Temné lesy

Temné lesy

Dark Woods

Horor / Mysteriózní / Thriller / Dobrodružný

Norsko, 2003, 85 min

V atmosféře husté tak, že by se dala krájet a dost možná ještě hustší je romantický norský lesík, u něj rybníček a u rybníčku stan. Ve dne jsou docela obyčejní, ale když je večer přikryje černočerná tma, začnou se tam dít podivuhodné věci. Nejdříve nůž ve střevech zažbluňká, kikina dusící se vlastní krví zakuňká, ve vazu lupne, sekera hrkne a teprve potom žádného vynořivšího se malého Vietnamce rozhodně nečekejte.....(29.9.2010)

• *CARNIFEX*

Gunnar je producentom novej, drsnej reality show, v ktorej bude skupinka ľudí zanechaná po dobu 4 dní napospas divokej prírode bez jedla a vody. Tesne pred spustením prvej klapky sa Gunnar rozhodne zobrať do opustenej chaty uprostred lesa pár zaplatených dobrovoľníkov. Chce si otestoval schopnosti a správanie rôznorodých osobností. Ale čo ak je dané miesto teritóriom niekoho iného, kto o ich návštevu nestojí? Dalo by sa skonštatovať, že film od úvodných minút, v určitých časových intervaloch ponúka niečo, čo u diváka rozhodne zvýši pozornosť. Musím však jedným dychom dodať, že rozstupy týchto krátkych momentov je natoľko vzdialené, že človek stihne opäť, zas a znova - zadriemať. Nemôžem povedať, že by bol tento snímok zlý, no zaradenie do žánru horor mu veľmi nesedí. Podľa mňa ide o thriller s veľmi slušnou záverečnou 10 minútovkou a rozuzlením – 50%.(14.11.2013)

Jak říka Ruut. Atmosféra vynikající po celou stopáž, což je v dnešní hororové tvorbě malý zázrak, ale chování postav je debilní. Temné lesy je další důkaz, že k natoční slušného hororu nepotřebujete moc peněz a ani žádné megalománské efekty. Stačí atraktivní prostředí, slušné herce a hlavně dobrý scénař a to Temné lesy mají.(12.5.2012)

Kdo se bojí, nesmí do lesa! Já se většinou nechci bát, proto do temných lesů hororové příběhy hledat nechodím. Nicméně rozhodně nelituju, že jsem do jednoho norského tentokrát ze zvědavosti vstoupila. Čekal tam na mě nevšední zážitek, při kterém jsem zažívala pocity strachu, napětí i nepoznaného tajemství.(29.11.2009)

Tesil jsem se na paradni horor a nakonec to zas tak extra nebylo. Film pusobi krapet lacine a amatersky, nicmene jelikoz se celej odehrava v lesich, kde je jen rybnik, chata a vsude okolo lesy, dost to dodava na atmosfere. Ze zacatku je fakt solidni, clovek ceka, kdy uz to pride a je napnutej, jenze kdyz furt nic a neni se ceho bat, tak zacne atmosfera upadat. Pak pride zaverecna ctvrthodinka, ktera je slusne atmosfericka, nicmene vrazdy nijak napadity nejsou a odhaleni, kdo to zabiji, je dost ubohy. Jeste bych pochvalil herce, ktery hrajou naprosto prirozene a civilne, zadny ze by behali a rvali. Celkove se jedna o zajimavej film s dobrou atmosferou, ale ze bych se nak bal, to zas ne.(22.3.2008)

• - Natáčelo se v okolí Kaupangeru v Norsku. (Cheeker)

• - Snímek byl v roce 2003 nominován na Amanda Awards v kategoriích nejlepší film a nejlepší herec, o což se zasloužil Kristoffer Joner. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Lucemburku v roce 2004 pak film vyhrál cenu Grand Prize of European Fantasy Film in Silver - Special Mention. (Cheeker)