Temné lesy

Temné lesy

Dark Woods

Horor / Mysteriózní / Thriller / Dobrodružný

Norsko, 2003, 85 min

Dost drsná záležitost. Chcete důkaz? Je asi 11 hodin večer a mě se už ani raději nechce spát. Norové jak vidím jsou velice zdatní řemeslníci co se týče uklohnit atmosféru. Vedle tohoto lesního hororu vypadá pobíhání Jasona v lesích jako neškodná zábava. Samozřejmě přeháním, ale stejně. Tento horor si bohatě vystačil s jedním zvukovým tónem a nadělal mi pěknou paseku v sebevědomí. Jen tak se do lesa nevydám.(31.7.2010)

Toto je presne ten typ hororov ktore mozem.....s minimom krvi, zato vsak s hutnou atmosferou a gradujucim zaverom. Nori opat nesklamali. 70%(22.4.2009)

• NinonL

Severský horor asi není severský thriller, který mám moc ráda. Tenhle podivný počin mě nebavil, sotva šel dokoukat a konec úplně zazdil celý nevalný dojem.(18.8.2012)

Hodne rutinérsky horor (teda skôr thriller), ktorý neurazí, ale že by ma nejako nadchol nemôžem tiež povedať. Perfektné využitie severskej prírody (tak pôsobivo temné zábery lesa som už dlho nevidel), remeselne zdatný režisér (zopár slušných lakačiek a optika) a nórsky ´´veterán´´ Bjorn Floberg patria k plusom, mizerný scenár i príbeh plný tradičných klišé, záver a typovo slušne vybraní mladí herci skôr k mínusom.(24.5.2005)

• havLord

Hororová demence, tentokrát v norském kabátu.(21.8.2007)

• Othello

Tak tohle se tvůrcům silně vymklo z rukou.(5.11.2009)

• nirvanafan

Tenhle film v sobě nese potenciál, který absolutně nedokáže využít. Norský lesy jsou k natočení hororu jak vyšitý a zezačátku to i trochu děsivě vypadá. Jenže pak se to začne čím dál tím víc kazit. Máme zde postavu Gunnara, který se od začátku chová jako psychopat, přestože s hlavním záporákem nemá nakonec nic společného a jeho chování není nijak vysvětleno. Zbytek postav se chová jako parta mladejch blbců. Jasně najdou v jezeře mrtvolu, a přesto se jeden z nich v pohodě nechá spoutat, pak zmizí, ale další dvě postavy si jdou potmě na vycházku lesem, páč měli pocit, že po nich hází šišky. A pak se KONEČNĚ začnou bát, když uvidí mrtvolu svého druha a úchylák je začne honit po lese. A závěr je podělanej úplně nejvíc. Shrnuto a podtrženo, i v norským filmu se najdou sračky.(30.11.2009)

Mám rád horrory, thrillery, mám rád dějově střídmé, pomalé severské filmy, mám rád nízkorozpočťáky, no a Villmark tohle všechno je. Ale přesto - nuda, nuda, nuda, vůbec mě nezaujal, nebavil, nevtáhl do děje, nechápu jeho srovnávání s nesrovnatelně záživnějším Blair Witch Projectem, nechápu vyzdvihování jeho (prý) husté a temné atmosféry, nechápu jeho vysoké hodnocení ani pochvalné komentáře, není to zkrátka vůbec můj šálek čaje. Nehrát v něm dvě hodně hezké holky, minimálně od třetiny bych ho už proklikával. / Po více než dvou letech jsem si před projekcí dvojky film zopáknul a divím se, jak jsem na něj byl kdysi bodově přísný, jednu hvězdu přidávám. Ale že se všechny postavy chovají divně až pitomě, je fakt.(30.9.2014)

Po delší době sem se u filmu fakt bál. Hlavně ze začátku je vše pěkně v náznacích a člověk neví co se děje a bude dít. První dvě třetiny jsou fakt velice působivé. Pak už postupně hororová klišé a nelogické chování postav ubírají na kráse. Ale konec, i když má své mušky, mě dost příjemně překvapil. Každopádně doporučují na večero-noční projekci.(29.3.2007)

Nebyt toho konce, byl by plny pocet ;[[(20.7.2006)

Mělo to docela dobrou atmosféru a ani herci nehráli nijak špatně. Ale celou dobu jsem si říkal, že se vlastně nekoná nic nového pod sluncem. Lehce nadprůměrný film, na který se dá koukat a docela i baví.(4.3.2010)

Ve výsledku to sice vyzní trochu do ztracena, ale ta atmosféra má sílu přibít diváka k sedačce.(5.7.2013)

• peter12

Mám rád lesné vyvraždovačky a videl som už nejaké z Nórska a aj podstatne lepšie.Osadenstvo nesympatické a aj postavy sa chovali dosť nezmyselne .Atmosféra niekedy bola slušná ale to bolo asi to jediné čo mi film ponúkol.Lebo vrážd bolo málo a ani nič neukázali čo by som už nevidel niekde inde.Scenár bol mizerný a prenieslo sa to do filmu v podobe nudy.(29.12.2014)

Atmosféra hlubokých norských hvozdů je perfektní, to se musí nechat. Ve filmu samotném se vlastně nic moc neděje, ale režisérovi se daří udržovat po celou dobu ten pocit, že je něco špatně a vše to vyvrcholí výtečnou závěrečnou naháněnou, ačkoliv se tu aktéři dopouští zásadního hororového klišé a totiž "rozdělíme svoje síly a půjdem v noci ven". Ale i tak mě to příjemně překvapilo.75%(28.9.2009)

Chvílema mě docela mrazilo.(30.11.2009)

Výborný horor s velmi hutnou gradující atmosférou... neušel jsem lehkému mrazení v zádech po takové 2/3 filmu... temný les, praskání větévek, světlo baterky... a nepříjemné krátké popískávání... vše s velmi efektivní hudbou (spíš zvukové efekty) a jemnými působivými motivy na piáno. Vzpomněl jsem si na Evil Dead, Blair Witch Project... zmíněné hodnotím lépe, ale i tento horor doporučuji všemi deseti.(23.1.2005)

To je: CHILDREN OF BODOM. ... .... ..." What do you about death?!" - . . . skvělé 4,5* hvězdy . . . . . . . . death metal na plátně !!!!(31.8.2007)

• Zmiu

To tohle bylo hodně divné. Hodně nelogické, a na konci tam chybělo něco víc k vysvětlení. Strašidelné to zas tolik nebylo, to jsem se víc bála u Harryho Pottera. :-) Jinak tedy už jako děti jsme se učili, že ve tmě svítit baterkou v lese je blbost, zvlášť, když chceme, aby nás nikdo neviděl. A svítit si, když vím, že tam je vrah, to si říká přímo o zásah. Dvě hvězdičky za lesy a za herce.(30.1.2010)

Posádka televizního pořadu "Real TV" s šéfem Gunnar na frontě brzy začne produkce reality show, pro. Gunnar shromáždil produkční tým čtyř lidí: přátel Lasse a Per, švédská dívka Elin a nová dívka Sara. Gunnar je vezme do srubu, kde trávil léto jako dítě.Srub se nachází daleko od civilizace, skryté ve tmě, v tajemných lesých.Tým má za úkol najít přes víkend potraviny, které příroda nabízí, a nesmí mít ani mobilní telefony, ale cigarety jsou povoleny. Když Lasse a Per najdou mrtvolu v jezeře nedaleko chaty. Gunnar naznačuje, že oni by měli pokračovat a neměli by nikoho upozornovat cokoliv Sara a Elin o tom, co našli. Ale brzy tým zažije nějaké eskalaci incidentů, které vedou k paranoie, obviňování a nedůvěře.(22.2.2013)

Film začína typickými hlúpymi rečami, ako to už v podobných hororoch býva zvykom. No priebehom filmu (cca od 20 minút) chytí všetko, čo mu chýbalo - t.j. atmosféra, náhly twist v deji, napätie či strachu z nebezpečia, ktoré môže byť hneď za rohom. Tie hlúpe dialógy si film síce zanechal až do konca a celkovo ani scenár nie je napísaný bohvie jak (nikto nedá svojim kamarátom vedieť, že videli mŕtvolu?), no technicky je to spracované veľmi dobre, sledovať tie trdlá je zábava a na okolité prostredie sa pozerá príjemne. Za posledných asi 15 minút (ktoré mimochodom mnohým môžu pripadať plné klasických klišé) však hodnotenie trochu zvyšujem, a to najmä za vtipný twist v závere.(19.3.2018)

No to se zas jednou soudruzi v ČT pochlapili případně poženštili a pustili na nás něco napínacího (6.11.10).Ovšem spíše ošklivě napínavé drama s implantovanými (dobrými a četnými ) horrorovými prvky a hodně rádoby šokantním a stupidně osekaným závěrem. I přesto,že jsem měl pocit,že chvílemi koukám na zdařilou horrorovou českou inscenaci zasazenou do lesů,které už prostě nemáme a herci nic moc,tak díky dobré (temné)atmosféře 70%.(6.11.2010)