Reklama

Reklama

Láska na první pohled

  • Velká Británie Love at First Sight (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Během letu z New Yorku do Londýna se do sebe Hadley a Oliver zamilují, po přistání se ale jeden druhému ztratí v davu. Jaká je šance, že se znovu setkají? (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

castor 

všechny recenze uživatele

Tohle mi sedlo od začátku. Sic je první polovina asi přece jen svižnější a nápaditější (oddalování happy-endu v té druhé může někoho štvát), nicméně Haley Lu Richardson dokáže kromě Bena Hardyho okouzlit i diváka. Deset let stará knížka o „statistické pravděpodobnosti“ se dočkala filmového zpracování, kterak pár minut na letišti dokonale změní život dvou mladých lidí. Ona (Američanka) je spontánní a nedochvilná a letí do Londýna na svatbu svého otce a ženy, kterou v životě neviděla. On (Brit) je posednutý statistikami, letí domů na jednu vesele smuteční slavnost ve stylu shakespearovských her. Přeskočí jiskra, proklábosená noc uteče jako voda, ovšem stejně rychle vyprchá baterie na jejím mobilu, do kterého jí napsal svůj kontakt. Na řadě je statistika, noční Londýn a v případě Netflixu překvapivě žádný rychlokvašený kus, ale romance nejen pro mladé, u které se základní žánrová kritéria docela daří naplnit. Rodinné trable nevtíravé (on ztrácí důležitého člověka, ona na čas ztratila otce, ale cestu si k sobě najdou), překážky ještě rozumné a uvěřitelné, chemie hmatatelná a sympatické Haley si budu odteď všímat mnohem důkladněji. Navíc fajn soundtrack. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Scenáristicky je to síce klasická rom-com schéma, ktorá ničím neprekvapí, ale aspoň to spracovanie bolo skutočne príjemné. Najväčším ťahúňom celého filmu však bola samotná ústredná dvojica a ich dôvtipné dialógy, ktoré pôsobili príjemným britským humorom a rôznymi ironickými narážkami. Dejovo to teda nebolo žiadne terno, ale ako milá oddychovka to bolo fajn. Trochu ma prekvapilo, že scenáristicky išlo všetko až príliš klišovito - myslel som, že tam zakomponujú aj nejaké nápaditejšie vsuvky v rámci deju. Ale aj tak, na tie 3* to určite bolo! ()

Reklama

vydumnica 

všechny recenze uživatele

Veľmi príjemný film, som milo prekvapená a teší ma, že romantické filmy ešte nevymreli, lebo za obdobie poslednej dekády tie skutočne romantické treba hľadať ako ihlu v kope sena. Okrem toho, letiská ma vždy fascinovali :-) a kým som nemala deti (čakanie s malými deťmi na letisku to už je iný príbeh) milovala som čakať hodiny na let, len tak pozorovať ľudí a predstavovať si, kto kde a prečo asi letí a vždy som mala rada dlhé lety, čím dlhšie, tým lepšie (tiež predtým než prišli deti). Haley Lu Richardson (The White Lotus) má charizmu, dobre sa na ňu pozerá, vie upútať. Jej herecký kolega je tiež sympatický a divák im jednoducho musí fandiť. A nie, nie je to vianočný film, ak si kladiete túto otázku, lebo to bolo prvé, čo mi napadlo - žeby vianočný film? Hlavná otázka filmu však znie: Je lepšie niečo výnimočné mať/zažiť a potom to stratiť ako nikdy to nemať/nezažiť? Ja som presvedčená o tom, že je 1000x lepšie mať a stratiť ako nikdy nemať. Za jediný nedostatok Love at First Sight považujem určitú predvídateľnosť deja plus príliš veľa náhod :-) a nepáčil sa mi casting otca a jeho novej ženy, absolútne sa k sebe ani každý do svojej roly nehodili. Najlepší bol ten začiatok na konci filmu. Celkovo som spokojná. Love at First Sight je taká moderná romantická rozprávka🙂. Dodatok: Kto videl film, pochopí, moja baterka na mobile má aktuálne 75% a toľko by som aj udelila tomuto filmu. Soundtrack tiež veľmi fajn, už som si ho vyhľadala na YouTube. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

V první řadě jde snadno poznat, že je na filmu patrná ženská ruka, protože tohle je prostě od základu ženský film. Z tohohle pohledu tak prostě asi nejsem ta správní cílovka, co dokáže film správně docenit. Pokud jste čerstvě zamilovaný pár, tak si klidně jednu * přidejte. Pokud jste zarytí fanoušci klasických slaďáren, tak si klidně přidejte i druhou *, jelkož řemeslně filmu nejde až tak moc co vytknout. Režisérka i scénáristka splní všechna žánrová klišé na jedničku, jedinou nějakou přidanou hodnotou navíc je postava vypravěčky. Hlavní dvojka má fajn chemii, hlavně Haley Lu Richardson působí velmi sympaticky. Ale jak říkám, tady nejsem ten pravý, co tohle všechno docení, když tam není něco navíc. ()

Mrs.Vader 

všechny recenze uživatele

Zacalo to slibne a oba hlavni  herci sou sympaticti a chemie mezi nima funguje dobre, akorat druha pulka filmu to docela zabiji, vypada to, ze scenaristi uz nevedeli, jak si s tim pribehem poradit a vysledek je spatne prekombinovany a potencialni dobre momenty sou prerusene a odsunute dale v deji a tam uz to pak nefunguje. Mit lepsi konverzacni scenar a ne jenom nahodne rychle napsany small talk, tak mohli cely film udelat jen tu cestu letadlem a mohlo to byt mnohem lepsi. Dalsi z pribehu, ktere trpi tim, jak rychle byly vyprodukovane, protoze prece lepsi sou rychle vydelane penize nez kvalitni obsah. Skoda ()

Galerie (33)

Reklama

Reklama