Temné lesy

Temné lesy

Dark Woods

Horor / Mysteriózní / Thriller / Dobrodružný

Norsko, 2003, 85 min

Něčím osobitý, ale neuspokojilo. Prakticky celý se to odehraje v chatě u jezera někde v norských lesích, kam přijede šéf podivín a s ním čtveřice jeho podřízených. Bohužel, hodina z těch 80 minut pouze lehce znepokojuje, aniž by to na potřebnou úroveň zábavy doplnila atmosféra nebo dostatek dění. Prostě je toho málo. A konec už konečně hororuje, ale ne tak, aby vykompenzoval celé to poloprázdno předtím. VILLMARK s sebou nese pár strašidelných lesních momentů (svícení baterkou a la BLAIR WITCH PROJECT), očekávání neznámé hrozby a hezkou přírodu, ale to ostatní (včetně postav, krve je jen minimum) dává podle mě jen na průměr.(18.10.2009)

Rozhodoval som sa medzi tromi a štyrmi hviezdami, ale nakoniec som sa priklonil k lepšiemu hodnoteniu. Má to naozaj hustú, dusivú atmosféru, čo je veľké prekvapenie a menší zázrak, pretože vo filme sa toho vlastne moc nestane a krv sa preleje iba málo, mimo záber a bez bubáka. Tento hororík je vystavaný na úplne inom princípe ako je bežné. Atmosféra je budovaná na základe strachu z neznámeho a temného strašidelného prostredia lesa. A ono to fungovalo. Vygradovala do takých rozmerov, ktorými sa môže pochváliť len veľmi málo hororov. Na druhú stranu, film vo mne vyvolal takú veľkú zvedavosť ohľadom celkovej pointy a v tomto smere ma tak namlsal, že som od konca a záverečného rozuzlenia očakával podstatne viac. Na záver prišlo preto sklamanie a pocit nevyužitého potenciálu. Film však aj tak odporúčam do pozornosti, pretože tá atmosféra je naozaj luxusná, málokedy sa podarí natrafiť na niečo také. 70/100(19.5.2014)

• lamps

Horor, který je celý postaven na neproniknutelném mysterióznu a zručně udržuje diváka i samotné postavy v tísnivém nevědomí, odkud pochází zdroj všech čím dál podezřelejších nepokojů, aby v závěru během několika málo vteřin udeřil s nejprimitivnější možnou pointou. Pravda, díky zjištěnému charakteru zla, uvěřitelným postavám a fungující atmosféře se nejedná o dílo tak prázdné jako stupidní Blair Witch, avšak i zde v konečném součtu marně hledám jediný vybroušený hororový moment či zvrat, kvůli kterému bych mohl bez výčitek udělit důstojnější hodnocení. A navíc je to celé jedno neuvěřitelné klišé... 45%(26.11.2015)

• korbitch22

To už si vážně děláte prdel!Co to je zase za slinty v těch komentářích?To už je českej divák opravdu tak zdegenerovanej a nebo ve svym životě hovno viděl?Banda nesympatických seveřanů vyrazí do lesů, kde se jejich šéf začne chovat jako imbecil a ostatní se mu v tom za každou cenu snažej vyrovnat.Atmosféru kterou tady každej vynáší do nebes jsem nenašel nikde.Lekačky asi dvě.Scénář plnej šílenejch nesmyslů.Už jen jak jdou přes tu řeku po tý kládě...tvl určitě bych tam tahal sortu měštáků, stačilo, aby jednomu z nich ujela noha a v tý řece by se s krosnou na zádech utopili do minuty.Najdou tělo, nic neohlásej, v klidu zůstanou, boss se chová nebezpečně jako troll a oni prostě nic neudělají a čekají až se něco stane....eh.Pointa zase výblitek jak z trapnýho hororu vod amíků.Čekal jsem teda nášup jako hrom a dostal jsem mysteriózní nudu, plnou krásný přírody a scénáristických zvratek.Verbal zase 5*......už sem si zvyknul, že ti giboni tady dávaj 5* každýmu filmu, jenž odpovídá hodnocením jejich hodnotám IQ.Slabota a jen díky pár scénám a výtečnému Kristofferu Jonerovi dám slabé 2*.40%.(3.10.2014)

• LIVINGDEAD

OPRAVDU PŘEHNANÉ HODNOCENÍ Zřejmě jsem náročnější divák, co se týče horrorů, ale mne prostě musí horror vylekat! Tomu pak říkám HORROR. Když jsem jel do Holandska, neustále jsem slyšel, že v Holadsku jsou nejškaredší lidi na světě. Nevěřil jsem, pak jsem ale viděl. Koukám ale, že podobně krásní jsou i Norové. Herecké obsazení filmu bylo tedy děsivé. Tolik hnusu jsem už dlouho neviděl. Co se týče obsahu filmu, "jo", mohlo to být fajn. Mně tam ale chyběly ty vraždy ala Pátek 13. Ke všemu s tím magneťákem jsem to vůbec nepochopil. Co tím jako chtěli říct. Také to neustále nahazování elektřiny. Nějak jsem doufal, že ho tam jednou někdo bacne, ale nestalo se! Takže, pokud bych tento film měl zhodnotit, dobrých bylo pouze 15 min. na konci! Což je opravdu málo.(15.6.2008)

• - Snímek byl v roce 2003 nominován na Amanda Awards v kategoriích nejlepší film a nejlepší herec, o což se zasloužil Kristoffer Joner. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Lucemburku v roce 2004 pak film vyhrál cenu Grand Prize of European Fantasy Film in Silver - Special Mention. (Cheeker)

• - Natáčelo se v okolí Kaupangeru v Norsku. (Cheeker)