poster

Temné lesy

 • Norsko

  Villmark

 • Slovensko

  Temné lesy

 • USA

  Dark Woods

Horor / Mysteriózní / Thriller / Dobrodružný

Norsko, 2003, 85 min

 • Stoka
  **

  Horor? Možná pro 12-ti leté. Thriller? Možná. Odjet kamsi do lesů a udělat tam drsnou reality show nebyl zrovna dobrý nápad. Gunnar se ve filmu choval jak největší kokot a po nocích kácel stromy - jak smešné. Jinak výběr herců byl strašný, hlavně teda mužského pohlaví. Vidím, že verbal z toho uchcával a byl tak napnutý, že měl své plíny až u krku, podobně, jako atmosféru ve filmu, kterou nám s orgasmem popisuje. Zřejmě neví, co je dobrý horor. Na Villmark 2 se rozhodně nechystám.(8.4.2019)

 • Davies182
  ***

  Mírně promarněný potenciál, dalo by se říci. Norové se snaží o svůj vlastní Blair Witch, bohužel jim v tom chybí jakási viditelnější zručnost. Což o tom - atmosféra je jakž takž v pohodě, jen to napětí kolísá jako na horské dráze. Finále je sice parádní, jenomže by to chtělo více "haluzních" scén, ne jen několik rozmazaných lesních přízraků na pozadí lesního záběru. Celkově se u toho dá bezvadně zabavit, a kdo se rád bojí (nesmí na Villmark), nebude zklamán. Bohužel pro někoho, kdo čeká minimálně stejnou zábavu jako u povedenějších nezávislých hororů 21. století, je to poněkud zklamání...(4.11.2010)

 • d-corso
  ****

  Takřka po všech stránkách dokonalé. Takřka! Závěrečné "zakčnění" - sice předvídatelné, ale vzhledem k předchozímu průběhu zoufale nepadnoucí - a především pointa z ranku oněch neočekávaných, dávají tomuto norskému horroru těžce na prdel. 60 minut filmu na 5*, 20 minut něco mezi odpadem a 1*. Lepší si v paměti zachovat to pozitivní. Alespoň pro tentokrát.(12.12.2009)

 • Hrabka
  **

  Co to bylo? Po utahaném a celkem nudném filmu očekávám alespoň zajímavou pointu, ale té jsem se nedočkal. Jednoznačně nevyužitý potenciál, protože to prostředí je opravdu parádní a navozuje tu pravou atmosféru. Všechno bylo ale zabito neschopností režiséra, scénáristy i samotných herců. Celkem nezajímavý horor, který mohl dopadnout mnohem lépe. Škoda. Tak třeba příště, Norové... 45%(13.3.2010)

 • malylada
  ***

  V tomto hororu se hodinu celkem marně tvůrci snaží navodit atmosféru, vyhrocení mezi jednotlivými postavami uprostřed lesa a není se čeho chytit, co by dokázalo zaujmout. Posledních dvacet minut se začíná něco dít a to už se naopak povedlo nadprůměrně i díky tomu, že celé to působí dost reálně. Určitě za zmínku stojí nepříjemná hudba, která do tohoto žánru zapadla.....5/10(22.10.2016)

 • - Snímek byl v roce 2003 nominován na Amanda Awards v kategoriích nejlepší film a nejlepší herec, o což se zasloužil Kristoffer Joner. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Lucemburku v roce 2004 pak film vyhrál cenu Grand Prize of European Fantasy Film in Silver - Special Mention. (Cheeker)

 • - Natáčelo se v okolí Kaupangeru v Norsku. (Cheeker)

 • - Temné lesy byly prvním norským hororem od roku 1958, kdy byl uveden film De dødes tjern. (Stoka)