poster

Das Brot des Bäckers

Západní Německo, 1976, 120 min

 • pipapa
  *

  Banální příběh z každodenního života pekařského učně v jedné soukromé rodinné pekárně, která se dostane do nečekaných problémů, když hned vedle otevře nový supermaket s vlastní pekárnou. Mladý učeń pozná dvě dívky - ve slabé chvilce se zaplete s tou, kterou nemiluje a kterou pak rychle odmítne, sblíží se s tou pravou a s ní potom odchází pryč...Nezábavná západoněmecká produkce, kterou nezachrání ani pár krátkých nahatých scén.(20.9.2017)

 • FilmFan24
  ****

  Film vypráví v úsměvně melancholické notě příběh pekařského učně, jeho prvních lásek a jeho mistra, jehož živnost se v čase budování obrovských supermarketů, technické modernizace a rozmachu velkopekáren dostává do vážné krize. Plán na záchranu pekárny nákupem drahých strojů na úvěr přivádí celou rodinu ke krachu...I dneska stále aktuální téma je v tomto filmu vylíčeno velmi dobře a i po letech má co říct k dnešnímu divákovi.(10.6.2009)

 • - "Das Brot des Bäckers" je celovečerním debutem německého režiséra Erwina Keusche. Představitel učně Wernera Bernd Tauber byl za svůj herecký výkon odměněn Německou filmovou cenou (German Film Awards). (FilmFan24)

 • - Režisér Erwin Keusch do filmu vložil svoje životní zkušenost z pekárny, kterou provozovali jeho rodiče. (FilmFan24)

 • - Film se natáčel v roce 1974 a někteří herci z tohoto filmu, včetně hlavních představitelů Güntera Lamprechta a Bernda Taubera, se sešli o sedm let později při natáčení filmu Ponorka. (FilmFan24)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace