Dům života

Life as a House

Drama / Komedie

USA, 2001, 125 min

Není hezké, když si plníme celoživotní sny?Asi by bylo rozumnější začít s tím trošku dřívě, než George, ale my to děláme, když se stane něco neočekávného nebo až když je příliš pozdě. Přesto si myslím, že lepší pozdě, než-li nikdy. Navíc tyhle věci můžou sbližovat, v což věřím. Kevin Kline je ozdobou každého filmu a tahle role mu perfektně sedí. Lidi, které má kolem sebe se díky víře a chtění v něco dávají dohromady a začínají znovu nacházet sebe sama. A i když je toho někdy až příliš, tak ve filmu je pár věcí na odlehčení a tím pádem je to ještě koukatelnější.(29.11.2011)

• PogoJoe

Příliš zdlouhavě natočený průměrný příběh o umírajícím muži, plnícím si svůj celoživotní sen a vylepšujícím si svůj vztah se synem. S mnoha klišé, přesládlou hudbou a spousty záběrů na oceán a zapadající slunce. Několikrát jsem uvažoval, že film vypnu, ale dokoukal jsem se, druhý den, a vím, že se mi film za pár hodin vykouří z hlavy. Za mě ho rozhodně nedoporučuji.(5.8.2014)

Krásný film o smrti. Ano.. o smrti a touze tu po sobě něco zanechat. Perfektní Kevin Kline v roli architekta, který zjistí, že umírá. Film mně naprosto zasáhl. Je natočen pravda trochu utahaně, ale o to víc je do něj vloženo hlubokých myšlenek. Uvědomění si, že za celý život nic nedokázal a tak se snaží vše napravit za poslední tři měsíce, které mu zbývají. Ano, je to krásné, smutné.. tak trochu klišé, ale romanticky předhozené divákovi. Nevím, čím bych tenhle film vylepšil, ale i tak byl velmi pěkný. 85%(3.12.2009)

• charlosina

Pro mě veliké zklamání. Dům života je postaven jako jedno velké klišé, až jsem se bála, jestli to vůbec ustojí. // Irwin Winkler a Mark Andrus tak vehementně tlačí na pilu, resp. na city, až to pěkné není... na mě to teda nezapůsobilo. Jako rodinný, televizní film uspokojivé; jako drama ze života na hranici, na níž se (jako obvykle "na poslední chvíli") přehodnocují životní priority, nedostatečné.(4.4.2008)

Sú filmy, od ktorých toho veľa neočakávam, no po ich konci som príjemne prekvapený a DOM ŽIVOTA je jedným z takýchto filmov. Je síce pravda, že do žánru neprináša nič svetoborného, ale celý príbeh je podaný veľmi pekným a príjemným spôsobom a aj keď sa odohráva na minimálnom priestore, ani na chvíľku nenudí. Pre podobné typy filmov sú veľmi dôležití herci a tí odviedli dobrú prácu. Od Kevina Klinea a K. S. Thomas sa to aj očakáva, ale Hayden Christensen ešte nie je takou hereckou stálicou a tak o to viac poteší jeho výkon. Uvidíme, aký dopad na neho bude mať účinkovanie v STAR WARS, teda či sa na ňom prejaví hamillovský alebo fordovský efekt. Prajem mu ten druhý.(20.11.2004)

• - William Russ byl obsazen jako důstojník Kurt Walker a natočil jednu scénu, ale než stačil natočit zbytek jeho role, zranil se při nehodě na motorce a byl nahrazen Scottem Bakulou. (Verka13)

• - V původním scénáři měla být ve scéně v autě použita píseň od Guster "All the Way up to Heaven", ale nakonec byla použita píseň "Rainy Day". (Verka13)

• - Film, který Sam sleduje první noc u svého otce, je Noční můra v Elm Street. (Vitason)