Temné lesy

Dark Woods

Horor / Mysteriózní / Thriller / Dobrodružný

Norsko, 2003, 85 min

• juta

V jezeře uvidíte plovoucí mrtvolu a řeknete si, že to je dobrý, že do neděle bude ta mrtvola stejně mrtvá, tak jí tam necháme plavat a budem pokračovat v dobrodružství. Myšlení některých postav pokulhává a děj se chvílema poněkud táhne a vyústění bylo sice uspokojující, ale nikterak překvapivé stejně nebylo.(28.11.2013)

• LIVINGDEAD

OPRAVDU PŘEHNANÉ HODNOCENÍ Zřejmě jsem náročnější divák, co se týče horrorů, ale mne prostě musí horror vylekat! Tomu pak říkám HORROR. Když jsem jel do Holandska, neustále jsem slyšel, že v Holadsku jsou nejškaredší lidi na světě. Nevěřil jsem, pak jsem ale viděl. Koukám ale, že podobně krásní jsou i Norové. Herecké obsazení filmu bylo tedy děsivé. Tolik hnusu jsem už dlouho neviděl. Co se týče obsahu filmu, "jo", mohlo to být fajn. Mně tam ale chyběly ty vraždy ala Pátek 13. Ke všemu s tím magneťákem jsem to vůbec nepochopil. Co tím jako chtěli říct. Také to neustále nahazování elektřiny. Nějak jsem doufal, že ho tam jednou někdo bacne, ale nestalo se! Takže, pokud bych tento film měl zhodnotit, dobrých bylo pouze 15 min. na konci! Což je opravdu málo.(15.6.2008)

• lamps

Horor, který je celý postaven na neproniknutelném mysterióznu a zručně udržuje diváka i samotné postavy v tísnivém nevědomí, odkud pochází zdroj všech čím dál podezřelejších nepokojů, aby v závěru během několika málo vteřin udeřil s nejprimitivnější možnou pointou. Pravda, díky zjištěnému charakteru zla, uvěřitelným postavám a fungující atmosféře se nejedná o dílo tak prázdné jako stupidní Blair Witch, avšak i zde v konečném součtu marně hledám jediný vybroušený hororový moment či zvrat, kvůli kterému bych mohl bez výčitek udělit důstojnější hodnocení. A navíc je to celé jedno neuvěřitelné klišé... 45%(26.11.2015)

Vyloženě atmosférická záležitost, která vynikne zvlášť v noci na domácím kině. Zvuky lesa dělají polovinu atmosféry, kamerové záběry pak druhou. Musím uznat, že jsem se u toho po dlouhé době trochu bál. Já prostě ty lesní horrory a vůbec tuhle krajinu nemusím ... Jsem městský dítě a jen obecná představa "přespat uprostřed lesa v osamocené dřevěné chatě" je pro mě naprostej děs... "Villmark" využívá pár zažitých klišé, ale je v pohodě. Nenuceně diváka dostává přesně tam, kam chce. Nestaví na vraždách a gore, ale na atmosféře, pocitu, že něco je špatně, že tam venku něco je, že se nikomu z party nedá věřit, že už z toho pobytu na chatě všichni magoří atd. Na hercích je vidět, že ze sebe žďímají maximum, ale stejně to nejsou kdovíjací machři. Ale opět, jejich snahu zahrát to co nejlépe oceňuji. Rychlý závěr mi nijak výrazně nevadil, i když zde mohli tvůrci opravdu nějaké to výraznější gore a násilníčko předložit ... nemám jim to za zlé. Velice kvalitní horror.(3.9.2008)

Tesil jsem se na paradni horor a nakonec to zas tak extra nebylo. Film pusobi krapet lacine a amatersky, nicmene jelikoz se celej odehrava v lesich, kde je jen rybnik, chata a vsude okolo lesy, dost to dodava na atmosfere. Ze zacatku je fakt solidni, clovek ceka, kdy uz to pride a je napnutej, jenze kdyz furt nic a neni se ceho bat, tak zacne atmosfera upadat. Pak pride zaverecna ctvrthodinka, ktera je slusne atmosfericka, nicmene vrazdy nijak napadity nejsou a odhaleni, kdo to zabiji, je dost ubohy. Jeste bych pochvalil herce, ktery hrajou naprosto prirozene a civilne, zadny ze by behali a rvali. Celkove se jedna o zajimavej film s dobrou atmosferou, ale ze bych se nak bal, to zas ne.(22.3.2008)

• - Natáčelo se v okolí Kaupangeru v Norsku. (Cheeker)

• - Snímek byl v roce 2003 nominován na Amanda Awards v kategoriích nejlepší film a nejlepší herec, o což se zasloužil Kristoffer Joner. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Lucemburku v roce 2004 pak film vyhrál cenu Grand Prize of European Fantasy Film in Silver - Special Mention. (Cheeker)