Hellsing (TV seriál)

Herushingu

Hellsing

Animovaný / Akční / Drama / Horor

Japonsko, 2001, 13x23 min

Po Claymore další parádní seriál. I když se spolu moc srovnávat nedají, jde u mě o další parádní anime, chcete-li manga, který stál za to. Alucard byl dokonalý a Victoria Ceras natolik sexy, že jsem si tento seriál falk užíval a 13 dílů zmizelo jako nic. Pokračuji v OVA, ale už to není ono! Chválím myšlenku i provedení. Jasně zasloužené plné hodnocení! Rád bych se pozastavil nad hudbou, protože s tímto "stylem" jsem se ještě nesetkal. Jak zde už někdo psal. Často natolik nevhodně volený typ hudby pro určité situace z tohoto seriálu dělá kult a něco úplně nového. Nemělo to chybu!(1.4.2012)

Upír Alucard hned v prvním díle „zachrání“ dívku Ceres před smrtí tím, že se napije její krve odsoudí ji tak sice k věčnému bytí, současně ji ale zachrání „život“.Dívka ho následuje jako svého Mistra a začne pracovat pro organizaci Hellsing, což je jakási armáda pro potírání upírů, ghůlů atp. Postupně se začíná objevovat nový typ upírů, který vzniká uměle, implantováním čipu.Tito falešní upíři ohrožují obyčejné lidi a je tedy na Hellsingu, aby vystopoval jejich původ a zabánil jim v jejich ničivém postupu. Tento seriál má chvílemi naprosto strhující atmosféru, k čemuž krom děje přispívá hlavně skvěle zvolená hudba, která tu funguje podobně jako v Tarantinových filmech. Na druhou stranu by si asi zasloužil propracovanější kresbuTa se spíš než na rozpohybované obrázky spoléhá na "cukající" se záběry statických postaviček... Možná by také bylo lepší, kdyby se jednalo o 1 film, a ne o seriál, který má mnoho odboček od hlavní dějové linie.... Celé by to bylo takové uzavřenější...ten potenciál v látce rozhodně byl (a tvůrci ho maximálně vytěžili!) jen by to nemuselo být tak dlouhé... Ale to už hledám chyby tam, kde vlastně žádné nejsou...Jestli anime seriál, tak Hellsing!(6.5.2005)

Najviac mi vadí rozkolísaná kvalita jednotlivých dielov. Fakt by bolo lepšie, keby bol celý Hellsing zredukovaný do jedného celovečeráku. Pomalý rozbeh, séria v celku nezaujímaých a hlavnú dejovú líniu nikam neposúvajúcich epizód na atraktívnosti nepridáva. Napriek tomu som rád, že som vydržal celých 13 dielov, pretože zhruba od toho 9.dielu sa začínajú diať veci :) K Alucardovi nemám výhrady, konforntácia s Iškariotským inštitútom je famózna, Mr. Inkognito ujde... Možno premrštné hodnotenie, ale ja mám upírov rád. Pre mňa osobne najlepší diel č.10 - pohľad do histórie - prvé stretnuie Integry a Alucarda.(10.3.2007)

Úžasne krvavý, temný, úchylný a silný príbeh vtlačený (pre mňa anime neznalého) do pokémoňackého vizuálu, ktorý svojou morbídnosťou a brutalitou prekonal asi všetko animované čo som do teraz videl.Japonci ukazujú, že kreslené seriály ešte určite niesu out, naopak variabilita a kreatívnosť malieb je pre mňa čím ďalej tým viac cool.Díky MTV!(11.5.2009)

Hellsing je pro mnohé prvním (a někdy i jediným) anime. Já už mám za sebou přibližně stovku titulů, takže mě samozřejmě nemůže až tak nadchnout. Svým způsobem se jedná jen o komiksová jatka zalité rudou krví. O příběh zde ani tak nejde, postavy se nijak nevyvíjej, ale když máte hlavní hvězdu s obličejem a brýlemi Alucarda, tak není o zábavu nouze. Navrch přidávám ještě jeden bod za dobře namíchaný hudební koktejl... 8/10(17.12.2007)

• - Seriál se drží své předlohy jen do sedmého dílu, čili do druhého dílu mangy. Dále se již rozvíjí samostatně. (Hem.m)

• - Postava paladina Alexandera Andersona je založená na Edwardovi Van Sloan, ktorý hral Prof. Abrahama Van Helsinga vo filme Dracula (1931). (Flipper)

• - Seriál byl premiérově uveden přibližně o šest let dříve než poslední díl mangy, která je seriálu předlohou. (Hem.m)