Hon na Šakala

• slovenský

Honba na Šakala

Krimi / Drama / Thriller

Kanada, 1997, 110 min

Velice slušný příběh natočen neobvykle a zvláštně, kde se snoubí dobře ale i špatně natočené scény, které mi chvílemi vyzněli opravdu divně. Koneckonců samotný příběh obrátil dojem z filmu a nakonec jsem musel uznat, že Hon na Šakala je opravdu vydařený a s jeho průběhem napínavý od začátku do konce s dobrými herci, ale bohužel odfláknutými efekty, což je velice škoda. Ale i přesto se na film nedá zapomenout, na krutý výcvik, kterým prochází hlavní hrdina ani na jeho dvojníka, co se smrtí kolem sebe absolutně nešetří a rozdává ji plnými doušky. --- Pohni, nebo tě zastřelim...a mířim dobře!(2.7.2007)

Tohle neni nic jiného než průměrnej akčňák. Mimochodem, celej smysl filmu mi přijde strašlivě nesmyslnej. Takže jakýsi terorista si dělá co chce. Nikdo ho nesmí zabít. Celou dobu CIA ví, kde se pohybuje, ale nesmí ho zabít. Pak najednou najdou týpka s podobným xichtem a hle, může udělat všechno, aby ho zabil. WTF ??? Místo toho aby toho kripla odstřelili ihned, tak se policajti zabíjejí mezi sebou. Bože, to je skutečně geniální film. Nevím jestli je to podle skutečný události, ale jestli jo, tak jsou ochranné složky úplně impotentní a debilní.. je to celý na hlavu postavený.(24.3.2013)

Akční příběh námořního důstojníka, který byl až příliš podobný teroristovi Carlosovi alias Šakalovi a který byl proto zverbován a vycvičen CIA a Mossadem k nebezpečné akci. Kvalitní a napínavý thriller s dobrými herci jako Aidan Quinn, Donald Sutherland a především Ben Kingsley. Nesedělo mi jediné: Nevěřím scénáristovi, že by žena nepoznala záměnu jednoho svého milence za jiného byť velmi podobného. Trailer: http://www.sms.cz/film/hon_na_sakala/ukazka(18.6.2009)

• Ygan

Docela dobrý nápad a možná i nabuchaný scénář, jenže to zpracování je takové dost televizní. Film je v některých částech nekomplexní - jakoby pokaždé točen s jinačí kamerou, náladou. Triky vtipné a dialogy bez nápadu, nezáživné. A co teprv říct na šedé, nesympatické postavy. Nejhorší je, že to nejvíc platí na postavu hlavní. Hrůza!(30.6.2009)

Viděl jsem to už víckrát a až se divím, že to tady nemám ohodnocený. Musím se přiznat, že toto mám rád, a vůbec tyhle devadesátkový krimi-thrillery jsou prostě dobrý. Pravda je, že často to má béčkový nádechy, ale v tomto období se to prostě tímhle stylem točilo. A právě tady ten "nadhled" má taky svoje kouzlo. Krom toho zapletení tajných sil atd. je prostě zajímavej prvek, na kterým se dá skvěle stavět. Do toho velice kvalitní ústřední trojice, která to taky celý drží výborně pohromadě. Jo, chyby se najdou, ale jak jsem psal o pár řádků výš, v devadesátkách se s tím takřka počítá vždycky.(18.4.2016)