poster

Ostrov pokladů (TV film)

 • Sovětský svaz

  Ostrov sokrovišč

 • Sovětský svaz

  Остров сокровищ

 • Sovětský svaz

  Ostrov sokrovishch

 • Československo

  Ostrov pokladov

Rodinný / Dobrodružný

Sovětský svaz, 1982, 205 min

 • PanZahadnyCZ
  ***

  Nevím jak bych se na film díval dnes. Ale musím říct, že dříve jako malý jsem to docela baštil. Film byl sice z Ruska ( což je dost důležitý faktor ) a měl ukrutně dlouhou stopáž, avšak já myslím, že jsem to asi dvakrát celé dokoukal, takže mě to nejspíš bavilo. Určitě jsou lepší verze toho Stevensonova románu, ale já se setkal pouze s touto, ruskou. Vytkl bych již zmiňovanou dlouhou stopáž, dále pomalý rozjezd a otřesnou hudbu. Naopak bych ocenil dobře zapamatovatelné charakterní postavy a ždibec povedených scén. Celkem mě udivuje, že existuje český dabing.(29.11.2013)

 • Chrustyn
  *

  Pirátské téma nikdy nebylo moc populární a snímků z tohoto prostředí je naprosté minimum. Pokud si někdo myslí, že Piráti z Karibiku jsou nudný a zdlouhavý tak bych mu doporučl tohle. Nezáživná, nudná, neuvěřitelně zdlouhavá a zbytečně roztažená slátanina, která pro mě byla utrpením jaké jsem hodně dlouho nezažil.(29.12.2008)

 • PANKY71
  *

  film si pamatuji ještě z doby totality. Z dnešního pohledu opravdu nechápu, co se mě na tomhle paskvilu mohlo líbit. Film je laděn silně do komediálního ducha s úplně stupidním chováním některých postav až mě napadá, že to snad tak pitomé bylo uděláno úmyslně pro oko dětského komunisty - čekatele...:-)) Nejvíc si pamatuji z té doby postavičku Bena Gunna a to jak pásl po sýru...:-)) No, a Černej pes si lokl asi moc vodky a popletl si natáčení, takže místo Londona si sfouknul Stevensona, cizinec jako cizinec. Teď když to píšu jsem viděl dvě části ze tří a nevím, jestli dám i tu poslední. Z nostalgie dávám jednu hvězdu.(14.7.2012)

 • MickeyStuma
  **

  Kdo by neznal veleznámý příběh R. L. Stevensona ´Ostrov pokladů´ a v něm příběh dospívajícího Jima Hawkinse hledajíc bájný poklad kapitána Flinta. Natočen byl nesčetněkrát a filmaře přitahuje do dnešních dnů. A tak není divu, že se toho kdysi chytli i filmaři sovětští. Jenomže vlivem vládnoucí třídy své doby byli nuceni příběh pojmout krapet jinak, než jak bylo běžně zvyklostí. Filmové televizní trojdílné dílo se ani náhodou nesmělo podobat západní tvorbě a tak to bohužel podle toho taky vypadá. Dobrodružství sice nechybí, je tu i pokus o groteskní humor a vtip, ale celkově to prostě vypadá značně omšele a hlavně až neskutečně nudně. Kdo vydrží prvních alespoň deset minut filmu, vydrží už celé dílo. Sovětský trojdílný film skutečně jen pro filmové fajnšmekry.(15.7.2017)

 • karlos-rio
  *

  po tomto filmu nebudu chtít hodně dlouho vidět žádný snímek, který bude o pirátech, trapné, amaterské, příšerné, šílená kvalita, naprosto otřesná hudba která vyloženě ruší, celý příběh je strašně zdlouhavý a neskutečně se vleče, všechny postavy jsou uplně mimo, některé naprosto zbytečné, střich a kameru nechám raději bez komentáře i když jedno slovo hrůza, nejvíc mě dostal souboj na ostrově to se nedá popsat, takový souboj neuvidíte ani v žádné parodii, ostatně tak působí i celý film, pokud bych ho tak bral mohl bych dát i lepší hodnocení, ale to by musel být tak o 130 minut kratší(10.3.2010)