• Marthos
  **

  Velkolepě pojatý dobrodružný film, který se pod rouškou atraktivního prostředí pokouší zakrýt pravou podstatu věci. Jediné, co si zaslouží obdiv a uznání i po letech jsou exteriéry na slovenském Žitném ostrově, který má simulovat neprostupnou džungli. Dobré herecké výkony ve vedlejších rolích (Peterka, Günther Simon, Hannjo Hasse). Vcelku zbytečný a zbytečně shlédnutý film, který mohl nadchnout snad jen dobové publikum.(3.4.2010)

 • Willy Kufalt
  ****

  Na svou dobu velmi překvapivý snímek a jeden z mnoha velice pozoruhodných důkazů o tom, jaká je československá kinematografie pestrá (ne každá krajina má film o válce v Indočíně). Film se drží jednoho tématu a neuniká ani pod nátlakem kdejaké ideologie "jiným směrem", snad jen úvodní a závěreční pasáž na Ruzyňském letišti s ponurou atmosférou tam byla zbytečná. Vedle válečného příběhu s napětím, akčními scénami i špetkou humoru film přínáší dějiště v atraktivních exteriérech zabydlené pouště a divokého pralesu. Jestli to bylo opravdu natáčeno pouze na Slovensku, tak bravo! Výslední dojem je velice exotický a na černobílém obrazu se zaoblenýma okrajema sledujete opravdu jakoby příběh z daleké ciziny. A velice působivá kamera! Scénář místy pokulhává, ale atmosféra díky využití několika jazyků i přízvuků zůstává autentická. Obsazení různých cizokrajních herců je rovněž zajímavé, stejně jako Jaroslav Mareš v jedné ze svých mála hlavních rolích.(30.5.2017)

 • Master19
  ***

  Spolu s "Piknikem" jeden z originálních exotických válečných výletů do Asie. Film je zdrsněn absencí titulků a krom faktických nedotažeností docela vizuálně zvládnutý (krom přestřelek ovšem). Výborný je "Krakonoš" Peterka, na kterého budete v prvních chvílích nevěřícně zírat, zdali to je opravdu on. Každopádně jde o film pro žánrové nadšence, kteří budou nejspíš spokojeni.(27.3.2008)

 • CaptainNor
  ***

  V tomto snímku nedá moc námahy oprostit se od ideových a tendenčních prvků, vzhledem k netypickému prostředí. Vladimír Čech vytvořil poměrně slušnou atmosféru džungle, vlhkostí a horkem zpocených legionářů a přestřelek. Legionáři bojující pod cizím žoldem a za ideje, které jim byly většinou ukradené, nebyli v žádné době jehňátka a právě to je ve filmu trochu využito a zneužito. Jaroslava Mareše už od dětství považuji za velice křečovitého a slabého herce s příšernou dikcí a mimikou. Výraz jeho hrdiny Václava Malého při zjištění, že gestapák Wolf je vrahem jeho otce a sestry je snad to nejlepší, co kdy předvedl, avšak o skutečnosti, že voják, který se složí po první bojové zkušenosti a dobrovolně jde sloužit veliteli jako burš, s ním po onom zjištění pravdy odchází do džungle na férovku, bychom mohli dlouho polemizovat!(23.8.2011)

 • klúčik
  ***

  Musím priznať, že film ma prekvapil. Na dobu v ktorej bol natočený, nieje tam cítiť soc. propagandu. Je to tvrdý príbeh z francúzskej légie. Boje v pralese sú natočené vierohodne, a to prostredie je natočené celkom dobre. Herecké výkony F.Peterku a H. Hasse sú výborné. Dobrodružný film, ktorý je dosť veľkým prekvapením. Dávam 65%.(12.5.2010)

 • - Kabát, ktorý má na sebe Petr (František Peterka) na začiatku filmu, bol štandardný odev príslušníkov Vietminhu. (Jello Biafra)

 • - Na úlohu Petra (František Peterka) bolo 5 kandidátov. (Raccoon.city)

 • - V skutočnosti hrali vojaci z légie v nemeckých uniformách. Nakoľko je film čiernobiely, divák si toho nemohol všimnúť. (Raccoon.city)