Reklama

Reklama

Yapian zhanzheng

Recenze (2)

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Ač to na IMDb Opiová válka schytává jako "protizápadní propaganda", je třeba říct, že na poměry (asijských) nacionalistických blockbusterů nezachází v karikování nepřátel nijak zvlášť daleko a spíš se snaží o jakýsi vyvážený pohled. I když vykreslení britského vztahu k Číně je klasicky stereotypní - západní imperialisté orientální zemí na jednu stranu okázale pohrdají, na druhou stranu ale obdivují její kulturní dědictví (obojí výmluvně ilustruje scéna s vázou). Výrazně barevná mizanscéna upomínající na filmy, které Jin Xie točil před Kulturní revolucí, těží ze štědrého rozpočtu, nicméně zklamán bude ten, kdo by se těšil na velkolepý válečný epos. Bitvy jsou zde krátké a inscenované nepříliš působivým způsobem. Více než tohle ale zamrzí neučesané a nepříjemně fragmentární vyprávění, za kterým jsou dost cítit střihačské nůžky, které se nejspíš původně rozkošatělý příběh pokusily násilně srazit do celovečerní stopáže. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení snímku probíhalo ve světové proslulém a zároveň také v největším filmovém studiu světa  Hengdian World Studios. To se nachází ve městě Hengdian ležícím při východním pobřeží Číny. Pro vysoké nároky filmařského štábu bylo vytvořeno nad 120 konstrukčních týmu pracovníků filmovou společností najatých dokonce i z okolních vesnic. (Conspi)
  • Okrem Číny prebiehala časť natáčania aj v britskej metropole Londýn. (MikaelSVK)
  • S rozpočtem přesahujícím takřka celých 15 mil. amerických dolarů byl snímek ve své době vůbec nejnákladnějším čínským filmovým projektem. (Conspi)

Reklama

Reklama