Chtěli jenom dobrou práci. A skončili v temném lese.
Zkušený televizní producent Gunnar připravuje drsnou reality show a potřebuje sehraný filmařský tým. Proto zorganizuje svérázný team building a odjíždí se čtveřicí vybraných kandidátů do divočiny, kde mají dokázat totéž, co čeká účastníky připravovaného pořadu. Vydržet v hlubokých lesích bez jídla a odkázáni jen sami na sebe čtyři dny. V neznámém prostředí se pod vedením autoritářského Gunnara začnou dít podivné věci. Když skupina objeví na břehu jezera opuštěný stan, skryté konflikty propukají naplno. Je to, co se odehrává, jen rafinovanou hrou, nebo se v lesích opravdu skrývá něco smrtelně nebezpečného?
Snímek režiséra Pala Oieho vyniká skvěle gradovanou atmosférou všudypřítomného ohrožení a narůstající hrůzy, k jejímuž navození nepotřebuje téměř žádnou krev, zato skvěle využívá drsné severské přírody. Film bývá srovnáván s prvními počiny Sama Raimiho nebo slavnou Záhadou Blair Witch, ve skutečnosti je mnohem více poctou klasickému norskému filmovému hororu De dodes tjern (Jezero mrtvých) režiséra Kare Bergstroma z roku 1958. (oficiální text distributora)

Xmilden

Dost drsná záležitost. Chcete důkaz? Je asi 11 hodin večer a mě se už ani raději nechce spát. Norové jak vidím jsou velice zdatní řemeslníci co se týče uklohnit atmosféru. Vedle tohoto lesního hororu vypadá pobíhání Jasona v lesích jako neškodná zábava. Samozřejmě přeháním, ale stejně. Tento horor si bohatě vystačil s jedním zvukovým tónem a nadělal mi pěknou paseku v sebevědomí. Jen tak se do lesa nevydám. ()

iamek

Jak říka Ruut. Atmosféra vynikající po celou stopáž, což je v dnešní hororové tvorbě malý zázrak, ale chování postav je debilní. Temné lesy je další důkaz, že k natoční slušného hororu nepotřebujete moc peněz a ani žádné megalománské efekty. Stačí atraktivní prostředí, slušné herce a hlavně dobrý scénař a to Temné lesy mají. ()

Bloody13

Je až obdivuhodné, jak Norové dokážou z tak všedního prostředí, s jakým se všichni občas setkáváme, vytřískat takhle tíživou atmosféru. Při vhodné projekci (sami doma za hluboké noci, podmínkou je skvělý obraz a zvuk) se vám zákonitě musí dostavit pocit stísněnosti, strachu a nejistoty. A přitom se zde toho tolik neděje... pouze počáteční nález mrtvoly, sem tam někomu hrábne. Jenže jsou to právě hluboké lesy, přirozené postavy a minimalistická hudba, které tvoří ty nejdůležitější prvky filmu. Probdělá noc téměř zaručena. Osobně bych se nebál označit Villmark a jeho švédského bratříčka Det okanda za nejstrašidelnější skandinávské horory vůbec. ()

Slasher

Něčím osobitý, ale neuspokojilo. Prakticky celý se to odehraje v chatě u jezera někde v norských lesích, kam přijede šéf podivín a s ním čtveřice jeho podřízených. Bohužel, hodina z těch 80 minut pouze lehce znepokojuje, aniž by to na potřebnou úroveň zábavy doplnila atmosféra nebo dostatek dění. Prostě je toho málo. A konec už konečně hororuje, ale ne tak, aby vykompenzoval celé to poloprázdno předtím. VILLMARK s sebou nese pár strašidelných lesních momentů (svícení baterkou a la BLAIR WITCH PROJECT), očekávání neznámé hrozby a hezkou přírodu, ale to ostatní (včetně postav, krve je jen minimum) dává podle mě jen na průměr. ()

Campbell

Atmosférická pecka která mě strašně děsila(spoiler) abych na konci zjistil že se nebylo vůbec čeho bát. Nevěděl jsem co mě na konci čeká, ale celou dobu co film běžel mi běhal takovej nepříjemný mráz po zádech. A při tom tam venku prakticky nic nebylo. Nedříve jsem viděl Skrytý a ten mě dost bavil, teď se mi dostal do ruky Villmark a ten mě taky dost bavil, hlavní hrdina je stejně nesmpatickej jako v Skyrý(stejný herec) ale nějak jsem si ho tu oblíbil. Atmosféra lesů je fakt k posrání a k tomu dopomáhá kamera která vypadá teda dost amatérsky ale svůj účel splnila na jedničku. Film se táhne a jde svým tempem, a to je jedině dobře protože to budování atmosféry je fakt dokonalé. Skoro za plnej počet, ale tu 5* si nechám. Ale překvapení jako hrom to je. ()

• Temné lesy byly prvním norským hororem od roku 1958, kdy byl uveden film De dødes tjern. (ČSFD)
  • Snímek byl v roce 2003 nominován na Amanda Awards v kategoriích nejlepší film a nejlepší herec, o což se zasloužil Kristoffer Joner. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Lucemburku v roce 2004 pak film vyhrál cenu Grand Prize of European Fantasy Film in Silver - Special Mention. (Cheeker)
  • Natáčelo se v okolí Kaupangeru v Norsku. (Cheeker)