True Crimes

Prawdziwe zbrodnie

• Nový Zéland

Krimi / Drama / Thriller

USA / Polsko / Velká Británie, 2016, 100 min

Jedna velká depka, ale je hrozně fajn vidět na obrazovce zase Jima Carreyho. Sice už jej v téhle fázi kariéry neuvidíme v žádné komediální roli a zvláště v Dark Crimes vypadá dost strhaně, na druhou stranu to perfektně sedí k atmosféře šedého a ošklivého polského městečka, kde Jima čeká jeden zapeklitý případ. Nic na úrovni Mindhuntera, tady se spíše cení forma a ačkoliv podobné krimi filmy nevyhledávám a zaujala mě pouze účast mého oblíbeného herce, bavil jsem se více než jsem původně čekal a jako takovou jednorázovku na deštivý sobotní večer můžu film s klidem doporučit...6/10(27.6.2018)

Tohle je hroznej paskvil. Odehrává se to v Polsku, nicméně všichni mluví anglicky a Jim s Charlotte do poláctví moc nezapadají. Navíc vidět a hlavně slyšet vyvrcholení Carreyho je něco, o co bych byla ráda ochuzena, ale co už. Příběh se táhne jak smrad a jediný, kdo to alespoň trochu zachránil byl Marton Csokas.(27.5.2018)

Zápletka s policistou vyšetřujícím dávný případ brutální vraždy s tím, že ti nahoře zrovna nepřekypují nadšením, není ničím nová. Ale to by mi nevadilo, protože velké plus tu hraje polské prostředí, které je částečně ještě cítit socíkem, čemuž přihrává fakt, že nejeden z přítomných tu má komunistickou minulost. Problém jsem neměl ani s pomalým tempem a takřka všudypřítomným depresivním nádechem. Ale jakmile došlo na dialogy, tak to bylo divné. Postavy spíš deklamovaly než obyčejně mluvily, což občas silně leze na nervy a najde se tu dost statických záběrů, kde na sebe všichni zúčastnění jen čumí. Přes průměr to tahá Carrey. Jak ho coby komediálního představitele nesnáším, tak jakmile se položí do dramatičtější roviny, je z něj excelentní herec. Škoda, že to nedělá častěji. 60%(20.5.2018)

• *CARNIFEX*

Vytvoriť dostatočne podivnú atmosféru s "dokonalým" interiérom či exteriérom, ešte neznamená, že tvorcovia zmákli to najdôležitejšie. Skutočne nerozumiem tomu, čo sa musí odohrávať v hlave "veľ-herca", ktorý príjme rolu v takomto "polsko-usáckom paskvili". Po scenáristickej či režisérskej stránke, je tento film jeden neskutočný, primitívny bordel, plný idiotského správania, bez štipky reálnych prejavov, a to ma skrátka ako diváka "uráža" ..(20.7.2018)

Kanadský komik požádal o družbu se spřáteleným Polskem. Oplátkou nabízí hustý plnovous, seriozní přístup a pohled na nekomickou soulož s Charlotte Gainsbourg, tedy něco, co v jeho filmech nikdy nebylo k vidění. Jim Carrey se coby uhrančivý polský detektiv pochybných mravů ocitá v kulisách, které páchnou post-komunistickým odérem, odmítá jakýkoliv evropský přízvuk a s vážnou tváří se klestí neutěšenou atmosférou nasáklou zločinem. A jde mu to zajímavě, v jeho letech komické tajtrlíkování už stejně nikdo neocení. Tenhle film se naprosto vymyká všemu, co doposud natočil. Je to nezvykle syrově natočeno, násilí a nepříjemné dusno vykukuje z každého rohu, ačkoliv film nezobrazuje příliš brutálních scén. Carrey je zbytečně osočován za angažování se v rolích, které mu nepřísluší. Na jeho adresu můžu napsat, že film jednoznačně táhne a daří se mu zaujmout. Režie je odvedena poměrně precizně, prvek, kdy film vznikl na základě skutečných událostí, je zachován. Samozřejmě, že tenhle snímek nestihne žádná závratná kino návštěvnost, na kterou byl Carrey v minulosti zvyklý, připravil si tím ale celkem živnou půdu pro budoucí kariéru, když už fakt nebude chtít šaškovat a ksichtit se. Když to takhle půjde dál, je celkem možné, že kývne i českým tvůrcům, vidět ho v Ulici, Ordinaci, by byl slušný bizár. Pro Poláky hrál možná zadarmo. 8/10(20.6.2018)

• - Natáčení probíhalo ve městě Krakov v Polsku. Točilo se od 3. listopadu do 16. prosince 2015. (MeanWhile)