Budoucnost se jeví opravdu hrozivě. Díky stále se zvyšujícímu počtu superhrdinů už na světě nezůstali téměř žádní zločinci, které by bylo možné mírnit a usměrňovat. Tato skutečnost nejvíc trápí miliardáře Lance neboli kapitána Úžasného, který tak nemá do čeho píchnout a nudí se. Aby město Champion City zažilo aspoň nějaké vzrušení, zaslouží se o propuštění obávaného gangstera Casanovy Frankensteina. To byla ale chyba. Casanova Frankenstein nelení a Lance unese. Druhořadí superhrdinové se dostávají nečekaně ke slovu. Jejich jasným cílem je osvobodit kapitána Úžasného z rukou nebezpečného šílence a zachránit celý svět. (Filmbox)

Trailer

tron

Podarená, ale prehliadaná (asi právom) paródia na komiksy. Najväčším plusom sú postavy (lebo hrdinovia to nie sú). Babrák na babrákovi. Úbožiaci na pohľadanie. Napr. William H. Macy ako chlap, ktorý bije ľudí lopatou (opakujem – bije ľudí lopatou). Alebo chlapík, ktorý je neviditeľný... ale iba ak sa naňho práve nikto nepozerá. Bohatý kasting je síce v takejto kravine (že sa musím takto vyjadriť) nezvyčajný, ale chápem, prečo všetci podpísali, na papieri to muselo vyzerať bohovsky vtipne. Preto škoda plnými hrsťami rozdávaných nevydarených počítačových trikov, nemiestneho humoru a nevydareného finále. Malo to na viac. 50 % ()

choze

"VĚDEL JSEM, ŽE SE NEMůŽETE ZMĚNIT!" - "A JÁ VĚDĚL, ŽE TO VÍTE." - "VĚDĚL JSEM TO. A TAKY JSEM VĚDĚL, ŽE VY JSTE VĚDĚL, ŽE JÁ VÍM, ŽE VY VÍTE!" - "ALE JÁ NE, JÁ JEN VĚDĚL, ŽE VY VÍTE, ŽE JÁ VÍM. (s vítězným úsměvem) VĚDĚL JSTE TO?" - (zaváhá) "SAMOZŘEJMĚ." Sympatická parodie na superhrdiny, která měla tu smůlu, že přišla moc brzy. S unikátním obsazením a skvělými dialogy a hláškami a kde má hlavní superhrdina polepený kostým reklamami a naši hrdinové bojují se superpadouchy tak, že jim poškrábou auto vidličkou. A navrch cameo Michaela Baye. "A OBLÉKÁŠ SE JAKO BUZERANT." ()

Nin

Ne moc vydařená taškařice inspirovaná stejnojmenou grupou, která se občas objevovala v jakémsi humorném komiksu od Black Horse comics a měla desítky a desítky členů, protože se vyznačovala vysokou úmrtností. Nikdy jsem ho nečet, ale co jsem o něm slyšel, tak to vypadalo, že je mnohem nápaditější a vtipnější než tento film. Celkově je potenciál superhrdinů-looserů velmi nevyužitý a pár dobrých nápadů je zahrabáno kdesi pod nánosem nudné režie. Ale minimálně je zábavné pozorovat Williama H. Macyho, Goeffreyho Rushe a především Hanka Azariu, který si svojí roli vyloženě užívá. Mimochodem radši si přečtěte u nás vydaný komiks na podobné téma Dříve známí jako Liga spravedlnosti :) (5/10) ()

Jeoffrey

Za normálních okolností je to průměrný, možná i podprůměrný film o hrdinech s poměrně předvídatelnou zápletkou a příběhem o B-týmu, který musel sebrat všechny své schopnosti, které má a že to jsou opravdu skvělé schopnosti ("I shovel well...") a zachránit město poté co šílený padouch vyřadil slavného a neohroženého superhrdinu. Tak proč tomu dávat víc jak 3*? Protože když jsem se kdysi na tento film koukal u kamaráda, tak jsme se parádně zhulili a musím říct, že zábavnější podívanou jsem asi nezažil. Člověk se směje tomu, jaká to je kravina, směje se hlavním hrdinům, směje se těm šíleným vtipům, směje se dialogům ("I knew you'd know I'd know you knew." - zkuste to říct desetkrát po sobě) a směje se dokonce i té tatínkově lebce v kouli na bowling. A tak i když se k tomuhle filmu dostanu i teď po letech, když už se neposilňuji zeleným listím, tak se na něj vždycky rád podívám a stejně se u něj pořád docela dobře bavím. 7,5/10 ()

imf

Takhle sešrotovat jedno z nejzářivějších béčkových obsazení (they´re the other guys ;) to se jen tak nevidí - geniální (comicsový) nápad o looserských superhrdinech je zašlapán do země šíleným scénářem, který zřejmě za vrchol comicsu považuje zadní stranu Ohníčku... Hodně se divím, že herci jako William H. Macy nebo Ben Stiller neutekli hned po prvním dnu natáčení. A nezachrání to ani mluvící cameo Michalea Baye (za to tu jednu hvězdičku ;)) ()

• Luis Guzmán hrál prodavače v mexické restauraci, ale jeho scény byly vystřiženy. (Terva)
  • Policejní vozy použité ve filmu jsou Dodge Charger z roku 1968. (Terva)
  • Casanova Frankenstein (Geoffrey Rush) jezdí ve voze Chevrolet Corvette z roku 1978 (Terva)

Související novinky

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?…