Nevídaný zázrak

(festivalový název)
  • Jugoslávie Čudo neviđeno (více)

Juhoslovanská filmová komédia o vážnych i nevážnych stránkach každodenného života. (oficiální text distributora)

Ekser

Režisér Živko Nikolič točil svoje filmy väčšinou z dedinského prostredia. Tak tomu bolo aj v prípade tohoto tragikomického príbehu , kde som mal pocit, že som v úplne inom svete. Ak sa vám páčil film ,, Krása neresti ,, alebo ,,Jovana Lukina,, , tak potom tento film si rozhodne nenechajte ujsť ! Podľa mňa z tých troch je tento najviac vydarený. Príroda má svoje zákony, ktoré žiaden ,, nevídaný zázrak,, nezmení . U mňa je to skôr za štyri a pol. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV = 17.8.1991, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = JÁN ŠUDA - Filmu dominuje najmä krásne nahé telo Saviny Geršak. :-) (30.3.2012) ()

Martin741

Za normalizacie to v telke nikdy neslo, tusim az po novembri 1989. Kazdopadne juhoslovanska kinmatografia mala hlavne po smrti Josipa Broz Tita co ponuknut 84 % ()

dzira

Kdo je pro malou rybářskou ves větší pohromou - gazda Scepan, který chce odvést vodu z jezera do moře, nebo krásná mladá dívka, která do vsi přichází se svým plánem? ()

Daddko

Cudo nevidjeno patrí do 10 najlepšich YU filmov ktoré som doposiaľ videl. Je to klenot balkánskej kinematografie na úrovni Kusturicovho Čierna mačka, biely kocúr. A Balkán so všetkým: ženy pracujú, muži v krčme popíjajú a chodia bosí, všetci vysoká hladina testosterónu, na ryby s dynamitom, svatba bez bitky a strelby sa nezaobíde (žiaľ v 90-tych rokoch už naostro). Ako vždy vinikajúci „Bata“ Stojkovič ( ktorého rekord v počte úloh je asi neprekonateľný v YU) hrá popa - Otac Makarija čudotvorac a rieši sterilitu žien in situ v káštore, „još jedna mu neutekla“ a slovník nemá práve najslušnejší. Pôvodkyňa ktorá ten všetok zmätok spôsobuje je Amerikanka - Savina Gersak, slovinská herečka,sex symbol YU kinematografie 80-tych rokov...a právom. Na i-nete som sa dočítal že teraz pracuje ako psychoterapeutka... asi dáva dohromady tú spústu fanúšikov ktorým pobláznila hlavy. A cudo – zázrak sa nekonal, voda hore kopcom netečie, a pokojný život všetkých končí katastrofou po Balkánsky.Ukážka: https://www.youtube.com/watch?v=RDMzNVzarJw&fbclid=IwAR3Pz9z1wUyC6C6DUqCA7zJBbHPs3uChJepF7EaIETULarx05950hc2rr6w ()