Temné lesy

Temné lesy

Dark Woods

Horor / Mysteriózní / Thriller / Dobrodružný

Norsko, 2003, 85 min

Něčím osobitý, ale neuspokojilo. Prakticky celý se to odehraje v chatě u jezera někde v norských lesích, kam přijede šéf podivín a s ním čtveřice jeho podřízených. Bohužel, hodina z těch 80 minut pouze lehce znepokojuje, aniž by to na potřebnou úroveň zábavy doplnila atmosféra nebo dostatek dění. Prostě je toho málo. A konec už konečně hororuje, ale ne tak, aby vykompenzoval celé to poloprázdno předtím. VILLMARK s sebou nese pár strašidelných lesních momentů (svícení baterkou a la BLAIR WITCH PROJECT), očekávání neznámé hrozby a hezkou přírodu, ale to ostatní (včetně postav, krve je jen minimum) dává podle mě jen na průměr.(18.10.2009)

• *CARNIFEX*

Gunnar je producentom novej, drsnej reality show, v ktorej bude skupinka ľudí zanechaná po dobu 4 dní napospas divokej prírode bez jedla a vody. Tesne pred spustením prvej klapky sa Gunnar rozhodne zobrať do opustenej chaty uprostred lesa pár zaplatených dobrovoľníkov. Chce si otestoval schopnosti a správanie rôznorodých osobností. Ale čo ak je dané miesto teritóriom niekoho iného, kto o ich návštevu nestojí? Dalo by sa skonštatovať, že film od úvodných minút, v určitých časových intervaloch ponúka niečo, čo u diváka rozhodne zvýši pozornosť. Musím však jedným dychom dodať, že rozstupy týchto krátkych momentov je natoľko vzdialené, že človek stihne opäť, zas a znova - zadriemať. Nemôžem povedať, že by bol tento snímok zlý, no zaradenie do žánru horor mu veľmi nesedí. Podľa mňa ide o thriller s veľmi slušnou záverečnou 10 minútovkou a rozuzlením – 50%.(14.11.2013)

Tesil jsem se na paradni horor a nakonec to zas tak extra nebylo. Film pusobi krapet lacine a amatersky, nicmene jelikoz se celej odehrava v lesich, kde je jen rybnik, chata a vsude okolo lesy, dost to dodava na atmosfere. Ze zacatku je fakt solidni, clovek ceka, kdy uz to pride a je napnutej, jenze kdyz furt nic a neni se ceho bat, tak zacne atmosfera upadat. Pak pride zaverecna ctvrthodinka, ktera je slusne atmosfericka, nicmene vrazdy nijak napadity nejsou a odhaleni, kdo to zabiji, je dost ubohy. Jeste bych pochvalil herce, ktery hrajou naprosto prirozene a civilne, zadny ze by behali a rvali. Celkove se jedna o zajimavej film s dobrou atmosferou, ale ze bych se nak bal, to zas ne.(22.3.2008)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Atmosféra 8/10 Prostředí 7/10/// +dobrá atmoška, trošku jsem se bál a napjatě očekával co se bude dít dál -pro mě neznámí herci, ale to by tak nevadilo, škoda závěru, který měl být lepší a rozhodně lépe vygradovaný, samotný konec mohl být úplně jiný/// Řekl jsem si, že k tomu sednu a kdyby mě to nudilo, tak půjdu spát. No a představte si, dokoukal jsem to. V průběhu filmu nebude moc vědět na čem jste a budete očekávat klasická klišé amerických hororů. Možná i proto vás průběh překvapí. Škoda slabších a méně zajímavých herců. Mohlo jich být i víc a mohlo to být hnáno do ještě většího extrému. I tak ale stojí za vidění./// Celkem 61%///(4.11.2010)

ČT2 dává horor, navíc Norský. Hned letím ke kamarádce zapnout TV a těším se na tradičně netradiční podívanou. No pojetí filmu vskutku netradiční bylo, jednak mi jaksi unikl smysl jejich výpravy (i když o tohle tam vlastně vůbec nešlo), jednak jsem chvílemi byla zmatená z těch postav - znali se, neznali? A proč si dělali tak "podivné" naschvály a tresty? Každopádně napínavý děj, absence charakteristiky postav i vztahů mezi nimi - takže podezřelí jsou (téměř) všichni, hustá atmosféra. Navíc můj oblíbenec Kristoffer Joner. // Na mě to zapůsobilo (domů jsem se vracela parkem značně nervózní), ale bohužel jen chvilkově. 3 a půl *.(5.12.2009)

• - Snímek byl v roce 2003 nominován na Amanda Awards v kategoriích nejlepší film a nejlepší herec, o což se zasloužil Kristoffer Joner. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Lucemburku v roce 2004 pak film vyhrál cenu Grand Prize of European Fantasy Film in Silver - Special Mention. (Cheeker)

• - Natáčelo se v okolí Kaupangeru v Norsku. (Cheeker)