Nevídaný zázrak

(festivalový název)
  • Jugoslávie Čudo neviđeno (více)
všechny plakáty

Juhoslovanská filmová komédia o vážnych i nevážnych stránkach každodenného života. (oficiální text distributora)

dzira

Kdo je pro malou rybářskou ves větší pohromou - gazda Scepan, který chce odvést vodu z jezera do moře, nebo krásná mladá dívka, která do vsi přichází se svým plánem? ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV = 17.8.1991, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = JÁN ŠUDA - Filmu dominuje najmä krásne nahé telo Saviny Geršak. :-) (30.3.2012) ()

Martin741

Za normalizacie to v telke nikdy neslo, tusim az po novembri 1989. Kazdopadne juhoslovanska kinmatografia mala hlavne po smrti Josipa Broz Tita co ponuknut 84 % ()

Daddko

Cudo nevidjeno patrí do 10 najlepšich YU filmov ktoré som doposiaľ videl. Je to klenot balkánskej kinematografie na úrovni Kusturicovho Čierna mačka, biely kocúr. A Balkán so všetkým: ženy pracujú, muži v krčme popíjajú a chodia bosí, všetci vysoká hladina testosterónu, na ryby s dynamitom, svatba bez bitky a strelby sa nezaobíde (žiaľ v 90-tych rokoch už naostro). Ako vždy vinikajúci „Bata“ Stojkovič ( ktorého rekord v počte úloh je asi neprekonateľný v YU) hrá popa - Otac Makarija čudotvorac a rieši sterilitu žien in situ v káštore, „još jedna mu neutekla“ a slovník nemá práve najslušnejší. Pôvodkyňa ktorá ten všetok zmätok spôsobuje je Amerikanka - Savina Gersak, slovinská herečka,sex symbol YU kinematografie 80-tych rokov...a právom. Na i-nete som sa dočítal že teraz pracuje ako psychoterapeutka... asi dáva dohromady tú spústu fanúšikov ktorým pobláznila hlavy. A cudo – zázrak sa nekonal, voda hore kopcom netečie, a pokojný život všetkých končí katastrofou po Balkánsky.Ukážka: https://www.youtube.com/watch?v=RDMzNVzarJw&fbclid=IwAR3Pz9z1wUyC6C6DUqCA7zJBbHPs3uChJepF7EaIETULarx05950hc2rr6w ()