Hellsing (TV seriál)

Herušingu

Herushingu

Hellsing

Animovaný / Akční / Drama / Horor

Japonsko, 2001–2002, 5 h 25 min (Minutáž: 25 min)

Hellsing je urcite jednim z tech znamejsich ditek matozne zily anime-hororu. Jeho cold, wild, sexy beast image, doplnuje skvela rockova hudba. O to vice u srdce zaboli stupidni dej lepe receno absence pribehu a stupidni zaporaci, ktere od hanby zachranuje snad jenom konflikt s priestem. Ostatni alucardovi oponentni jsou blby samorobitka a incognito je vrcholne otresna postavicka. Kdyby se hellsing roztahl na vic dilu, urcite bychom byli obeznameni i s alucardovou minulosti, treba se i dozvedeli jak vlastne otec hellsing zamašlil pro dcerku do sklepa drakulu. Neni to spatny serial, ale tolik nevyuziteho prostoru proste zamrzi(2.3.2006)

Původní Hellsing má objektivně vzato spoutu kladů i záporů. Mezi klady rozhodně patří úžasná experimentální rocková hudba, relativně jedinečná stilizace, postava Alucarda a samozřejmě i příběh. Příběh ovšem rozhodně není dokonalý. Po zhlédnutí seriálu musí všem připadat nedokončený a v posledních epizodách i dost uspěchaný. Animace občas není nejlepší (hlavně v první polovině) a dialogy místy působí velmi chytře, ale jindy zase zvláštně a nedomyšleně. Mnoho postav tu narozdíl od Hellsing Ultimate nemá propracovanou minulost a kvůli tomu tu nepůsobí tak dobře. Přesto má tento seriál své kouzlo a rozhodně může nabídnout něco, co v sobě Ultimate nemá.(20.10.2018)

Hellsing je mnou dlouho přehlížena a přitom zasloužená klasika představující asi největšího frajera anime světa – upíra Alucarda (nebo jak správně japonsky Akádo). Bohužel seriál ho staví na vedlejší koleje a hlavní hrdinkou je Alucardem nově stvořená upírka Seras Victoria. Jako mlaďoch mezi pány noci se musí nejenom smířit se svojí novou existencí, ale také se naučit být správným upírem a poslouchat svého stvořitele. To vše probíhá v rámci prastaré tajné organizace Hellsing, chránící její veličenstvo Královnu a Velkou Británii před „nesmrtelnými“ tvory noci. Najednou totiž se projevuje zvýšená aktivita řádících upírů a jejich otroků tzv. ghúlů. Akce, krev a násilí je na denním (či nočním) pořádku, nepřátele jsou čím dál tím více silnější a my se jen můžeme užívat chvíle, kdy se objeví Alucard a všem nandá bez mrknutí oka. Seriál částečně vychází ze stejnojmenné mangy, ovšem cca po pátém díle se ubírá svojí vlastní cestou (lze říci, že trochu do oči bijící). Některé motivy proto se vytrácejí do ztracena, některé zase nejsou dostatečně objasněné, každopádně i přesto je satisfakce velká a konec má více výkladů. Velké plus pro krátkost série (13 dílů) a skvělou hudbu.(22.3.2014)

Upír jak má být, žádná přiblblá romantika, ani zbytečný sebeukájivý žvásty o ničem - jen brutální akce a krev ;) V tomhle žánru se obvykle nevyžívám, ale tohle je nejen těžce stylová a zábavná série, ale i celkem napínavá a má to i zajímavý příběh. Abych nezapomněla - skvělá hudba! Pro mě nejlepší anime série, co jsem zatím viděla.(30.5.2011)

Výborný manga seriál z prostředí Velké Británie. U většiny tvorby podobného ražení mám velké problémy s postavami a jakýmkoli vyvoláním emocí. Hellsing by asi dopadl podobně, nebýt upírského borce a zřejmě nejnekompromisnějšího zabijáka jménem Alucard. Zbytek postav snad až na Lady Integru dřepí ve stínu největšího taháku tohoto seriálu. Alucard ať upír, neuvěřitelně, reálně napsaná postava, která než protivníka pošle do věčných lovišť, nikdy nezapomene vymastit jeho obyčejnost oproti své vyjímečnosti. S tak sympatickým hrdinou zamrzí lehce ochuzený děj vtěsnaný do pouhých třinácti dvacetiminutových epizod.(31.3.2011)

• - Postava paladina Alexandera Andersona je založená na Edwardovi Van Sloan, ktorý hral Prof. Abrahama Van Helsinga vo filme Dracula (1931). (Flipper)

• - Seriál se drží své předlohy jen do sedmého dílu, čili do druhého dílu mangy. Dále se již rozvíjí samostatně. (Hem.m)

• - Zbraň ráže 30mm užívaná Victorií Seras (Fumiko Orikasa) se jmenuje Hallconnen, což je přesmyčka od vcelku výstižného slova hellcannon – pekelný kanón. (Mates2106)