Temné lesy

Dark Woods

Horor / Mysteriózní / Thriller / Dobrodružný

Norsko, 2003, 85 min

• AngelAngie

Vzhledem k přívalové vlně filmů tohodle typu jsem se i na tenhle hrozně těšila, jenže chyba lávky. Na to, jak jsem se těšila, tak jsem prvně asi po půl hodině usla, což se mi nestalo už hodně dlouho a poté, když jsem to chtěla dokoukat, tak jsem se přemlouvala jak kdybych musela jít dobrovolně stát frontu přes celej hypermarket. Sečteno podtrženo, vůbec nechápu vysoké hodnocení, protože i ti herci byli tak hrozní, že jsem se na ně nemohla koukat a to nemluvím o kameře, která mé oči naprosto odpuzovala.(21.12.2008)

Něčím osobitý, ale neuspokojilo. Prakticky celý se to odehraje v chatě u jezera někde v norských lesích, kam přijede šéf podivín a s ním čtveřice jeho podřízených. Bohužel, hodina z těch 80 minut pouze lehce znepokojuje, aniž by to na potřebnou úroveň zábavy doplnila atmosféra nebo dostatek dění. Prostě je toho málo. A konec už konečně hororuje, ale ne tak, aby vykompenzoval celé to poloprázdno předtím. VILLMARK s sebou nese pár strašidelných lesních momentů (svícení baterkou a la BLAIR WITCH PROJECT), očekávání neznámé hrozby a hezkou přírodu, ale to ostatní (včetně postav, krve je jen minimum) dává podle mě jen na průměr.(18.10.2009)

VILLMARK je dobrý film. To určite. O vrahovi v lese. Nečakajte však tuctovú vyvražďovačku v štýle HALLOWEEN alebo FRIDAY THE 13TH. Síce nechápem logiku v deji (film som videl v nórštine s angl. tit.), partia štyroch nádejných reportérov sa vydala do chatky v lese stráviť nejaký čas (niekoľko dní), dobrovoľne a zároveň na silu z tade nesmú odýsť, aby si ich 5 člen výpravy - starší pán mohol zobrať k sebe do týmu. Pri love na nejaké zviera resp. ryby, dvaja členovia nájdu pri rieke opustený stan aj s mŕtvolou ženy, ponorenou v rieke a priviazanej lanom k brehu. Postarší pán však prikáže aby sa o tom ďalší členovia nedozvedeli a predsa len počkali v chate do kým majú, veď tej žene aj tak tých pár dní nepomôže. A tak sa ten najnespokojnejší vydá na cestu cez les smerom k autu kde je aj jeho mobil a možnože tam bude aj nejaký signál... aspoň tak to vyzerá. Príjemne rozohraná hra v ktorej neviete či vrahom je niekto z nich, alebo niečo z lesa, no a čo ten opustený stan? Dej sa odohráva v podmanivom lese, všetko je solídne natočené a tak film pripomenie hlavne EVIL DEAD na ktorý aj priamo odkazuje (chatka v lese, starý magnetofón). A pritom vrah má solídnu históriu a keby to natočili amíci a keby k tomu vzniklo pokračovanie mohol by z toho vzniknúť pokračovateľ MICHAELA MYERSA alebo JASONA VORHEESE. Takto je to neamerický film a tým pádom aj dosť iný... zaujímavý. A tak keď najdete v lese stan aj so šatami na šnúre, určite si ich neobliekajte. Mohlo by vás to stáť život. A to nehovorím o zapískaní... potom zdrhajte kade ľahšie.(18.5.2005)

Jak říka Ruut. Atmosféra vynikající po celou stopáž, což je v dnešní hororové tvorbě malý zázrak, ale chování postav je debilní. Temné lesy je další důkaz, že k natoční slušného hororu nepotřebujete moc peněz a ani žádné megalománské efekty. Stačí atraktivní prostředí, slušné herce a hlavně dobrý scénař a to Temné lesy mají.(12.5.2012)

Norové fakt umí. Temný lesy maj fakt skvělou atmosféru už od úplnýho začátku a někdy je fakt hustě mrazivá a pár lekaček stojí taky za to, ale přišlo mi, že někdy v půlce stopáže film dost zbytečně poleví a nechá až příliš vydechnout, sice je pak všechno zachráněno naprosto skvělýma posledníma 20ti minutama plných strachu, napětí i mrtvých, ale u mě stejně na poli "lesních" hororů zůstává nadále nepřekonán Blair witch project(22.1.2008)

• - Natáčelo se v okolí Kaupangeru v Norsku. (Cheeker)

• - Snímek byl v roce 2003 nominován na Amanda Awards v kategoriích nejlepší film a nejlepší herec, o což se zasloužil Kristoffer Joner. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Lucemburku v roce 2004 pak film vyhrál cenu Grand Prize of European Fantasy Film in Silver - Special Mention. (Cheeker)