Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Napětí, dramatický děj, hrdinové a padouši, romantika mořeplavby a exotických krajů – to vše jsou důvody, proč dobrodružný román od Roberta Louise Stevensona dodnes nezestárl. Ke slovu přichází tajemná stará mapa, černá známka jako znamení smrti, jednonohý John Silver, dlouhá cesta oceánem, vzpoura na lodi a nakonec osudový boj o ukrytý poklad. Začíná se odvíjet příběh dospívajícího Jima Hawkinse, který se účastní výpravy za pokladem slavného pirátského kapitána Flinta. Už na lodi Hispaniola ale dojde ke vzpouře, když se velení ujme zrádný jednonohý kuchař a bývalý pirát John Silver. Dobrodružné drama vrcholí na Ostrově kostlivců, kde na námořníky čeká nejen kýžený poklad, ale také smrt. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (10)

CaptainNor odpad!

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelné!!! Nedostává se mi slov! I američtí tvůrci, vybavení nejlepší technikou, technologiemi, kvalitními herci, režiséry a hromadou peněz dokážou zprznit klasické evropské předlohy, ale co s Ostrovem pokladů provedli ruští, resp. sovětští umělci, nad tím zůstává rozum stát. Hostinec U admirála Benbowa stojí na pustém, studeném pobřeží, kolem dokola schnou na mdlém severním slunci rybářské sítě - skaliska a útesy nikde. Ruskou poetiku završují poletující volavky a jeřábi. Neurvalý pirát Bill Bones zpívá ruské dumky, tahá z klobouku křečky a proměňuje je na peníze!! Spíš než jako drsný pirát vypadá jako abstinent s přísným socialistickým pohledem, člen politbyra KSSS (ačkoliv, to by zase nebyl abstinent), Černý pes má všech deset prstů, na hlavě eskymáckou papachu a bravurně vládne bolasem!? V sídle zemana Trelawneyho pobíhají místo lájí beaglů afghánští chrti a barzojové.. Ale to hlavní vypukne až v Bristolu!! Kolorit pulsujícího carského města na Volze dokreslují za zvuků balalajek křepčící námořníci a choreografie jejich šarvátek připomínají akční scény loupežníků z Mrazíka, včetně slavného koulení očima: kjúúú - kjůůů. Třásl jsem se nedočkavostí, jak bude vypadat John Silver.. a byl jsem vrchovatě odměněn!! :-DD Nejobávanější z pirátů Britského království je maličký, neduživý mužík s kňouravým hlasem, který jako lodní kuchař na Hispaniole nabízí ostatním kumpánům... pirohy!!! :-) Plavba začíná pompézně! Místo nakřáplého zpěvu "jóhóhó, tedy nalejte rum" rozvíří plachty a děj na palubě prudká častuška, nikoliv nepodobná slavné Kalince. Trochu mě zklamalo, že se piráti nedali do tancování kozáčku, za zpěvu "kazačok, raz, dva, tri" Ale i dosavadní hudba stála za to! Je totiž jako vystřižená z Jen počkej zajíci! Když Jim Hawkins vyslechl poradu o chystané vzpouře pod schody a nikoliv v sudu s jablky a posléze jsem viděl pustý ostrov kdesi v Severním moři, už jsem dál neriskoval duševní zdraví a celou projekci vzdal. Nemohl jsem dlouho usnout, protože jsem přemýšlel, kolik vodky musel 8-členný realiziční štáb při natáčení vychlastat.. Jistě mnohem, mnohem víc než vypili skuteční piráti brandy a rumu. Klobouk dolů!! :-) Moje komentáře mají zpravidla jiné schéma, berte tento prosím jako mojí niternou srdeční výpověď po silném, nevšedním zážitku :-) ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Kdo by neznal veleznámý příběh R. L. Stevensona ´Ostrov pokladů´ a v něm příběh dospívajícího Jima Hawkinse hledajíc bájný poklad kapitána Flinta. Natočen byl nesčetněkrát a filmaře přitahuje do dnešních dnů. A tak není divu, že se toho kdysi chytli i filmaři sovětští. Jenomže vlivem vládnoucí třídy své doby byli nuceni příběh pojmout krapet jinak, než jak bylo běžně zvyklostí. Filmové televizní trojdílné dílo se ani náhodou nesmělo podobat západní tvorbě a tak to bohužel podle toho taky vypadá. Dobrodružství sice nechybí, je tu i pokus o groteskní humor a vtip, ale celkově to prostě vypadá značně omšele a hlavně až neskutečně nudně. Kdo vydrží prvních alespoň deset minut filmu, vydrží už celé dílo. Sovětský trojdílný film skutečně jen pro filmové fajnšmekry. ()

Reklama

PanZahadnyCZ 

všechny recenze uživatele

Nevím jak bych se na film díval dnes. Ale musím říct, že dříve jako malý jsem to docela baštil. Film byl sice z Ruska ( což je dost důležitý faktor ) a měl ukrutně dlouhou stopáž, avšak já myslím, že jsem to asi dvakrát celé dokoukal, takže mě to nejspíš bavilo. Určitě jsou lepší verze toho Stevensonova románu, ale já se setkal pouze s touto, ruskou. Vytkl bych již zmiňovanou dlouhou stopáž, dále pomalý rozjezd a otřesnou hudbu. Naopak bych ocenil dobře zapamatovatelné charakterní postavy a ždibec povedených scén. Celkem mě udivuje, že existuje český dabing. ()

karlos-rio 

všechny recenze uživatele

po tomto filmu nebudu chtít hodně dlouho vidět žádný snímek, který bude o pirátech, trapné, amaterské, příšerné, šílená kvalita, naprosto otřesná hudba která vyloženě ruší, celý příběh je strašně zdlouhavý a neskutečně se vleče, všechny postavy jsou uplně mimo, některé naprosto zbytečné, střich a kameru nechám raději bez komentáře i když jedno slovo hrůza, nejvíc mě dostal souboj na ostrově to se nedá popsat, takový souboj neuvidíte ani v žádné parodii, ostatně tak působí i celý film, pokud bych ho tak bral mohl bych dát i lepší hodnocení, ale to by musel být tak o 130 minut kratší ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Pirátské téma nikdy nebylo moc populární a snímků z tohoto prostředí je naprosté minimum. Pokud si někdo myslí, že Piráti z Karibiku jsou nudný a zdlouhavý tak bych mu doporučl tohle. Nezáživná, nudná, neuvěřitelně zdlouhavá a zbytečně roztažená slátanina, která pro mě byla utrpením jaké jsem hodně dlouho nezažil. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama