Pro tenhle film není dvakrát spravedlivé, když jej člověk porovná s "Rybou jménem Wanda", ale copak to jde jinak, když si o to titíž tvůrci sami řekli? A z onoho pomyslného souboje se novější film musí zákonitě odplazit po čtyřech. Vzácně vídaná absolutní souhra hereckého týmu z "Wandy" je ta tam a namísto ní je tu dvakrát tolik Kevina Klinea, který svoji tehdejší dokonalou kreaci rozhodně nezopakoval, krásná Jamie Lee, která nemá co hrát, a poněkud odstrčený Palin. Situaci zachraňuje John Cleese, kdykoli je na scéně. S trochou soudnosti a s vědomím, že něco tak unikátního jako byla "Wanda", se nerodí každé desetiletí, musím téhle zvířeně s umělým chrupem přiznat několik bez přehánění geniálních momentů, kdy jsem se pobavil opravdu skvěle.(14.8.2011)

Po úspěchu Wandy vsadili producenti na stejný tvůrčí tým a přestože je tento snímek o poznání slabší, nedokázal jsem hvězdičku ubrat, na to mám Pythony a Jamie Lee Curtis až příliš rád. Zatímco Kevin Kline hraje opět sebestředného blba, který se ovšem jeho Otovi nemůže vyrovnat, Michael Palin dostal tuto roli zřejmě jako omluvu za koktavého Kevina, určitě měl ze všech zúčastněných ve scénáři nejvíc textu. Film jsem si každopádně užil, invence ošetřovatelů byla úžasná, všichni ti vražední nosálové, králíci, surikaty a mravenečníci mě fakt bavili.(30.7.2017)

velmi povedená bláznivá komedie, ve které nejde ani tolik o samotný příběh, ale o to, aby se člověk pořádně pobavil. A to se dle mého názoru povedlo výborně. U málokteré komedie jsem se nasmál jako u téhle, příjemně absurdní až černý humor je přesně to, co mi sedí. V podstatě kdykoliv se na scéně objevila postava Roda, musel jsme se začít smát. Výborné role ztvárňovali i Cleese a Palin, potěšila i Lee Curtis. Myslím, že hodně fórků dodali do filmu právě Cleese s Palinem, protože rukopis Monty Python byl v některých fázích filmu dost patrný. Každopádně výborná zábava(18.5.2014)

"Nosím mu sem prsání. ...Mlsání! To byl jen freudovský cecek. ...Přeřek!" Velmi dobrá černá komedie, která doplatila na distribuční omyl. Zaprvé byla chybně uváděna jako pokračování filmu Ryba jménem Wanda a za druhé byla nasazena v době premiéry Titanicu. Ale k samotnému filmu - John Cleese ve scénáři nezvykle přitvrdil, pokud jde o různé sexuální konotace v dialozích, přestože tvrdí, že přesně tento druh humoru nenávidí. Nicméně vtipné to kupodivu je. Kevin Kline hraje sice dvojroli (další dva američtí kreténi), ale na Otta ve Wandě to nějak nemá. Zato Michael Palin je dokonalý. Zatímco ve Wandě hrál koktavého gangstera, který má problém ze sebe vydat jediné slovo, tady hraje hmyzího odborníka, který pořád žvaní a žvaní a žvaní... Fór na druhou. Curtisová tentokrát nemá takřka žádný prostor k využití svého velkého komediálního talentu. John Cleese samozřejmě dokonalý. Možná ještě roztomilejší kreace než ve Wandě. "Varuji vás, Wando. Eh... chci říci Willo." 80%(26.1.2004)

Začátek je slabší a hlavně poněkud zmatený, ale asi od 20. minuty se rozjede docela neuvěřitelná smršť mnohdy naprosto absurdních vtipů a šílených situací, které nezajišťuje jen John Cleese, ale především dost překvapivě i Kevin Kline. Obsazení z Ryby jménem Wanda doplňuje ještě Jamie Lee Curtis a v malé roli také Michael Palin. Režie je poněkud slabá a celek skutečně působí, jako by to byla jen volně poslepovaná smršť gagů, nicméně ty gagy jsou výborné.(20.9.2010)

• - Pracovní název filmu byl Death Fish II (Smrt rybě 2). (HappySmile)

• - Bugsyho (Michael Palin) tarantule se jmenuje Terry po Terrym Jonesovi, který spolu s Palinem napsal skeč "The Fierce Creatures Policy", na níž je tento film založen. (HappySmile)

• - Většina filmu se odehrává v zoo v Marwoodu. Marwood je prostřední jméno hlavního představitele Johna Cleese. (HappySmile)