"Nosím mu sem prsání. ...Mlsání! To byl jen freudovský cecek. ...Přeřek!" Velmi dobrá černá komedie, která doplatila na distribuční omyl. Zaprvé byla chybně uváděna jako pokračování filmu Ryba jménem Wanda a za druhé byla nasazena v době premiéry Titanicu. Ale k samotnému filmu - John Cleese ve scénáři nezvykle přitvrdil, pokud jde o různé sexuální konotace v dialozích, přestože tvrdí, že přesně tento druh humoru nenávidí. Nicméně vtipné to kupodivu je. Kevin Kline hraje sice dvojroli (další dva američtí kreténi), ale na Otta ve Wandě to nějak nemá. Zato Michael Palin je dokonalý. Zatímco ve Wandě hrál koktavého gangstera, který má problém ze sebe vydat jediné slovo, tady hraje hmyzího odborníka, který pořád žvaní a žvaní a žvaní... Fór na druhou. Curtisová tentokrát nemá takřka žádný prostor k využití svého velkého komediálního talentu. John Cleese samozřejmě dokonalý. Možná ještě roztomilejší kreace než ve Wandě. "Varuji vás, Wando. Eh... chci říci Willo." 80%(26.1.2004)

Skvělá komedie s černým inteligentním humorem z prostředí, které by nabádalo ke vzniku nějaké ukřičené a ulítané blázniviny. John Cleese se ale musí vždycky lišit :-). Celé to má pouze jedinou chybu - je to o třídu slabší než Ryba jménem Wanda. Naštěstí je ale tahle komedie tak dobrá, že se bez své starší setřičky v pohodě obejde :-). 80%.(23.2.2013)

Nechápu, proč se dobré a vtipné momenty tohoto filmu rozhodli tvůrci vykompenzovat těmi navýsost trapnými. Je to sice strašná sranda, když se někdo přefik..přeřekne, ale když se to přehání, tak to diváka spíš otravuje. V některých momentech mi příjde, že se scénáristi inspirovali Zdeňkem Troškou. Strašná škoda, tohle téma se dalo zpracovat určitě vtipněji a kultivovaněji. Ale Američané vyžadují jednoduchou zábavu, a tohle je přesně pro ně jak dělané. 50%(28.2.2014)

Taková ztřeštěnější verze Ryby jménem Wanda, avšak o poznání horší. Vtipy jsou notoricky známé a tudíž také předvídatelné, přesto si udržují určitý náboj. Je zde přímo cítit rukopis Johna Cleeseho a kdo již viděl výše zmíněnou Wandu, či třeba sitcom Fawlty Towers, tak jistě zaregistruje, že spousta vtipů je v tomto filmu převzata z obou jeho předchozích počinů. Navzdory slabší orginalitě si snímek udržuje slušnou kvalitu a to zéjmena díky hereckým výkonům. Samotný John Cleese je výborný jako vždy , ale velmi zajímavé jsou také komické postavy Michaela Palina -- z koktavého Kena , jehož hrál ve Wandě, přezbrojil na nesmírně ukecaného Bugsyho -- a Kevina Klina, jenž hraje podobného idiota i zde. Jamie Lee Curtis je stále ještě šťabajzna. 70 %(15.6.2010)

Z těch post-montypythonovských věcí mi tahle komedie ještě spolu se snímkem Ryba jménem Vanda přijde nejpovedenější. Podobný druh humoru, hodně podobný casting, britský outfit... Divoká stvoření jsou ve výsledku ulítle vtipná crazy komedie v duchu o dekádu pozdějšího hitu Koupili jsme ZOO...nově definovaný subžánr ,,komedie točící se kolem záchrany zoologické zahrady" :-) PS: Matty má pravdu, tomuhle projektu by asi více slušela a odpovídala platforma komediálního sitcomu...(24.8.2018)

• - Když byl film promítán zkušebnímu publiku, nelíbil se jim závěr filmu, a tak se rozhodlo, že se natočí nový. Bohužel Michael Palin (Bugsy) se v té době vydal na osmiměsíční cestu okolo Tichého oceánu kvůli dokumentu televize BBC Full Circle with Michael Palin (1997) a režisér Robert Young už začal natáčet svůj další film. Proto byl na přetočení závěrečné sekvence vybrán Fred Schepisi, který už tou dobou mluvil s Johnem Cleesem o natočení filmu o Donu Quijotovi. (HappySmile)

• - Většina filmu se odehrává v zoo v Marwoodu. Marwood je prostřední jméno hlavního představitele Johna Cleese. (HappySmile)

• - Trailer k filmu začínal hláškou "Následující ukázka nebyla testována na zvířatech." Následně byli uvedeni hlavní představitelé: "Oskarový vítěz" Kevin Kline, Jonh "Nulová šance na Oskara" Cleese, Jamie Lee "Moje máma a táta skoro vyhráli Oskara" Curtis a Michael "Znám někoho jménem Oskar" Palin. Trailer končí ukázakou z vystřižené závěrečné scény, kde je Klineova postava Vince McCain zasažena do slabin nosorožcem. (HappySmile)