Hon na Šakala

• slovenský

Honba na Šakala

Krimi / Drama / Thriller

Kanada, 1997, 110 min

Viděl jsem to už víckrát a až se divím, že to tady nemám ohodnocený. Musím se přiznat, že toto mám rád, a vůbec tyhle devadesátkový krimi-thrillery jsou prostě dobrý. Pravda je, že často to má béčkový nádechy, ale v tomto období se to prostě tímhle stylem točilo. A právě tady ten "nadhled" má taky svoje kouzlo. Krom toho zapletení tajných sil atd. je prostě zajímavej prvek, na kterým se dá skvěle stavět. Do toho velice kvalitní ústřední trojice, která to taky celý drží výborně pohromadě. Jo, chyby se najdou, ale jak jsem psal o pár řádků výš, v devadesátkách se s tím takřka počítá vždycky.(18.4.2016)

Starý Šakal dle Forsytha je stylovější a věrohodnější, nicméně tohle je větší zábava pro širší publikum, akce střídá akci, anebo zajímavý výcvik. Do rolí mentorů byli postavení zkušení harcovníci Sutherland a Kingsley a zvládli to na jedničku s hvězdičkou. Myslíte, že milenka nepozná svého milence, když jí nastrčí dvojníka?:) Momentka u jezera, kdy nevíme, kdo je kdo, je úžasně zábavná a napínavá zároveň. Nicméně větší kvalita stále zůstává u Forsytha.(10.10.2014)

Velmi vydařený thriller, který mi utkvěl v paměti hlavně neobvykle pojatým příběhem o nahánění šíleného teroristy a také výbornými hereckými výkony. Postava Aidana Quinna má co do sebe, ať už je to ta dobrá, co prochází náročným a velmi pikantním výcvikem a následně je vržena do nelítostné zločinecké džungle, nebo ta zlá, co střílí i pavouky na zdi a vyhazuje do vzduchu restaurace. Příběh je navíc správně svižný, drsný, dravý a napínavý a ani na chvíli nenudí, čímž dokonale maskuje nedostatky v podobě efektů a některých logických děr. Pro mě poctivých 80%.(16.7.2012)

Prima akčňák z devadesátek. Nejlepší mi přišla část výcviku a zácviku a toho, jak se v Annibalovi postupně začaly projevovat temné stránky teroristy, kterým se snažil být. Nehledě na to, že je zde velmi slušný Sutherland a Kingsley. Aidan Quinn se mi v hlavní roli líbil hodně. Myslím, že přesně splňuje typ role fyzicky i herecky. Jediné, co bych vytkla, je ten neuspokojivý konec. To se jim vážně nepovedlo vymyslet něco trochu zajímavějšího? No ale jinak dobré. O mnoho lepší, než Šakal s Willisem a nechutným Gerem (já vím, že filmy toho nemají moc společného, ale zase ty změny identit, špionáž, terorismus, šakal... něco by se snad našlo). V tom případě ale rozhodně doporučuji raději tohle.(6.8.2017)

Velmi dobře natočené dílo. Režisér opět dokazuje, že s minimem potenciálu umí dělat divy. Obsazení mi velmi sedlo a také příběh plný zajímavých zvratů. Nahlédnutí do kuchyně tajné služby s uvěřitelným scénářem je myslím také vyjímečnost tohoto filmu. Hudba mohla být výraznější a ne tak křečovitá. Dle mého 85% = 4/5(19.7.2010)