Cyklón

Cyclone, The

Komedie / Romantický

Itálie, 1996, 90 min

Roberto Forza

Naprosto pohodová romča o účetním, jehož život byla jen samá čísla, čísla a zase jen čísla, až jednoho dne přijeli k jeho baráku španělský mega kosti co uměli tančit flamenko a čísla si mohli ze života účetního začít balit kufry. Za nejpovedenější scénu považuju závěrečnou společnou veřeči, to byl opravdu vrcholnej kousek. Trošku zamrzelo, že nedostala víc prostoru hudba a tanec flamenka v podání těch hnědookých krásek. Nopak velký díky patří za výběr herců, zejména pak hereček. Na pobyt v mé posteli jsou nominovány : Lorena Fortez jako Catarina, Tosca D'Aquino jako Carlina a Natalia Estrada jako Penelope. Jo a neumět v první scéně ani slovo italsky a za pár minut už mastit italštinu líp než Benito Mussolini, tomu říkám slušnej rychlokurz,...ale v pohodě. Film si nehraje na žádnýho inženýra, jen chce pobavit a navodit pohodovou atmošku a to se mu více méně podařilo. Původně jsem chtěl dát za 3*, ale když tak o tom přemýšlím, nebudu žádnej přizdisráč a prsknu tomu španělsko - italskýmu románku ještě jednu. Vždyť je to fajn, když se lidi do sebe zabouchávaj a pak se chovaj jak janci.(28.1.2010)

Podmanivá hudba, smyslný tanec, krásné ženy. Vše okořeněno temperamentními jižanskými gesty a humorem, takové filmy se mi prostě líbí. A hlavně trampoty láskou zasaženého outsidera, skvěle ztvárněného hercem a režisérem v jedné roli Leonardem Pieraccionim. Pět hvězd, a ani o jednu míň, moc jsem se u tohoto filmu bavil. Už podruhé…(1.8.2009)

Film o vztazích, přátelství, lásce k tanci a vínu. Škoda moc veliká, že se snímek uchyluje sem tam k frázovitosti a šablonovité struktuře romanticko lyricky laděných scénářů, což mi nesedí a potom jsem při sledování už předpojatý. Příběh jako takový je ale příjemný a zapadá do místa a doby, postavy jsou lidské a v malebné krajině hmatatelné a uvěřitelné, nejraději bych s tím tady sekl a jel žít do toskánska:-) a flamengo, i když můžu, bych mohl mít případně jako bonus, ale není podmínkou:-) a na ty kůstky si určitě ještě mnohokrát vzpomenu!(2.1.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $26,250,000║ No neviem, neviem, keby nedorazili tanečnice Flamenca, tak by to bol riadne nudný a prázdny príbeh, takto to aspoň o niečo málo spríjemnili, nájde sa tu zopár gagov ale celkovo sa žiadna sláva nekoná. /35%/(3.6.2010)

Asi bych se měl omluvit italským filmovým tvůrcům, že tak moc nedůvěřuji italským filmům, opět jsem se totiž přesvědčil, že některé mohou být velice příjemné a zajímavé, aniž by jakkoliv nudily. A to je také příklad Cyklónu, což je romantická komedie odehrávající se v jednom malém italském městečku vyprávějící o tom, jak to může dopadnout, když vám před domem zastaví autobus s pěti svůdnými španělskými tanečnicemi flamenka. Je to hezky promyšlená komedie s některými opravdu zajímavými maloměstskými postavičkami, která sice možná v několika scénkách pobaví, ale jejíž kvality a síla tkví zřejmě někde jinde, a to sice v romantických pasážích. Tenhle film si mě dokázal velice snadno získat a už v prvních okamžicích rozptýlit mé obavy, s nimiž jsem se do sledování pouštěl. A také musím uznat, že se tvůrcům pro role pětice tančících krásek povedlo sehnat opravdu pěkné herečky, které mě přinutily závidět obyvatelům toho stavení, před kterým tenhle autobus zastavil. Zde se zkrátka zřejmě sešlo ideálně všechno, co se asi sejít mělo, a výsledkem je tak nadprůměrný film, který stálo za to vidět a který jsem si dokázal maximálně užít. Nic platné, kdo umí, ten umí, a Leonardo Pieraccioni, který stihl režírovat i hrát hlavní roli, zřejmě opravdu umí. Takže nejen jemu, ale celému filmu dávám čtyři hvězdy.(4.6.2010)