Devětatřicetiletá zpěvačka Deloris zpívá v baru herny Nevada Club v Renu. Je milenkou majitele podniku, překupníka drog Vinceho LaRoccy. Jednoho dne se stane svědkyní vraždy. Hledá pomoc u policie a detektiv Souther ji jako korunní svědkyni v chystaném procesu s Vincem ukryje v karmelitském klášteře. Deloris zpočátku odmítne, ale když zjistí, že mafián na ni vypsal odměnu, svolí. Přísná matka představená souhlasí jen na naléhání biskupa a představí ji ostatním sestrám jako sestru Mary Clarence z kláštera v Renu. Od svého nástupu má však Deloris problémy nejen s matkou představenou, ale také s řeholním životem jeptišek. Nakonec ji matka představená přidělí k pěveckému sboru. Deloris se s vervou pustí do práce a za několik dní se objeví první výsledky. Sbor poprvé nezpívá falešně. Jak se úroveň sboru zlepšuje, přichází do kostela stále více lidí. A když Deloris přesvědčí ostatní, aby se věnovaly práci mimo klášter, jeho sláva roste. Přiláká však pozornost médií. Netrvá dlouho a Deloris se mihne na televizní obrazovce. Zanedlouho jí Vince se svými zabijáky vypátrá a unese zpět do Rena. Jeptišky to tak nenechají a vydají se jí na pomoc. (TV Nova)

SOLOM.

Zábavná komedie s božskou Whoopi v hlavní roli. Nejvíce mě samozřejmě baví sbor jeptišek a vypatlaní mafiáni. U tohoto odpočinkového filmu se mi vždycky zvedne nálada a kdykoliv se na něj podívám znovu. ()

ARI50

Nejlepší je prostě zpěv v kostele tohle je největší bomba zbytek je v pohodě normální podívaná hold viděla si co si neměla a tak si proměnila kostel v pořádnou zábavu. ()

duklak2

Whoopi Goldberg v roli jeptišky? Když jsem se toto dozvěděl, tak jsem nevěřil vlastním očím, ale po shlédnutí této komedie tleskám. Hodně zábavné a hodně dobře zpívající jeptišky. ()

Handle

Tak tenhle film mám prostě rád. V televizi ho dávají celkem často a když mám čas, vždycky se na něj kouknu, ač už je to hodně ohraný. Ve filmu jsou skvělý písničky a Whoopi Goldberg to zahrála skvěle. Pro mě tak trochu klasika... :) ()

PROROK14

Túto komédiu stačí vidieť raz. Druhý krát by som sa už dosť nudil. Ale na prvý krát vás to rozosmeje, pobaví a splní úlohu nenáročnej komédie. Nič extra 60% ()

Lacike

Prijemna komedia v ktorej exceluje Whoopi, ale scenar je trochu hadze polena pod nohy. Dost casto sa to berie seriozne a prilezitosti v ktorych by sa mohla Whoopi predviest tam mohlo byt podstatne viac. Vdaka tomu film obsahuje dost vela hluchych miest. Nastastie sa ale podaril casting aj vsetkych vedlajsich postaviciek, takze vo vysledkuje to prijemny nadpriemer, ktory si raz za cas kludne pustim znova. 7/10. ()

Agatha

Vynikající, dnes už takřka legendární komedie s výtečnou Whoopi Goldberg. S 69% se jdetě vážení a milí vystavit do síně trapnosti. Výborné jsou hudební čísla a vůbec celý soundtrack je skvělý. Maggie Smith jako třešnička na dortu velice trefně ztvárnila ve starých kolejích zajetou Matku představenou. Spousta slavných hlášek a vtipných gagů. Ve srovnání s dnešními "hodnotnými" komediemi je Sestra v akci stále perlou a je prostě nezapomenutelná! ()

moviesfan

Whoopi je výborná ,,komediální" herečka, která umí pobavit. Proto ,,Sestra v akci" je ideální film u kterého jsem se smál a mnoho věcí mi nevadilo. ()

Marek1991

Zábavné, miestami hlúpe, najmä, čo sa týka takzvaných mafiánov, ale tie piesne, ťapkajúci pápež a úteky sú už legendárne, najmä to prilákanie ľudí do kostola. Bolo to síce preháňané aj smerom porušovania zákazov, tak aj smerom v konzervatívnosti, ale toto je už legendárny film, ktorý Whoopi Goldberg preslávil. Je to celkom milé. ()

Praxis

Naprosto průměrna komedie, u které nemusíte svůj mozek trápit, ale skvěle se pobavíte, úžasné písničky i nepřehlédnutelná Whoopi Goldberg to je sestra v akci. ()

ivishka

Udivuje mě pouze hodnocení necelých 70%. Film, který se mi zapsal jako nezapomenutelný zážitek na dětství. Miluju hudební komedie a ještě s takovým kouzlem,které Whoopi dokázala stvořit svým hereckým uměním s velkým U.Peprné hlášky, milá až místy dojemná atmosféra..Typické klišé, které začíná napravením nenapravitelné drzé barové zpěvačky a končí nádherným zpěvem před samotným papežem.Excelovala také Maggie Smith se svou sestrou představenou a nesmělá ale geniální Wendy Makkena s hlasem jako zvon...Za mě neexistuje nic jiného než 100% !! ()

buldock

Velmi podařená komedie z prostředí kláštera. Whoopi v hlavní roli je zde snesitelná a postupem času si mě získala na svou stranu. V tomto snímku ji byla svěřena role Dolores , barové zpěvačky a milenky mafiána , která uzří vraždu , ve které je hlavním aktérem její již zmiňovaný milenec a mafián v jedné osobě. Rozhodne se jej udat policii a ta jí schová do kláštera , kde je nucena stát se chtě nechtě jeptiškou. Dolores (Whoopi) se s tím zprvu nechce smířit , ovšem po chvíli si to rozmyslí a zůstává. Poté započne revoluci a přeměnu kláštera a jeho obyvatelek k obrazu svému a matka představená a ctihodné sestry se mají na co těšit! Je to nenáročná komedie pro širší spektrum diváků , která neurazí a příjemně pobaví. ()

blackrain

Kam ukryjete baravou zpěvačku, aby ji nikdo nenašel? No přece do kláštera mezi jeptišky. Whoopi Goldberg změní dosavadní život v klášteře v jeden velký zmatek. Upadající pěvecký sbor změní k nepoznání. Barová zpěvačka je pak unesena a řádové sestřičky se jí rozhodnou zachránit. ()

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (více)