Reklama

Reklama

Cizinci: Kapitola 1

  • USA The Strangers: Chapter 1 (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Film sleduje mladý pár, který cestuje napříč zemí, aby spolu začal nový život. Cestou se jim porouchá auto a jsou nuceni strávit noc v odlehlé chatce v lese, kde se stávají kořistí tajemné skupiny maskovaných cizinců. Režisér Renny Harlin představuje novou hororovou trilogii, která vychází ze snímku Oni (2008), inspirovaného skutečným příběhem. Hlavní hrdinka se stane obětí bez jakékoliv zjevné příčiny, nejspíš proto, že byla ve špatný čas na špatném místě. Jak se s tím vypořádá a kdo jsou ti maskovaní cizinci a jaká je jejich motivace, to nám postupně odhalí tato napínavá hororová série. (Donart Film)

(více)

Recenze (43)

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Bože, jít na to do kina.....tak se asi ukoušu nudou. Tolik nesmyslných situací. Tak ji někdo pořád bouchá na dveře a ona si pustí desku, zahraje si na klavír a ještě si dá jointa. Ani jeden u sebe nemá mobil a přitom v dnešní době má telefon každý u sebe zvláště ve vyhrocených situací. A ten chlápek, takovou bačkoru jsem ještě neviděl...Slabých 40% ()

tron 

všechny recenze uživatele

Keď som v r. 2008 videl americký home invasion s Liv Tyler a Scottom Speedmanom Oni, vôbec ma nenadchol. Vlastne ma naštval. Dokonca som mu dal len jednu trápnu hviezdu. Jednak samotný subžáner home invasion nemám príliš v láske a jednak to bola fakt prehliadka nehorázne nelogického správania na oboch stranách barikády. Dvojka (2018) sa mi prekvapivo páčila, aj keď samozrejme k zázraku mala ďaleko. Medzitým som videl francúzsko-nemecký zárez Ils (2006); nalejme si čistého vína, Oni so Speedmanom boli v skutočnosti jeho (nepriznaným?) remakom. V roku 2024 sa na scéne prekvapivo zjavil nielenže nový príspevok do tejto zvláštnej série, ale rovno ho natočil kedysi najslávnejší akčný režisér Hollywoodu Renny Harlin, no a aby nebolo kuriozít málo, tak človek jednak nevie, či je to remake alebo mimoriadne voľný sequel a bonusom je, že nielenže má ísť o počiatok celej trilógie (čomu ostatne odpovedá otvorený záver), ale Harlin vraj skutočne natočil všetky tri diely naraz. Neviem, či som zostarol alebo čo, ale Harlinov teror sa mi páčil. Akože jasné, dokonalé to fakt nie je a kasting mal byť sympatickejší, ale nevidím dôvod, prečo udeliť menej ako 3*. Asi som proste vymäkol, čo už. Film trvá len hodinu a pol, celkom rýchlo sa rozbehne, lesno-chatové prostredie má niečo do seba a kým počas prvej polovice sa slušne buduje nepríjemná, tiesnivá a zlovestná atmosféra ticha pred búrkou, v druhej dochádza k nepríjemným a ostrým zrážkam oboch skupín. Samozrejme, stále je to plné logických lapsusov, ale priznám sa, že tentokrát mi to po stránke logiky pripadalo lepšie ošetrené, než v minulosti. Hoc pár povinných, predvídateľných blbostí si tvorcovia neodpustili ani tentoraz. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Ja mám pôvodný The Strangers aj nepriame pokračovanie Prey at Night rád v podstate rovnako a aj keď tento remake / reboot samozrejme ťahá za kratší koniec, tak to nie je také slabé, aby to nemalo právo existovať. Harlin bol kedysi skvelý režisér, tu sa ukázal aspoň ako zručný remeselník a klobúk dole pred kameramanom, za to ako to nakrútil a za to, že v nočných scénach vidieť všetko čo treba. Pobavilo ma, že túto novú trilógiu natočili v Bratislave, takže má divák možnosť občas zahliadnuť slovenský komparz či povedomú lokáciu. Som zvedavý kam to posunú s Chapters 2 & 3 a či tá expanzia bude mať nejaký význam, ale toto bolo vcelku fajn. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Miluju podivíny ze zapadákovů, miluju znepokojivou atmosféru, kterak se prázdně či nepřátelsky otáčejí za „vetřelci“ z velkoměsta. Už jsme si to „prožili“ v roce 2008. Mladý pár, odlehlé místo a trojice nejprve drzých, posléze po krvi prahnoucích vrahů. Anonymita a naprostá absence jakékoli zjevné motivace. Bylo to mrazivé, bylo to děsivé. A samozřejmě znepokojující, protože pronikání do domu nebylo o prokopnutí dveří, ale o pomalém psychickém deptání. Dvojka přinesla prakticky to samé. I s tím negativním: nelogickými kroky a rozhodnutími. Renny Harlin, který v 90. letech platil za výborného akčního specialistu a který pak zřejmě prodělal nepříjemný úraz hlavy, nic nového nevymýšlel. Dnes průměrný řemeslník má nicméně s horory solidní zkušenosti. Zamilovaný páreček musí nejprve párkrát něco pořešit s nerudnými vidláky, aby se pak v domě uprostřed lesů oddával odpočinku a romantice. Samozřejmě do prvního zabouchání na dveře... První desítky minut jsou fajn. Ač víme, že z nevinných obětí se nestanou lovci, má to napětí i několik solidních nápadů. Jenže pak Madelaine Petsch vleze do sprchy (a trestuhodně nic neukáže), přijde pár nemotorných momentů a hloupých rozhodnutí, a to i v době, kdy má páreček k dispozici nabitou brokovnici. S mdlou naháněnou po lesích pak opadne i napětí, samotné finále žádné hody nepřinese. Se třemi hvězdy ale nemám problém. Uvidíme, co příště, maskovaní násilníci se totiž vrátí velmi brzy. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Vzhľadom na tunajšie ohlasy som to čakal ďaleko horšie, no toto rozhodne nie je vyslovene márna, atmosférická záležitosť s občasnou šermovačkou s kudlou v ruke. Na “Strangers” z 2008 sa to zrejme nechytá, no keďže každodenne vychádzajú kadejaké lacné sračky bez príbehovej či dejovej charizmy, Ja to priemerné hodnotenie vidím ako absolútne objektívne. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Natiahnutá verzia Oni mi prišla lepšia ako tí oní, lebo aspoň tu nie je Liv Tyler a neskuvíňa ako zmyslov zbavená. Naopak Petsch sa svojej role chopila dobre, ale u mnohých prinesie sklamanie asi to, že je dosť zjavné, že 4 a pol hodinový materiál o tom istom príbehu zrejme veľa nového neprinesie. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

A tenhle stokrát omletý námět že se nějaký vyčůraný "chytrák" rozhodl rozhodit do tří celovečeráků?? Legrační. Vlastně spíš nejapné. Mmch. předloha ZDE. Kdyby aspoň v jedné z hlavních rolí nehrála tak protivně nesympatická kravka, to bych možná i chvíli uvažoval o druhé hvězdě, ale takhle nevidím sebemenší důvod. 90% vaty a zbytek pak jedno stereotypní klišé za druhým, nuda a ubohost. A kravka "procítěně" hrající Beethovena... to jsem málem umřel. Zajímavost: Točeno na Slovensku. ()

maddy 

všechny recenze uživatele

Akoby nebol dostatočný horor prejsť sa v Bratislave po desiatej hodine po Obchodnej ulici, Amíci si tu prídu (do Malých Karpát) natočiť ešte aj filmový horor. Akurát tu bohužiaľ poslali režiséra, ktorý dobrý film nenatočil cez dvadsať rokov a keď už niečo točí tak to vyzerá buď takto alebo ako The Strangers: Chapter 1. To, že sa jedná o remake by nevadilo. Síce nevidím zmysel v tom remakovať pár rokov starý home invasion thriller odhrávajúci sa prevažne v jednom dome a lese, ale budiž. Problémom je, že táto verzia z roku 2024 vyzerá aj oproti tej z roku 2008 ako televízny film vo všetkých ohľadoch. Či už sú to herci, kamera alebo celkový vizuál. Renny Harlin tomu nedokázal dať štipku čohokoľvek zaujímavého a ešte aj celé home invasion dianie točí tak nešikovne ako väčšinu jeho filmov. Chýba tomu správne tempo, aspoň kúsok napätia alebo štipka atmosféry. Všetko sa tak nejako deje, každý sa tu chová neúnosne debilne a potom to skončí herojickým nápisom to be continued akoby tu skutočne niekto nedočkavo očakával tú trilógiu, ktorú máme z ničoho nič dostať. Neviem čo si producenti mysleli, ale ambície evidentne neboli vysoké, keď si na natočenie troch filmov vybrali režiséra akého vybrali a poslali ho to natočiť na Dezolensko. Absolútne zbytočný, lacný remake. CELKOVO: 3/10 ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Původní Strangers už jsou sice šestnáct let staří, ale svého času to byl slušný horor s dobrou atmosférou. Harlinův remake je vlastně to samé jen s tím rozdílem že má mnohem méně sympatické hrdiny a hlavně nemá vůbec žádnou atmosféru. Prakticky do půlky se tu vůbec nic neděje a když konečně nastoupí psychopatická trojice tak je to nezáživné až běda. Další díly si snad radši nechám utéct…30% ()

Vyhy 

všechny recenze uživatele

Je rozhodně dobré vědět dopředu, že se jedná o příběh rozdělen do třech filmů. Pokud ne, tak s finálem bych fakt spokojen nebyl... Jinak to celkem šlo. Nejhorší je, a to skoro vždy, nelogické chování postav. Ale zase na druhou stranu, kdyby se postavy chovali racionálně, tak nemáme žádný film... Hodnocení ještě možná upravím podle toho, jaké vysvětlení a závěr dostanu v dalším (nebo až v tom třetím) filmu. ()

dubinak 

všechny recenze uživatele

Odsuzuji už jen ten fakt, že vznikl údajně tedy remake poměrné slavné home invasion po šestnácti letech, která už tak nedobývala svoji kvalitou svět a teď tu máme další zbytečný kousek, jehož tvůrci plánují další DVA (?) díly neznámo proč. Nejdřív natočte kvalitní první díl a pak můžete servírovat další chody. Tady je atmosféra na totálním dně a látka vyčpělá jak covid. Hlavní hrdinové jsou trochu k smíchu a vlastně to nemá vůbec žádnou hororovou nebo alespoň drásající hodnotu. Násilí je tu paradoxně nulové, takže o čem se tu mám vlastně bavit? Dvě hvězdy dávám jen za docela kvalitní zpracování, ale po námětové stránce to nemá opravdu téměř co nabídnout. Bída. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Celá série nehýří originalitou jednička měla výhodu v době vzniku tak, že byla asi nejúspěšnější dvojka změnila prostředí a hodně lidí na ni nadávalo a trojka se vrací ke kořenům jedničky. Tak, že tu máme opět pár co jede někam autem po cestě se jim pokazí auto a oprava trvá den , ale jakou náhodou mají štěstí a někdo tu pronajímá barák tak se tam ubytují a dojde si pro ně opět trojice zabijáků. Bohužel kromě hřebíku v ruce tam není co zapamatovatelného a je to průměrný slasher. Konec nám odůvodní proč  chystají novou trilogii což je sice pěkné , ale takový konec byl i v jedničce a nikam to nevedlo a nevím kam to chtějí rozvíjet. P.s není to prý remake , ale začátek nové trilogie 60 procent ()

jefff 

všechny recenze uživatele

A mě se tenhle slet hororových klišé líbil. Harlin je starý lišák a umí budovat napětí, o tom žádná. Horší to je s inovací. Ta vážně pokulhává. Jinak je to docela stylová jízda, plná lekaček, super hudby a správně odlehlých kulis. Já se nemůžu dočkat dvojky. ()

borec999 

všechny recenze uživatele

Ctrl c, ctrl v Strangers z roku 2008. Jednotka novo natočenej trilógie neprináša nič nové a len kombinuje už videné. Kto originál nevidel, môžu mu niektoré nápady, jednoduchý dejový koncept, či atmosféra prísť zaujímavé, kto originál videl tak si pozrie druhýkrát to isté. Madeleine Petsch je ako hlavná hrdinka sympatická, kamera je výrazný nadpriemer a jedno z mála pozitív je, že v dvojke a trojke by sme sa KONEČNE mohli dočkať odpovedí a vysvetlenia na všetky načrtnuté zaujímavé motívy (postavy v krčme daného zapadákova, identita a príčiny konania maskovaných vrahov atď). Slovenské lokácie sa tvorcom podarilo presvedčivo zakryť a v živote by som netipol, že sa film točil práve u nás. Celkovo najslabšie možné 3*, aké môžem dať: nerozumiem prečo je potrebné dvakrát točiť takmer to isté. 50% ()

FiliPP 

všechny recenze uživatele

Původně jsem dal odpad. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak tu jednu hvězdu tomu dám. Důvodem je překvapení. V životě by mě totiž nenapadlo, že film co se označuje za horor, vyvolá nejen ve mně, ale aj v celém kinosále výbuchy smíchu. ()

bozka10 

všechny recenze uživatele

Síce xy krát videné,ale funguje to a baví to.Napätie a atmosféra strachu je cítiť každú sekundu,postavy sa chovajú fakt debilne,ale to mi bolo úplne jedno.Velká škoda, že vo finále nepritlačili oveľa viac na pílu, väčší masaker by tomu svedčal. ()

krusty2 odpad!

všechny recenze uživatele

Prečo sa u nás točia take chujoviny.Aspon ze Ema Horvath nám to tu zachraňuje ale to tomu filmu nepomaha.Dopozeral len s toho ze je to u nas. ()

fisus 

všechny recenze uživatele

Se slzou v oku jsem vzpomínal, jak jsem před pár lety v kině sledoval druhý díl téhle série a bavil jsem se akcí ( i když hodně přehnanou ) a dobrým osmdesátkovým soundtrackem. V tomhle filmu nebylo nic. Napětí, akce, hudba.... nebylo se čeho chytit. Kam se poděl ten Renny Harlin, co uměl udělat poctivou akci i v béčkových filmech? ()

John80 

všechny recenze uživatele

Slušná prvá časť hororu, ktorá sleduje mladý pár, ktorý kvôli poruche auta musí vyčkať čas na prenajatej chate ,ktorá je obkľúčená maskovanými psychopatmi 4* ()

Reklama

Reklama