poster

Bible - Starý zákon: Josef (TV film)

 • Česko

  Biblické příběhy: Josef

 • Itálie

  Joseph

 • Německo

  Die Bibel: Josef

 • Slovensko

  Jozef / Biblia

Drama / Dobrodružný

Itálie / USA / Německo, 1995, 2x97 min

 • italka63
  ****

  Vynikající Ben Kingsley a vcelku věrně vykresleny Starý zákon, kde život nebyl procházka růžovým sadem a politika smíchaná s náboženstvím byla hodně masakrální. Počínající křesťanství i když hlásalo lásku, za svým cílem používalo tvrdé prostředky .Ale které ne, že? Každopádně film je slušná podívaná ve které se při troše snahy dokáže orientovat i totální neznaboh. Doporučuji.(7.12.2014)

 • zdenny
  *****

  Ikdyž v dnešní "moderní" době budou některé pasáže z filmu některým divákům připadat moc ortodoxní a demagogické, je třeba si uvědomit, že víra, pokora a láska toho dokáží víc než abstrakty opačné. Závěr filmu, kdy se Josef znovu setká se svými bratry a posléze i otcem, mě vždy dovede k slzám. Standardně vysoký výkon Bena Kingsleyho a vynikající výkon Paula Mercuria.(23.11.2009)

 • elle
  *****

  Pro mě bezpečně vrchol této série adaptací biblických příběhů. Autoři této verze se věrně drželi příběhu Josefa (ačkoliv některé peripetie pochopitelně zkrátili), tak jak ho zachytila Bible a přitom dodali velmi osvěžující pohled na vztah Josefa a Putifara (úžasný Kingsley). Velmi pěkná je i scéna setkání Josefa s bratry.(22.9.2007)

 • frbulka
  *****

  Dokonalé ztvárnění silného biblického příběhu, v závěru druhé části jsme plakali jako želvy:-). Asi každý zná Josefův život, ale není na škodu si někdy připomenout, jak léčivá je síla odpuštění a inspirovat se tímto výjimečným mužem, který dokázal odpustit velkou křivdu, proti níž jsou naše ublížení většinou malicherná.(8.4.2015)

 • filmmovier
  ****

  Rozhodně jedna z těch lepších epizod, které navíc rozdělení do dvou filmů vůbec neuškodilo. Působivá adaptace, ve které jako již tradičně stojí za zmínku fajn atmosféra a vymazlená hudba, nezklamala - u adaptací Bible nejspíš platí to, že pokud je zajímavý příběh, bude zajímavý i film - zatím to tak bylo u všech dílů. I Josef je navíc obsazen velkými hereckými jmény, v tomto případě nicméně všemu vládne fenomenální Ben Kingsley. Všechno opět velmi zajímavé od začátku do konce a další vydařená adaptace Starého zákona. 75%.(22.12.2017)