Tadek je policista, který hledá podobnosti mezi vraždou policisty a kriminálním příběhem v knize spisovatele Krystova Kozlowa. Když se Tadek pouští do vyšetřování a jde po stopách Kozlowa a jeho záhadné přítelkyně pracující v sex klubu, narůstá jeho posedlost rozluštit příběh lží, sexu, korupce a podsvětí. Následně objevuje hrozivou pravdu. (Filmbox)

Trailer 1

*CARNIFEX*

Vytvoriť dostatočne podivnú atmosféru s "dokonalým" interiérom či exteriérom, ešte neznamená, že tvorcovia zmákli to najdôležitejšie. Skutočne nerozumiem tomu, čo sa musí odohrávať v hlave "veľ-herca", ktorý príjme rolu v takomto "polsko-usáckom paskvili". Po scenáristickej či režisérskej stránke, je tento film jeden neskutočný, primitívny bordel, plný idiotského správania, bez štipky reálnych prejavov, a to ma skrátka ako diváka "uráža" .. ()

tron

V dobrom nevýrazný, ale na druhej strane paradoxne možno i vďaka tomu parádny Jim Carrey ako posledný úprimný policajt v Poľsku, menom Tadek a jazdiaci na aute s poznávacím číslom „krt“ (wow, byť na Jimovom mieste, prijmem rolu už kvôli tomu). Príjemne pomalé a dospelé, nie explicitné, ale určite ani pre deti. Dal by som 4*, ale v druhej polovici to bolo začne podozrivým štýlom zostrihané (miestami som sa fakt nechytal) a divný koniec tomu moc nepomohol, skôr naopak. Okrem Jima každopádne bodujú aj všetci ostatní herci, vrátane najmenších rolí (za čo dole klobúk pred kastingármi). Scenáru chýba drajv, ale paradoxne možno aj to sa mi nakoniec páčilo. Produkcia Brett Ratner (!). ()

666Carnage

Ponurý film o sadomasu, kde má hlavní roli člověk co mluví zadkem a má rozdvojenou osobnost. Řeč je Jimu Carrym. Film nemá nijak propracovaný příběh ale je to jen 90 minutek a docela to uteklo i když to bylo opravdu ponuré ale zvláštně natočené a tím myslím zajímavě. Odehrává se to v Polsku ale všichni mluví anglicky a vlastně kromě hlavních třech známých herců nic jiného nečekejte. Marton Csokas si to asi užíval nebo mi to aspoň tak připadalo. Trochu zamotané to bylo a jsou zde scény kde Carry fakt válí. Konec je docela zajímavý. 70% ()

M.i.k.e

film,který se snaží kombinovat severskou detektivku a True Detective,aby zároveň vypadal jako kdyby utekl z roku 1987.To šmrncnutí socíkem a deprese by samo o sobě nevadilo,ale pak by postavy nesměli pronášet toporné dialogy a děj by musel mít spád,což se neděje.I přes skromnou stopáž se vše strašně vleče a True crimes nedokáže naplno vtáhnout...40% ()

Morholt

Zápletka s policistou vyšetřujícím dávný případ brutální vraždy s tím, že ti nahoře zrovna nepřekypují nadšením, není ničím nová. Ale to by mi nevadilo, protože velké plus tu hraje polské prostředí, které je částečně ještě cítit socíkem, čemuž přihrává fakt, že nejeden z přítomných tu má komunistickou minulost. Problém jsem neměl ani s pomalým tempem a takřka všudypřítomným depresivním nádechem. Ale jakmile došlo na dialogy, tak to bylo divné. Postavy spíš deklamovaly než obyčejně mluvily, což občas silně leze na nervy a najde se tu dost statických záběrů, kde na sebe všichni zúčastnění jen čumí. Přes průměr to tahá Carrey. Jak ho coby komediálního představitele nesnáším, tak jakmile se položí do dramatičtější roviny, je z něj excelentní herec. Škoda, že to nedělá častěji. 60% ()

• Natáčení probíhalo ve městě Krakov v Polsku. Točilo se od 3. listopadu do 16. prosince 2015. (MeanWhile)