Devětatřicetiletá zpěvačka Deloris zpívá v baru herny Nevada Club v Renu. Je milenkou majitele podniku, překupníka drog Vinceho LaRoccy. Jednoho dne se stane svědkyní vraždy. Hledá pomoc u policie a detektiv Souther ji jako korunní svědkyni v chystaném procesu s Vincem ukryje v karmelitském klášteře. Deloris zpočátku odmítne, ale když zjistí, že mafián na ni vypsal odměnu, svolí. Přísná matka představená souhlasí jen na naléhání biskupa a představí ji ostatním sestrám jako sestru Mary Clarence z kláštera v Renu. Od svého nástupu má však Deloris problémy nejen s matkou představenou, ale také s řeholním životem jeptišek. Nakonec ji matka představená přidělí k pěveckému sboru. Deloris se s vervou pustí do práce a za několik dní se objeví první výsledky. Sbor poprvé nezpívá falešně. Jak se úroveň sboru zlepšuje, přichází do kostela stále více lidí. A když Deloris přesvědčí ostatní, aby se věnovaly práci mimo klášter, jeho sláva roste. Přiláká však pozornost médií. Netrvá dlouho a Deloris se mihne na televizní obrazovce. Zanedlouho jí Vince se svými zabijáky vypátrá a unese zpět do Rena. Jeptišky to tak nenechají a vydají se jí na pomoc. (TV Nova)

Ashnobe

Zajímavý nápad, Whoopi Goldberg působí jako jeptiška velmi vtipně, což si asi tvůrci velmi dobře uvědomují :). ()

Tiiso

Když jsem film viděl poprvé, dá se konstatovat, že se mě moc líbil. Bylo mě málo a spousty snímků jsem měl před sebou. Po letech, při poslední projekci musím konstatovat, jakým průměrným výkonem příběh oplývá. Whoopi je výborná, nebo tedy aspoň velmi dobrá a ve filmu jsem našel pár hezkých okamžiků. Jak hudebních tak komediálních. ()

Farley

Whoopi skvělá, zbytek sester taky. Písničky supr. Dabing výbornej. Další z filmů, který jsou teda asi (podle CSFD) vyloženě průměrný, ale já je můžu kdykoliv a kdekoliv. :-) ()

Megynka

Má vůbec nejoblíbenější komedie :) skvělé obsazení, úžasný děj, vždy se zasměji ... prostě nemá chybu a dívat se na něj dokážu i celý den dokola :D komedií je málo, tak proč se tomu ještě bránit? :) Rozhodně to není průměrná komedie. ()

Scraffy

Nie je to nejaká extra komédia, kde sa budete smiechom až váľať po zemi, ale aj tak sa jedná o slušnú zábavu. ()

Marrianna

Ty babičky byly výborné a nápad se zpívajícími jeptiškami? Mě se to líbilo a líbí se mi stále. Whoopi je dokonalá, svými vtípky nepřekonatelná, Maggie je elegantní i v neforemném šatu a zpracování písní je minimálně lahodící uchu. ()

Patches1984

Ale tak jako jo, proč ne. Není to sice můj šálek kávy, ale v rámci žánru tomu ani nějak nemám co vytknout. Místy sice naivní, to se ale dá celkem pochopit, na druhou stranu Whoopi hraje dobře a i některé jeptišky slušně sekundují. 6/10 ()

bohhous22

Komedie skýtá spíše průměr než průjem,to rozhodně.Ovšem pouze nebo,minimalně,převážně výkonem herečky Whoopi Goldberg,která je v pár scénkách skutečně srandovní.Jinak film neskýtá žádné možnosti,inovaci,neotvírá nové dveře!Lehce podprůměrná komedie krátka a dobře. ()

PlayEasy

Jako taková neškodná zábavka to celkem ujde, ale je to (typicky po Americku) až moc naivní a až celkem hodně přihlouplý konec. Přesto občas pobavilo (s Whoopi i Maggie), ale jinak žádný přelom nečekejte, protože on žádný nepřijde:) 55%... Skvělá úprava sborových "žalmů" :) ()

Hemlock

Průměrná komedie, která pobaví. Whoopi Goldbergová to zahrála na výbornou a i přes to, že si film určitě znovu nepustím, nenudil jsem se - 55%. ()

ostravak30

Whoopi Goldberg a její komediální talent - kapitola sama o sobě. Duch pravděpodobně odstartoval její kariéru a Sestra v akci ji definitivně potvrdila. Pravdou je, že Whoopi pak natočila celou řadu dalších filmů a komedií, ale tyto dva překonány nebyly. A pokud se řekne W. Goldberg pak člověka napadne Sestra v akci. Černošská herečka svůj talent zde uplatnila naplno a právě na ni film stál. A také na výborné hudbě, která dostane leckoho do varu, hlavně když se do toho pustí sbor jeptišek. Ve skutečnosti se o zase tak dobrou komedii nejedná, ale spojení jeptišek, barové zpěvačky v podání právě slavné herečky a jejích kreací a velmi originální zápletky tak nějak funguje. Film příjemně uteče a i ty zábavné momenty se najdou. Škoda toho konce, kdy matka představená nejprve jde do sporu s Deloris a nakonec dokonce vtrhne do kasina, aby jí pomohla, zatímco policie nepochopitelně mlčí. ()

rafix

Mě se osobně tato skvělá komedie líbila. Whoopi Goldberg to bravůrně zahrála roli jeptišky. Nádherné písničky a dobré hlody. Goldbergová tomu filmu dává svoji osobitost. ()

IZFNP

Ono 4 hviezdy sú asi trochu prepísknuté, ale táto komédia ma dokáže pobaviť vždy - a to už som ju videla vážne mockrát. Pre zmenu úžasne šialená Whoopi Goldberg obklopená mnohými menšími, zato tiež dobre vybranými postavami. Whoopi môže hrať kdekoľvek čokoľvek, navždy už bude Sestra v akcii. ()

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (více)