poster

5 Card Stud

Western

USA, 1968, 103 min

 • rikitiki
  **

  Western, který se pokusil vypadat jako detektivka, ale zklame nevydařeným scénářem i příšerně odfláklým odhalením. Ve skutečnosti byl závěr od začátku tak očividný, že až překvapil svou nepřekvapivostí. Docela zajímavá postava padoucha, který tady není nějakým démonem násilí nebo nenasytnosti, ale jen bezcitný a egoistický fracek. Navíc, nepříliš chytrý. Takže ze života odkoukaná povaha. A temný kazatel, pro kterého je Bible poslední spásou, ale asi tím nejhorším možným způsobem. Hlavní klaďas představovaný Deanem Martinem většinu snímku nemá co hrát, protože děj posunují jiné postavy. On se jen veze a přihlíží zdáli. Snad proto mu scénář dohodil hned dvě krasotinky – taky zajímavý motiv, ale zcela nevyužitý. /25. 5. 15./(25.5.2015)

 • Arakasi
  ****

  Název filmu napovídajicí pokerovou tématiku trošku klame. Poker je tu jen rozbuška, která nastartuje detektivní zápletku. Scénář má dost mezírek, slepých a zbytečných uliček kudy čekáte, že se příběh bude dále ubírat, ale film se pořád vrací do vyjeté koleje. Herci drží velmi vysokou ůroveň, speciálně na Roberta Mitchuma je radost se dívat.(20.7.2008)

 • cheyene
  ***

  Hvězdná ústřední dvojice, pěkný úvodní song a zajímavý krimi námět. Do průměru však snímek táhne pomalejší tempo.(26.1.2018)

 • Mol
  ***

  Ultra drsný Dean Martin (lamač dívčích ♥) a ještě drsnější Robert Mitchum (jen na mě nečum) je záruka kvalitní podívané. Přestřelky v ulicích, mlata na hřbitově (borec vytrhne kříž a mlátí druhýho po zádech) a hlavně karty, sex a chlast. Hodně potěšil závěr, kde se střetne kazatel a Van. Skvělej western, kterej ale strašně schazuje hudba. Ta se k tomu opravdu nehodila, proto hvězda dolů.(28.11.2014)

 • Martin741
  ****

  Dalsi vyborny film od reziserskeho virtuoza Henry Hathawaya /Letiste 1970, Na Sever Aljasky/ s dvoma drsnymi chlapmi a to konkretne Dean Martinom /Rio Bravo, Bandolero s istym Jamesom Stewartom/ a Robertom Mitchumom /Big Steal, Night of the Hunter/. Tematicky ide o vsetrovanie vrazdenia, pokerova hra len nastartuje kvalitnu detektivku a pribeh, ktory nenudi. Vsimol som si aj Roddy McDowella a Yapheta Kotto /bondovka Live and let Die/. 85 %(9.2.2016)