Temné lesy

Temné lesy

Dark Woods

Horor / Mysteriózní / Thriller / Dobrodružný

Norsko, 2003, 85 min

Atmosférická pecka která mě strašně děsila(spoiler) abych na konci zjistil že se nebylo vůbec čeho bát. Nevěděl jsem co mě na konci čeká, ale celou dobu co film běžel mi běhal takovej nepříjemný mráz po zádech. A při tom tam venku prakticky nic nebylo. Nedříve jsem viděl Skrytý a ten mě dost bavil, teď se mi dostal do ruky Villmark a ten mě taky dost bavil, hlavní hrdina je stejně nesmpatickej jako v Skyrý(stejný herec) ale nějak jsem si ho tu oblíbil. Atmosféra lesů je fakt k posrání a k tomu dopomáhá kamera která vypadá teda dost amatérsky ale svůj účel splnila na jedničku. Film se táhne a jde svým tempem, a to je jedině dobře protože to budování atmosféry je fakt dokonalé. Skoro za plnej počet, ale tu 5* si nechám. Ale překvapení jako hrom to je.(8.3.2012)

Dost drsná záležitost. Chcete důkaz? Je asi 11 hodin večer a mě se už ani raději nechce spát. Norové jak vidím jsou velice zdatní řemeslníci co se týče uklohnit atmosféru. Vedle tohoto lesního hororu vypadá pobíhání Jasona v lesích jako neškodná zábava. Samozřejmě přeháním, ale stejně. Tento horor si bohatě vystačil s jedním zvukovým tónem a nadělal mi pěknou paseku v sebevědomí. Jen tak se do lesa nevydám.(31.7.2010)

Banda mladých lidí vyráží do divočiny s novým zaměstnavatelem - snad utužit vztahy, snad načerpat nějaké zážitky na reportáž, nejsem si tak docela jistá. Zcela odříznuti od civilizace vegetují v polorozpadlé boudě uprostřed lesů a kolem se začnou množit znepokojivé události. Chování postav je občas těžko pochopitelné a zvláště šéf s projevuje jako těžký magor. V některých ohledech film připomíná "Blair Witch", akorát nevyvolává takové mrazení (vlastně skoro žádné), téma nalezené mrtvoly mi evokovalo australský film "Jindabyne" (ten vznikl později, takže je jasné, kdo koho kopíroval:-)). Ovšem ke konci, když film začal gradovat, jsem na pár minut usnula, což mělo za následek, že jsem závěrečnou pointu jaksi nepobrala... co s tím měl společného ten ksicht na fotce? Výsledný verdikt: celkem nuda, bohužel, průměrný thriller. Přivřu oči a dám třetí hvězdičku. 55%(30.11.2009)

Obrovské severské překvapení. Jsem horory skoro odkojen, a tak se mi jen málokdy stává, že se u filmu bojím. Ale Villmark mě naprosto pohltil a nedal mi vydechnout. Tak temně bezvýchodnou atmosféru jsem ve filmu dlouho neviděl. Film byl dokonce temný a ponurý i ve scénách, kdy svítilo slunce. Ze začátku si režisér s divákem pohrává a chce mu vsugerovat mysteriózní přesah ve stylu Evil Dead (magnetofon v opuštěné chatě). Ale to je jen vějička, na kterou jsem se celkem chytil. Divák spolu s hrdiny celou dobu tuší, že něco není v pořádku a to i před odkrytím prvního ukrytého tajemství. A nebezpečí, to je mnohem reálnější než se může na první pohled zdát. Jedině pointa mohla být trochu lépe propracována. Nicméně i s tímto slabším závěrem (v jiném hororu bych ho však bral jako naprostou špičku) je pro mě tohle jasně nejlepší horor roku 2003.(18.4.2005)

Tak tohle jsem podcenil! Pokud jsem dal Det Okanda čtyři hvězdy, tak tomto dávám plný počet. Norská nečitelná atmosférická bomba. Pěkně natočený, VÝBORNĚ zahraný, několik skvělých momentů a pro mě nečekaný zakončení. Já do lesa nepojedu, já do lesa nepudu...!!!(25.9.2012)

• - Natáčelo se v okolí Kaupangeru v Norsku. (Cheeker)

• - Snímek byl v roce 2003 nominován na Amanda Awards v kategoriích nejlepší film a nejlepší herec, o což se zasloužil Kristoffer Joner. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Lucemburku v roce 2004 pak film vyhrál cenu Grand Prize of European Fantasy Film in Silver - Special Mention. (Cheeker)