky, scénář nula, amatérsky natočené, s wtf rozuzlením. Ale pozor, hrdinové jsou norské dost držky, půlku filmu není nic vidět, což samozřejmě buduje atmosféru, osazenstvo má patrně záhadnou minulost, o které se ještě záhadněji nic nedozvíme, což je zjevně vede k nutnosti počínat si v rámci logiky úplně nejzáhadněji a konec je takový správně nepředvídatelný…navíc pozor!, severská produkce!, takže pálíme plný! P.S. Atmosféra se tomu místy upřít skutečně nedá, dvě si to zaslouží, jen mě to pokrytectví s..ouží. ()

XXXXXXXX

Kulervoucí amosféra a pomyslná rukavice do xichtu Blér sračky. Bohužel mě zklamal závěr, ve kterém jsou sice náznaky něco vysvětlit, ale i tak vám zůstane pytel nezodpovězených palčivých otázek. Jakou roli hrál v celé zápletce Gunnar? Co se stalo během situace, zachycené na magnetofonu? Přežil jeho otec havárii letadla? A komu patří tvář, zachycená na záběru, těsně před koncem filmu?Každopádně by tento rok měla vyjít dvojka, takže doufám, že Øie odstraní nedostatky, ponechá atmosféru a pak by dvojka mohla být kandidátem na horor roku. ()

Pitryx odpad!

Je to od ničeho k ničemu, pobíhání po lese je kapánek nudné. Herci hráli jako parta amatérů po drogách. Neustálé blimbání na klimprbednu sice zpočátku vyvolávalo zdání atmosféry, po delší době se však stalo únavným až otravným. Bezefektní salátovka s jakýms takýms vysvětlením na konci, ale celé to prostě nestálo za nic. Nevím, zda má smysl sledovat dvojku. Zkusím se ukecat. ()

smrtubohem

Sice z toho šlo vymáčknout ještě o hooodně víc, ale lesy jsou vážně děsivý, atmosféra se dá krájet, a jsou tu zajímavý nápady. Mnohem lepší než Blair Witch, mnohem lepší než většina horoů, co jsem viděl. Nenechte se odradit prvními 5 minutami, které nejsou dobré, film se pak naštěstí rozběhne a diváka jistě nezklame. ()

markettka

Označila bych Villmark rozhodně za thriller, ne za horor. Atmosféra byla dobrá, ale tak nějak jsem postrádala zápletku. Pořád jsem čekala nějaké šokující rozuzlení (spojené s německou letkou) a dočkala jsem se minutového shrnutí jen aby se neřeklo. ()