Hon na Šakala

The Assignment

Honba na Šakala

Krimi / Drama / Thriller

Kanada, 1997, 110 min

Prima akčňák z devadesátek. Nejlepší mi přišla část výcviku a zácviku a toho, jak se v Annibalovi postupně začaly projevovat temné stránky teroristy, kterým se snažil být. Nehledě na to, že je zde velmi slušný Sutherland a Kingsley. Aidan Quinn se mi v hlavní roli líbil hodně. Myslím, že přesně splňuje typ role fyzicky i herecky. Jediné, co bych vytkla, je ten neuspokojivý konec. To se jim vážně nepovedlo vymyslet něco trochu zajímavějšího? No ale jinak dobré. O mnoho lepší, než Šakal s Willisem a nechutným Gerem (já vím, že filmy toho nemají moc společného, ale zase ty změny identit, špionáž, terorismus, šakal... něco by se snad našlo). V tom případě ale rozhodně doporučuji raději tohle.(6.8.2017)

Dle mého docela povedený film. A. Quinn mi zrovna jako moc sympatický herec nepřijde, ale to asi nebylo účelem. :-) Každopádně dobře zvolené téma založené na skutečné osobě, dobře natočeno, charismatičtí herci (Kingsley, Sutherland) a dobrá atmosféra. Přišlo mi, že tam mohlo být trošku více napětí, místy to bylo moc o povídání a slušela by tomu více akce a nebo mělo být to povídání troškuk "hlubší" a psychologičtější. Celkově se mi to ale líbilo, je to takových lepších 70%. Viděl jsem to teď už podruhé, takže se na to dá kouknout i vícekrát a nenudí to. Ale mohlo to být více propracované, co se týká psychologie postav, aby z toho bylo více psychologické drama, jeslti se to dá taklhe nazvat. Howgh!(19.7.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $540,063Tržby Celosvetovo $1,240,000║ na prekvapenie veľmi podarený video film, zo slušnými hereckými výkonmi a dejom ktorý neotrávi ale skôr strhne, film ktorý sa dá v určitom štýle označiť ako predchodca Jasona Bourna, /80%/(28.11.2008)

Možná propracovanější děj, ale celkově mi to přijde slabší než Šakal od Catona, který byl natočený ve stejném roce. Příběhy těchto dvou filmů se však rozcházejí a to je jenom dobře. Hlavním cílem je vycvičit dvojníka a udělat přesnou kopii teroristy přezdívaného Šakal, aby mohli originál šikovně zlikvidovat. Výcvik parádní, námořníkova mentalita se musela úplně změnit. Je vidět, že člověk nefunguje jako robot a to je nejvíc znát, když se má námořník vrátit do všedního života. Se svou rolí se natolik ztotožnil, že zpět do normálu se bude jen těžko vracet... Jenže stejně na mě film nijak extra nezapůsobil. Věřím ale, že své fanoušky si najde(23.8.2010)

Velice slušný příběh natočen neobvykle a zvláštně, kde se snoubí dobře ale i špatně natočené scény, které mi chvílemi vyzněli opravdu divně. Koneckonců samotný příběh obrátil dojem z filmu a nakonec jsem musel uznat, že Hon na Šakala je opravdu vydařený a s jeho průběhem napínavý od začátku do konce s dobrými herci, ale bohužel odfláknutými efekty, což je velice škoda. Ale i přesto se na film nedá zapomenout, na krutý výcvik, kterým prochází hlavní hrdina ani na jeho dvojníka, co se smrtí kolem sebe absolutně nešetří a rozdává ji plnými doušky. --- Pohni, nebo tě zastřelim...a mířim dobře!(2.7.2007)

• - Celosvětová premiéra proběhla 12. září 1997 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Varan)

• - Natáčelo se od 11. února do 27. června 1996 v Izreali, Kanadě a v Maďarsku. (Varan)