Reklama

Reklama

Malebné toskánské městečko nedaleko Florencie žije svým každodenním, trochu nudným, ale spokojeným životem. Těch pár stálých obyvatel, kteří tu žijí, se znají jako své boty. Levante Quarini je pohledný mladý účetní, který se stará o účetní knihy skoro všech obchodníků ve městě. Svou práci má rád a snad mu přijde i zábavná. Žije na statku u městečka se svým otcem a svéráznými sourozenci, každé ráno nastartuje svůj stařičký moped, šine si to na něm do práce kolem lánu slunečnic a vypadá to, že mu nic nechybí. Aspoň tak to bylo, než přišel ten strašlivý, osudový den, který mu změnil život. Malý autobus s překrásnými tanečnicemi flamenka před jejich pokojnou usedlostí v několika minutách převrátí život Levantův i všech ostatních.
Laskavá romantická komedie zabydlená galerií svérázných postaviček, v níž si scenárista a režisér v jedné osobě Leonardo Pieraccioni zahrál i hlavní roli, se stala miláčkem publika a po zásluze byla oceněna i odbornými porotami. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Naprosto pohodová romča o účetním, jehož život byla jen samá čísla, čísla a zase jen čísla, až jednoho dne přijeli k jeho baráku španělský mega kosti co uměli tančit flamenko a čísla si mohli ze života účetního začít balit kufry. Za nejpovedenější scénu považuju závěrečnou společnou veřeči, to byl opravdu vrcholnej kousek. Trošku zamrzelo, že nedostala víc prostoru hudba a tanec flamenka v podání těch hnědookých krásek. Nopak velký díky patří za výběr herců, zejména pak hereček. Na pobyt v mé posteli jsou nominovány : Lorena Fortez jako Catarina, Tosca D'Aquino jako Carlina a Natalia Estrada jako Penelope. Jo a neumět v první scéně ani slovo italsky a za pár minut už mastit italštinu líp než Benito Mussolini, tomu říkám slušnej rychlokurz,...ale v pohodě. Film si nehraje na žádnýho inženýra, jen chce pobavit a navodit pohodovou atmošku a to se mu více méně podařilo. Původně jsem chtěl dát za 3*, ale když tak o tom přemýšlím, nebudu žádnej přizdisráč a prsknu tomu španělsko - italskýmu románku ještě jednu. Vždyť je to fajn, když se lidi do sebe zabouchávaj a pak se chovaj jak janci. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Asi bych se měl omluvit italským filmovým tvůrcům, že tak moc nedůvěřuji italským filmům, opět jsem se totiž přesvědčil, že některé mohou být velice příjemné a zajímavé, aniž by jakkoliv nudily. A to je také příklad Cyklónu, což je romantická komedie odehrávající se v jednom malém italském městečku vyprávějící o tom, jak to může dopadnout, když vám před domem zastaví autobus s pěti svůdnými španělskými tanečnicemi flamenka. Je to hezky promyšlená komedie s některými opravdu zajímavými maloměstskými postavičkami, která sice možná v několika scénkách pobaví, ale jejíž kvality a síla tkví zřejmě někde jinde, a to sice v romantických pasážích. Tenhle film si mě dokázal velice snadno získat a už v prvních okamžicích rozptýlit mé obavy, s nimiž jsem se do sledování pouštěl. A také musím uznat, že se tvůrcům pro role pětice tančících krásek povedlo sehnat opravdu pěkné herečky, které mě přinutily závidět obyvatelům toho stavení, před kterým tenhle autobus zastavil. Zde se zkrátka zřejmě sešlo ideálně všechno, co se asi sejít mělo, a výsledkem je tak nadprůměrný film, který stálo za to vidět a který jsem si dokázal maximálně užít. Nic platné, kdo umí, ten umí, a Leonardo Pieraccioni, který stihl režírovat i hrát hlavní roli, zřejmě opravdu umí. Takže nejen jemu, ale celému filmu dávám čtyři hvězdy. ()

Reklama

starbrejkr 

všechny recenze uživatele

Předem si musím postesknout, že už podruhé v relativně krátkém čase nasadila ČT2 do filmu dabing - přitom původní znění bývá jeden z hlavních důvodů, proč si nechám ujít málokterý zde vysílaný film, snad se z toho nestane tradice :-( Naštěstí dabing byl docela ucházející, takže dojem z filmu přlliš nezkazil. Ono taky zkazit pohodu vyzařující h tohohle snímku by bylo asi dost těžké. Cyklón nenabízí absolutně žádnou překvapivou situaci, vše se vyvíjí přesně jak očekáváte a přestože je film škatulkován jako romantická komedie, je prostý jakékoliv trapnosti tak typické pro tento žánr (výjimku tvoří snad jen scéna u večeře v restauraci). Hlavní náplní je typická atmosféra italského městečka, kterou známe už z Amarcordu se všemi těmi místními postavčkami a povyk, který dokáže udělat příjezd jednoho autokaru plného krásných španělských tanečnic. Co se bude dít dál, všichni víme a také se tak děje. Filmu snad ani o víc nešlo a mně to rozhodně stačilo. Snad jen ten závěr nemusel být až tak klasicky idylický, skončit to tou neméně idylickou scénou na vrakovišti, bylo by jen líp. Takhle jsou to hodně silné tři hvězdy velmi příjemné strávení času. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Překvapivě příjemná italská komedie, kde se skloubí jak italský tak španělský temperament, což je dost zvláštní, protože oba národy jsou ve svý podstatě dost šílený a hysterický. Co dále je ale na filmu hezké je hlavně naprosto příjemná a pohodová atmosféra, která mi do pokoje přinesla přesně to, co jsem chtěl. Svěží vánek z jihu s doprovodem mrazíků okamžitě snižující teplotu mého pokoje o celých patnáct stupňů. Tím teda nemyslim, že by film samotnej byl chladnej až k prasknutí. To určitě ne. Španělky totiž měli šťávu, jako málokteré herečky, a chápu samotnýho Itala, že se kvůli ním celý orosil. Takže o mražených výrobcích by v tomhle případě nemohla být ani řeč. No, ale když tak přemýšlím o čerstvě vychlazeným natočeným pivku...přemejšlim pořád, jestli si ty Španělky vybavim. Ale..určitě jo...byly totiž velkým zpestřením celýho filmu a přinášeli do něj naprostou pohodu stejně tak jako všichni ostatní, proto si také vyslouží takové hodnocení. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $26,250,000║ No neviem, neviem, keby nedorazili tanečnice Flamenca, tak by to bol riadne nudný a prázdny príbeh, takto to aspoň o niečo málo spríjemnili, nájde sa tu zopár gagov ale celkovo sa žiadna sláva nekoná. /35%/ ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama