Zbraň davového šílenství (TV film)

Weapons of Mass Distraction

Zbraň davového šialenstva

Komedie / Drama

USA, 1997, 100 min

Hořká satira - s jistou nadsázkou - na téma >kdo z koho< ;-) . . . "Děti by se měly modlit za své otce, jinak jim hrozí nebezpečí, že budou platit za jejich hříchy..." Toť citace z filmu... Svatá pravda, i když víra nakonec nic neznamená, že... Nu - i tak... I přes televizní produkci neobvyklé a působivé drama s vynikajícími hereckými kreacemi G.B. a B.K. v rolích pánů, co mají >pár kostlivců< ve skříních a ve své pýše a neústupnosti neotálí tyto proti sobě použít i za cenu možného praktického sebezničení... Skoro jako ze >života< . . . :-//(19.1.2008)

Nevraživost dvou magnátů a v pozadí dopad na běžnou rodinu.(14.4.2006)

• Terva

Celkem nudná politická kopaná.(24.8.2012)

• Stegman

Film o tom, že dva "Berlusconiové" vyhrotí své spory až do příliš osobní roviny. Trochu jsem očekával něco o manipulaci s veřejným míněním, tedy něco jako Vrtěti psem. Když jsem viděl, že příběh se tudy ubírat nebude, smířil jsem se s tím. Utěšoval jsem se, že i tak ten příběh má potenciál. Bohužel, v mých očích zůstal nenaplněn: 1) Často jsem netušil, jestli to myslí jako pokus o prostoduchý vtip, o satiru nebo o co vlastně. Tvůrci jako by až do konce pořádně nevěděli jaký žánr, jak velkou nadsázku zvolit. 2) Dost nuda, pointa taky nic moc.(23.1.2008)

Škoda, že tenhle film šel rovnou na video, protože souboj dvou bohatých magnátů Gabriela Byrneho a Ben Kingsleyho je naprosto fantastický. Způsoby, které oba vymýšlejí aby "přečůrali" toho druhého, jsou skvělé a oba herci podávají více než dobré výkony. Zábavně černo-černé! :o)(7.6.2002)

• - Natáčení filmu probíhalo v Beverly Hills. (Terva)