Mahoromatic (TV seriál)

まほろまてぃっく

Mahoromatic - Automatic Maiden

Animovaný / Komedie / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2001, 12x24 min

Jeden velký fanservis pro puberťáky, aspoň v první půlce... a tu a tam brutálně doslovná humorná perlička. Ale jo...(19.12.2008)

Po treskute zabavne Dokuro-chan jsem se cirou nahodou dostal k dalsi nactilete slecne bez zabran a se smrticimi schopnostmi, a reknu vam, ze z prvnich dilu Mahoromaticu jsem ricel blahem. Ecchi anime a jeho sexualne, az perverzne zabarveny humor a naloz obnazenych casti zenskych tel, to mi sedne. Ackoliv se Mahoro produciruje po place vesmes v cudne uniforme uklizecky, vynahradi to zabavnymi scenami a la koupani se Sugurou. A samozrejme tu mame abnormalne vybavenou, vecne nadrzenou a zvrhlou ucu, co chce stuj co stuj zahrnout Suguru svou laskyplnou peci... Ehm. :) Skoda, ze v druhe polovine prvni serie dostihne Mahoro minulost androida a muziku tvrdi sci-fi tematika. I tak je Mahoromatic s navykovou dupavou melodii u zaverecnych titulku kazdeho dilu moc prima.(12.3.2008)

Mahoromatic už jen potvrdil mou neutrální pozici k ecchi anime (Dokuro-chan budiž čestnou výjimkou!). Byla jsem již znalá témat, humoru a dalších zrhlých technik tohoto žánru, a proto mě nemohly překvapit ani časté záběry na ženské vnady a problémy točící se kolem jejich velikosti ani neopětovaná touha třicetileté učitelky s vizáží pornoherečky k mladému studentovi. Nejsem divák prudérní a konzervativní, proto jsem se smála často, ale zdaleka to neodpovídalo kadenci přítomných vtipů a narážek. Pobavilo, neurazilo, ale ani nenadchlo. S průběhem času vtipy ustupují vážnějším tématům (služka - androidka je nucena vrátit se ke své původní profesi zabijáka), sexuální podtext jde stranou. Mahoromatic je snad jediným anime, kde mi porušení čisté žánrovosti vadilo.(25.10.2006)

Mahoromatic se odehrává ve dvou rovinách. Ta první je echci komedie se vším co k tomu patří. Ostýchavý hrdina, časté záběry na ladné ženské křivky či typicky úchylný charakter, který zde zastoupila jedna paní učitelka se svými obřími ňadry. Pomalé seznamování androida s člověkem mi v jistých rysech připomnělo Chobits. Akorát s tím rozdílem, že Mahoro už od začátku uměla mluvit. Ta druhá a podle mě i lepší rovina je spíše akční sci-fi odehrávající se mezi dvěma znepřátelenými stranami. Zemí a mimozemskou civilizací, která vlastně s sebou přinesla bojové androidy. Tento boj se v celém seriálu vyskytuje ve formě nejlepší proti nejlepšímu. Tedy Mahoro versus Rjuga. Osobně se mi mix celkem zamlouval a seriál stojí za vidění, jen od něj nečekejte nic převelikého. 6/10(3.8.2007)

Námět trochu zavání hentai...nesmělý středoškolák po němž pase jeho kozatá učitelka, získá do domácnosti vysloužilého bojového robota dívku a nahlížejí spolu do tajů lásky. Naštěstí se to nikdy nezvrhne (tedy pokud nepočítám představy sensei učitelky :) a je to klasické ecchi se vším co k tomu, hlavně pak se spoustou střeštěného humoru. Dokonce dojde i na pár drsných soubojů a občas se bude hrát i na city , ale v míře takové, která e přesně hodí. Jinak námět boje mezi Vesperem a Saintem vypadal vcelku zajímavě a pokud se podobná látka využije v nějakém temnějším anime vůbec bych se nezlobil. 60%(7.6.2009)