Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Filmové vyprávění o dramatickém osudu Jákobova nejmilovanějšího syna Josefa, kterého jeho bratři sžíraní závistí prodali do otroctví. Otcova láska a žárlivost bratrů zasadily do Josefova života kameny nelehkého údělu, nad nímž se ale i ve chvílích těžkých zkoušek vznášelo poselství naděje. (oficiální text distributora)

Recenze (28)

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

V tomhle dílu o Josefovi jsem (mimo jiného) přišla na to, že ti, z nichž se podle legend (myšleno Bible) zrodil izraelský národ byli pěkný mrchy - myslím tím Jákobovy syny... Vyvraždí půl města, využijí přitom jisté indispozice obránců města ale Jákob jim jen řekne tytyty, zachovali jste se špatně, ale musíme odejít, aby se proti nám nespojili přátelé města, kde jsme vraždili a nedali nám, co proto, jak si zasloužíme. Kde je pak nějaká spravedlnost? No, hlavně, že jsou vyvolený národ. Ti bratři se mi furt neskutečně pletli, podle obličeje jsem je nikdy (s výjimkou Rácheliných synů Josefa a Benjamina, kteří ovšem nebyli mrchy :-)) nepoznala. Hezky natočený, hlavně jsem spokojená s částí, jež se odehrává v Egyptě a (u mě dost nezvykle) s krásnou hudbou... ()

elle 

všechny recenze uživatele

Pro mě bezpečně vrchol této série adaptací biblických příběhů. Autoři této verze se věrně drželi příběhu Josefa (ačkoliv některé peripetie pochopitelně zkrátili), tak jak ho zachytila Bible a přitom dodali velmi osvěžující pohled na vztah Josefa a Putifara (úžasný Kingsley). Velmi pěkná je i scéna setkání Josefa s bratry. ()

Reklama

zdenny 

všechny recenze uživatele

Ikdyž v dnešní "moderní" době budou některé pasáže z filmu některým divákům připadat moc ortodoxní a demagogické, je třeba si uvědomit, že víra, pokora a láska toho dokáží víc než abstrakty opačné. Závěr filmu, kdy se Josef znovu setká se svými bratry a posléze i otcem, mě vždy dovede k slzám. Standardně vysoký výkon Bena Kingsleyho a vynikající výkon Paula Mercuria. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Rozhodně jedna z těch lepších epizod, které navíc rozdělení do dvou filmů vůbec neuškodilo. Působivá adaptace, ve které jako již tradičně stojí za zmínku fajn atmosféra a vymazlená hudba, nezklamala - u adaptací Bible nejspíš platí to, že pokud je zajímavý příběh, bude zajímavý i film - zatím to tak bylo u všech dílů. I Josef je navíc obsazen velkými hereckými jmény, v tomto případě nicméně všemu vládne fenomenální Ben Kingsley. Všechno opět velmi zajímavé od začátku do konce a další vydařená adaptace Starého zákona. 75%. ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Vynikající Ben Kingsley a vcelku věrně vykresleny Starý zákon, kde život nebyl procházka růžovým sadem a politika smíchaná s náboženstvím byla hodně masakrální. Počínající křesťanství i když hlásalo lásku, za svým cílem používalo tvrdé prostředky .Ale které ne, že? Každopádně film je slušná podívaná ve které se při troše snahy dokáže orientovat i totální neznaboh. Doporučuji. ()

Galerie (135)

Reklama

Reklama