• baclajean

Ak chcete naozaj zbytočne stráviť 121 minút svojho života, pozrite si tento film. Vzhľadom na herecké obsadenie (predovšetkým Ben Stiller) som neočakával veľký a epochálny dej, ale aspoň veľa dobrých hlášok. Žiaľ, boli maximálne dve. Film neopantal absolútne ničím, v polovici som takmer zaspal. Bohužiaľ len takmer. Nie často hodnotím filmy ako "odpad", ale tu inak nemôžem. A vyčítam si, že rozpozeraný film vždy dopozerám do konca.(31.12.2013)

• MK_ultra

Nemohu se tak trochu vyhnou porovnání s Kick Ass, protože žánrově oba snímky spadají do stejné kategorie. A jeden z je špica a druhý podprůměr. Proč? Asi to bude tím,že na to, abych se smála doslova (dámy prominou)"každému prdu"(což je v Mystery Menovi asi ta nejsilnější zbraň) jsem už asi moc velká.(31.7.2011)

• cityman

Vynikající výprava, zvučná jména herců, vytříbený hudební doprovod, ohromující kostýmy a jeden naprosto infantilní scénárista to všechno pošle k čertu. Jen šílenec mohl do tohohle projektu investovat milióny dolarů i přes přečtení tak slaboduchého scénáře jakým scénář k tomuto filmu bezesporu je! Tohle snad opravdu nemohl myslet vážně?! Nebo snad ano? :o)(1.7.2002)

Snímek je svým způsobem pronikavě šílený a zábavný v rámci parodií na superhrdinské filmy, ale stárne rychleji než by se čekalo. Skečů, ve kterých herci dosti a zřejmě úmyslně přehrávají, je více než dost, ale aby to nějakým způsobem pobavilo, je potřeba po divácké stránce oplývat určitým druhem smyslu pro humor. Co se týče příběhu, tak na necelé dvě hodinky stopáže, je to hodně slabé. I když je celý koncept spíše pro legrácky, tak více intrik a dalších záludností by určitě neuškodilo. Takže spíše ponurá televizní etuda na deštivé odpoledne, která však v dnešní době superhrdinských snímku plných CGI efektů velmi rychle zpaměti vyšumí. Na druhou stranu je však škoda házet flintu do žita. Třeba přijde doba, kdy snímek uzraje jako víno.(1.10.2019)

Vzpomněl jsem si, že jsem tenhle film kdysi viděl, a tak jsem prahnul po znovuzhlédnutí. Mystery Men nezklamali. Skvělá parodie na jakýkoliv hrdinský film. Ben Stiller je naprosto úžasný stejně jako G. Rush a jeho manikúra. Champion city je skvělé pozadí pro tuhle partu superhrdinů/zoufalců a má takový až gothamovský nádech. Existuje taky teorie, že sám Tim Burton režíroval tenhle snímek, ale v půlce natáčení opustil, ale to jsou jen dohady na internetu.(29.7.2014)

• - Policejní vozy použité ve filmu jsou Dodge Charger z roku 1968. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kalifornských lokalitách Los Angeles, Lakewood a San Marino. (Terva)

• - Ben Stiller se na place pohádal s Gregem Kinearem a dokonce chtěl odejít z natáčení. Nakonec se oba herci usmířili. (Terva)