• tron

„Čo myslí tým ´divoká´? Žirafa vám môže pokojne odhryznúť hlavu a nevyzerá na to.“ Bieda, nuda a rozpaky. S DRAVÝMI ZVERMI, veľmi čudnou čosi ako komédiou, neboli producenti spokojní, pôvodného režiséra vyrazili, najali nového, niektoré scény vyhodili, iné nakrútili nanovo a pridali úplne nové. To, čo zostalo, sa dá akceptovať ako uchádzajúca komédia, pozostávajúca z podarených scénok bez výraznejšej dejovej kostry. Pritom námet o ZOO, v ktorej môžu zostať len dravce (scéna, v ktorej sa opatrovník drobných cibetiek snaží presvedčiť nového riaditeľa o ich „absolútnej vražednosti“ je geniálna), nie je zlý. Len scenár je mizerný a pišišvoriaci herci (nesympatický Kevin Kline v nudnej dvojúlohe, tentokrát prekvapivo otravná Jamie Lee Curtis) mu nepomáhajú. Exceluje len (podľa očakávaní) ex-Monty Python John Cleese ako riaditeľ („Vy sa vyznáte v zvieratách?“ – „Veľa som ich zjedol. Žartujem.“) a dialógy („Sylvester Stallone by nebol tam, kde je, keby hral v Jane Austin.“). P.S. V pôvodných plánoch sa malo jednať o VEĽMI VOĽNÉ (ak za VEĽMI VOĽNÉ pokračovanie 4 SVADIEB A JEDNÉHO POHREBU pokladáme NOTHING HILL) pokračovanie hitu z roku 1988 RYBA MENOM WANDA, v ktorej, rovnako ako v DRAVÝCH ZVEROCH, hrali Cleese (+ tiež napísal scenár), Curtis, Kline a ďalší ex-Pyton, Michael Palin. Zákulisné problémy však snímku pochovali a dnes ju zbožňujú len tí, ktorí zbožňujú Monty Python a je im jasné, že Monty Python už nikdy nebudú.(30.10.2004)

Po úspechu Wandy z konca 80s sa rozhodla hlavná partia (Clees/Kline/Palin/Curtis) v roku 1997 nakrútiť ďalší spoločný film. Každopádne, tento film je viac menej vycucaný z prsta. Je jasné, že film stojí len na scéne, keď zamestnanci ZOO presviedčajú Cleesa o tom, že ich zvieratá sú krvilačné. Avšak to nestačí - na scénku s Pythonmi by to stačilo, ale na celovečerák nie. Pridalo sa tu mnoho ďalších vtipov, ale akosi to nedrží. Môže za to hlavne slabá réžia, ktorá nedokáže dosť vtipne nakrútiť niektoré gagy. Pri Wande som sa permanentne smial, tu to bolo slabšie. Bolo tu niekoľko vtipov, ktoré sa mohli merať s Wandou, avšak nesmial som sa toľko ako pri prvom filme. Na druhej strane stále sú tu skvelý herci - úžasný Cleese, krásna Jamie Lee a slabší ako pri Wande, ale stále skvelý Kline. No a sakramentsky nevyužitý Palin, ktorému sa ušla nezaujímavá nudna postava!!! Ale aj tu dokáže zaujať a na konci je neodolateľný. Oproti K-k-k-keennovi je to neporovnateľné.(11.3.2006)

FIERCE CREATURES je v dobrom zmysle slova poriadna ptákovina, ktorá je ale miestami celkom vtipná. Film obsahuje niekoľko scén, ktoré balancujú na hranici trápnosti, ale najmä zásluhou hercov sa nimi nakoniec nestávajú. Najvtipnejší je John Cleese, ktorý si svoju postavu s chuťou užil a vtipný je i Kevin Kline vo svojej dvojúlohe (hlavne ako starý McCain).(12.8.2004)

Jak jsem slyšel, že tu hraje John Cleese, věděl jsem, že o zábavu je postaráno. Humorný příběh o tom, jak byla jedna malá ZOO pohlcena mocným konglomerátem je vyšperkovaná celou řadou skvělých hlášek a vůbec celý "mýtus o bezuzdném chtíči ředitele" mi stačil na to, aby mě film skutečně dokázal pobavit. Jamie je zde opravdu sexy takovým sexy způsobem.:)(27.8.2012)

Skvělá komedie s černým inteligentním humorem z prostředí, které by nabádalo ke vzniku nějaké ukřičené a ulítané blázniviny. John Cleese se ale musí vždycky lišit :-). Celé to má pouze jedinou chybu - je to o třídu slabší než Ryba jménem Wanda. Naštěstí je ale tahle komedie tak dobrá, že se bez své starší setřičky v pohodě obejde :-). 80%.(23.2.2013)

• - V Rybě jménem Wanda (1988) se hlavní představitelka Jamie Lee Curtis jmenuje stejně jako ryba. V tomto filmu se postava Johna Cleese jmenuje Rollo stejně jako lemur. V závěru filmu osloví Rollo omylem postavu Jamie Lee Curtis jako Wandu, což je odkaz na vzpomínaný film. Pravděpodobně to má odkazovat na scénu, kde Cleesova postava omylem osloví svou manželku Wendy jako Wandu. (HappySmile)

• - Postava Roberta Lindsayho se jmenuje Sydney Lotterby po slavném komediálním režisérovi a producentovi televize BBC. (HappySmile)

• - Trailer k filmu začínal hláškou "Následující ukázka nebyla testována na zvířatech." Následně byli uvedeni hlavní představitelé: "Oskarový vítěz" Kevin Kline, Jonh "Nulová šance na Oskara" Cleese, Jamie Lee "Moje máma a táta skoro vyhráli Oskara" Curtis a Michael "Znám někoho jménem Oskar" Palin. Trailer končí ukázakou z vystřižené závěrečné scény, kde je Klineova postava Vince McCain zasažena do slabin nosorožcem. (HappySmile)