Temné lesy

Temné lesy

Dark Woods

Horor / Mysteriózní / Thriller / Dobrodružný

Norsko, 2003, 85 min

Úvody s partiou mladých ľudí putujúcich kamsi do divočiny už začínam vážne neznášať. Našťastie tento film rýchlo strasie klišé a začne byť zaujímavý, miestami naozaj strašidelný a vďaka zručnej réžii solídne graduje. Bohužiaľ, od záverečného rozuzlenia som čakal niečo prepracovanejšie, nie túto z prsta vycucanú báchorku, ktorá nebezpečne zráža film naspäť k priemeru. Škoda, väčšinu času to u mňa siahalo po štyroch hviezdičkách.(11.4.2009)

Dost drsná záležitost. Chcete důkaz? Je asi 11 hodin večer a mě se už ani raději nechce spát. Norové jak vidím jsou velice zdatní řemeslníci co se týče uklohnit atmosféru. Vedle tohoto lesního hororu vypadá pobíhání Jasona v lesích jako neškodná zábava. Samozřejmě přeháním, ale stejně. Tento horor si bohatě vystačil s jedním zvukovým tónem a nadělal mi pěknou paseku v sebevědomí. Jen tak se do lesa nevydám.(31.7.2010)

Takřka po všech stránkách dokonalé. Takřka! Závěrečné "zakčnění" - sice předvídatelné, ale vzhledem k předchozímu průběhu zoufale nepadnoucí - a především pointa z ranku oněch neočekávaných, dávají tomuto norskému horroru těžce na prdel. 60 minut filmu na 5*, 20 minut něco mezi odpadem a 1*. Lepší si v paměti zachovat to pozitivní. Alespoň pro tentokrát.(12.12.2009)

Mírně promarněný potenciál, dalo by se říci. Norové se snaží o svůj vlastní Blair Witch, bohužel jim v tom chybí jakási viditelnější zručnost. Což o tom - atmosféra je jakž takž v pohodě, jen to napětí kolísá jako na horské dráze. Finále je sice parádní, jenomže by to chtělo více "haluzních" scén, ne jen několik rozmazaných lesních přízraků na pozadí lesního záběru. Celkově se u toho dá bezvadně zabavit, a kdo se rád bojí (nesmí na Villmark), nebude zklamán. Bohužel pro někoho, kdo čeká minimálně stejnou zábavu jako u povedenějších nezávislých hororů 21. století, je to poněkud zklamání...(4.11.2010)

V tomto hororu se hodinu celkem marně tvůrci snaží navodit atmosféru, vyhrocení mezi jednotlivými postavami uprostřed lesa a není se čeho chytit, co by dokázalo zaujmout. Posledních dvacet minut se začíná něco dít a to už se naopak povedlo nadprůměrně i díky tomu, že celé to působí dost reálně. Určitě za zmínku stojí nepříjemná hudba, která do tohoto žánru zapadla.....5/10(22.10.2016)

• - Snímek byl v roce 2003 nominován na Amanda Awards v kategoriích nejlepší film a nejlepší herec, o což se zasloužil Kristoffer Joner. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Lucemburku v roce 2004 pak film vyhrál cenu Grand Prize of European Fantasy Film in Silver - Special Mention. (Cheeker)

• - Natáčelo se v okolí Kaupangeru v Norsku. (Cheeker)