Reklama

Reklama

Rod McCaine z Atlanty je miliardář, který neví, kdy přestat, jen aby vydělal ještě víc a víc. Jednou z jeho investic je koupě zoologické zahrady v Austrálii, které má šéfovat bývalý ředitel jeho televizní stanice Rollo Lee. Ten začne zoologickou zahradu komercionalizovat naprosto nehorázným a neomaleným způsobem. Ze své předchozí funkce si přinesl názor, že lidi přitahuje jenom násilí, a proto nařídí zbavit se všech mírumilovných tvorů. Ty mu donesou do kanceláře ustrašení zaměstnanci a Rollo je vlastnoručně postřílí a pohřbí, ale jenom naoko. Ve skutečnosti si je vzal všechny domů a stali se jeho mazlíčky. Ctižádostivá Willa, která nastoupila jako nová manažerka u Roda McCaina, a jeho syn Vince, ke kterému se otec chová jako k méněcennému, přijedou do Austrálie na inspekci. Přestože se zoologická zahrada změnila k nepoznání a je plná komerčních aktivit a reklam, zdá se to Vincemu i Wille málo a Rolla z funkce sesadí. Rollo se rázem dostane mezi běžné zaměstnance, ale začne si s nim i zvířátky brzy rozumět. Také Willa začne zanedlouho zvířátka chápat jinak, a hlavně se zamiluje do Rolla... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (120)

tron 

všechny recenze uživatele

„Čo myslí tým ´divoká´? Žirafa vám môže pokojne odhryznúť hlavu a nevyzerá na to.“ Bieda, nuda a rozpaky. S DRAVÝMI ZVERMI, veľmi čudnou čosi ako komédiou, neboli producenti spokojní, pôvodného režiséra vyrazili, najali nového, niektoré scény vyhodili, iné nakrútili nanovo a pridali úplne nové. To, čo zostalo, sa dá akceptovať ako uchádzajúca komédia, pozostávajúca z podarených scénok bez výraznejšej dejovej kostry. Pritom námet o ZOO, v ktorej môžu zostať len dravce (scéna, v ktorej sa opatrovník drobných cibetiek snaží presvedčiť nového riaditeľa o ich „absolútnej vražednosti“ je geniálna), nie je zlý. Len scenár je mizerný a pišišvoriaci herci (nesympatický Kevin Kline v nudnej dvojúlohe, tentokrát prekvapivo otravná Jamie Lee Curtis) mu nepomáhajú. Exceluje len (podľa očakávaní) ex-Monty Python John Cleese ako riaditeľ („Vy sa vyznáte v zvieratách?“ – „Veľa som ich zjedol. Žartujem.“) a dialógy („Sylvester Stallone by nebol tam, kde je, keby hral v Jane Austin.“). P.S. V pôvodných plánoch sa malo jednať o VEĽMI VOĽNÉ (ak za VEĽMI VOĽNÉ pokračovanie 4 SVADIEB A JEDNÉHO POHREBU pokladáme NOTHING HILL) pokračovanie hitu z roku 1988 RYBA MENOM WANDA, v ktorej, rovnako ako v DRAVÝCH ZVEROCH, hrali Cleese (+ tiež napísal scenár), Curtis, Kline a ďalší ex-Pyton, Michael Palin. Zákulisné problémy však snímku pochovali a dnes ju zbožňujú len tí, ktorí zbožňujú Monty Python a je im jasné, že Monty Python už nikdy nebudú. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Ztřeštěná komedie, které by víc slušela forma několikadílného televizního seriálu - sitcomu. Jednotlivé vtipy jsou bravurně (leč předvídatelně) vypointované, ale není jich příliš. Hereckým výkonům pak dominuje Kevin Kline v dvojroli. Ostatní nepředvádějí víc než očekávaný komediální průměr. A k němu se ostatně řadí i celý tento film. 65% Zajímavé komentáře: Jeanne, JohnnyD, d-fens ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Z těch post-montypythonovských věcí mi tahle komedie ještě spolu se snímkem Ryba jménem Vanda přijde nejpovedenější. Podobný druh humoru, hodně podobný casting, britský outfit... Divoká stvoření jsou ve výsledku ulítle vtipná crazy komedie v duchu o dekádu pozdějšího hitu Koupili jsme ZOO...nově definovaný subžánr ,,komedie točící se kolem záchrany zoologické zahrady" :-) PS: Matty má pravdu, tomuhle projektu by asi více slušela a odpovídala platforma komediálního sitcomu... ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

"Nosím mu sem prsání. ...Mlsání! To byl jen freudovský cecek. ...Přeřek!" Velmi dobrá černá komedie, která doplatila na distribuční omyl. Zaprvé byla chybně uváděna jako pokračování filmu Ryba jménem Wanda a za druhé byla nasazena v době premiéry Titanicu. Ale k samotnému filmu - John Cleese ve scénáři nezvykle přitvrdil, pokud jde o různé sexuální konotace v dialozích, přestože tvrdí, že přesně tento druh humoru nenávidí. Nicméně vtipné to kupodivu je. Kevin Kline hraje sice dvojroli (další dva američtí kreténi), ale na Otta ve Wandě to nějak nemá. Zato Michael Palin je dokonalý. Zatímco ve Wandě hrál koktavého gangstera, který má problém ze sebe vydat jediné slovo, tady hraje hmyzího odborníka, který pořád žvaní a žvaní a žvaní... Fór na druhou. Curtisová tentokrát nemá takřka žádný prostor k využití svého velkého komediálního talentu. John Cleese samozřejmě dokonalý. Možná ještě roztomilejší kreace než ve Wandě. "Varuji vás, Wando. Eh... chci říci Willo." 80% ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Skvělá komedie se skvělými herci a herečkou, která tu vypadá naprosto neodolatelně, ale o to tu přece vůbec nejde...jde o to jaká kůlna to je, a v tomhle ohledu hrozí těžké poškození bránice. Aby také ne, opět se sešla partička z jedné rybí komedie, která taky neměla chybu. A navíc si tu zamuzicíroval Jerry Goldsmith, což Divokým Stvořením dodává další kousek šmrncovnosti. Jednoznačně věc, kterou je nutno vidět. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (10)

  • Na filmu pracoval stejný tým jako na snímku Ryba jménem Wanda (1988). Oba filmy mají společných víc než 20 herců a členů štábu včetně hlavních představitelů z předešlého filmu (někteří z nich zde mají ale jenom malé roličky). (HappySmile)
  • V Rybě jménem Wanda (1988) se hlavní představitelka Jamie Lee Curtis jmenuje stejně jako ryba. V tomto filmu se postava Johna Cleese jmenuje Rollo stejně jako lemur. V závěru filmu osloví Rollo omylem postavu Jamie Lee Curtis jako Wandu, což je odkaz na vzpomínaný film. Pravděpodobně to má odkazovat na scénu, kde Cleesova postava omylem osloví svou manželku Wendy jako Wandu. (HappySmile)
  • Většina filmu se odehrává v zoo v Marwoodu. Marwood je prostřední jméno hlavního představitele Johna Cleese. (HappySmile)

Reklama

Reklama