Prostě srdcovka, to je marný!;) Ale jinak béčková superhrdinská "pitomost", která vzhledem k obsazení mohla dopadnout i líp... JENŽE to by tam potom dost možná scházelo právě TO, co na tim tolik MILUJU. Ty jejich nemožný " " "superschopnosti" " " (jedny uvozovky vážně nestačí) jsou vyloženě trapný a nemožný! Tak trapný, až z toho vždycky chcípám smíchy!!! Především Modrej Rádža a Mistr rýče mě dostávaj do kolen už jenom svým zjevem:)(3.3.2011)

Kapitánovi Úžasnému začínají vypovídat sponzoři smlouvy, neboť všechny světové zločince již uvěznil a v takové chvíli již televizní stanice omezují záběry na hrdinův kostým. Proto Úžasný zajistí propuštění démonického zločince Casanovy Frankensteina, který však neváhá, lapí Úžasného a vytvoří gang ze všech dostupných padouchů. Záchrana světa v tuto chvíli leží na Modrém Rádžovi, Mistrovi rýče a dalších superhrdinech, kteří se z b-kategorie chtějí povedenou akcí vyšvihnout do áčka.(10.10.2009)

• imf

Takhle sešrotovat jedno z nejzářivějších béčkových obsazení (they´re the other guys ;) to se jen tak nevidí - geniální (comicsový) nápad o looserských superhrdinech je zašlapán do země šíleným scénářem, který zřejmě za vrchol comicsu považuje zadní stranu Ohníčku... Hodně se divím, že herci jako William H. Macy nebo Ben Stiller neutekli hned po prvním dnu natáčení. A nezachrání to ani mluvící cameo Michalea Baye (za to tu jednu hvězdičku ;))(30.12.2002)

,,Hej, jak se budeme jmenovat?"- ,,Co takhle: šest mrtvol v blbejch kostýmech." S trochou nadsázky by se Mystery men dal označit za slabší Tropic Thunder superhrdinských filmů (Nejen kvůli Stillerovi a výskytu prdícího hrdiny :-), kdy dostanou na zadek snad všichni slavní superhrdinové (,,Myslím si, že Lance Hunt a Captain Amazing je jedna a ta samá osoba." -,,Blbost, Hunt nosí brýle." -,,No právě, je to součást maskování."- ,,Není možný, vždyť by pak neviděl."). Obsazení v čele s šíleným Rushem, prdy vypouštějícím Reubensem a zuřivým Stillerem stojí opravdu za to. Stejně jako stylizace Champion city, které by se klidně mohlo měřit s Gothamem. Scénář je správně střelený a nabízí dost vtipných hlášek a momentů. Mystery men je řádné guilty pleasure, které by se mnohem více zarylo do srdce, kdyby došlo ke zkrácení tak na 90 minut a celé by se to ještě více zahustilo všudypřítomnou ulítlostí.(24.10.2008)

• altaica

PRO MUŽE:Lidé říkají, že jste tak úžasný, že se sám připravíte o práci. Slova, která slyším každý den a hle, von to nějakej syčák vrazil do filmu, jak kocoura do trouby. Superhrdina potřebuje superničemu, ale žádný nezbyl. Co naplat, musíme propustit Casanovu-Frankensteina, jinak je po sponzorech, po reklamách a celkově po piči. Na Rushe i Stillera jsem se těšil. Naprosto zbytečně. Očekával jsem bláznivou komedii a dostal nabubřelou nudu. Co mělo být parodií, bylo jen a jen debilitou. Škoda. Chtěl jsem se zasmát. Místo toho mi ztvrdly rysy a zřídla stolice.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Kapitán Úžasný olepenej reklamama víc než pilot formule 1 na rozdíl od nás, citlivých chlapců, kteří své tělo pokrývají umělecky hodnotnými motivy ze salónů art studia Jacuzza, tedy tento kapitán má nejen skalní fanoušky, ale i pár konkurentů. 3 superhrdinové, kteří ze sebe v pravidelných intervalech dělají totální superblbce mu už šlapou na paty.” S rýčem jsi lepší než kdokoliv jiný, ale to z tebe nedělá superhrdinu. Jsi dobrý otec a dobrý manžel, ale nic víc” – no není nad slova podpory od černé brikety, která se díky vaší rychlosti na speedu stala vaší ženou. Druhý bydlí s maminkou a třetí – hm, škoda slov. Nápad dobrý, obsazení výborné, provedení hrůza, vemte si raději, madame, něco na štrykování, pobavíte se víc. Komedie bez vtipu a nápadu je trapná jak těhotnej puding. Ten Giga.          HLÁŠKA:Kapitáne Úžasný, byl jste, smím-li to tak říci, úžasný.// Zaznamenejte, že oficielně začalo slyšení o propuštění na čestné slovo.// Varlata mi natékají, nemůžu dýchat, nemůžu dýchat.// Co za blázna, vyhazuje do vzduchu blázinec.// Eddie, až se vrátíš, už tady nebudu. To je riziko, které musím nést. Jinak bych se možná neměl kam vrátit.(22.2.2013)

• - Ben Stiller se na place pohádal s Gregem Kinearem a dokonce chtěl odejít z natáčení. Nakonec se oba herci usmířili. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kalifornských lokalitách Los Angeles, Lakewood a San Marino. (Terva)

• - Casanova Frankenstein (Geoffrey Rush) jezdí ve voze Chevrolet Corvette z roku 1978 (Terva)