Emanon

Stuart Paul

John Lambert

Steven Paul

• cashflower

Zmrzačený chlapec (chodí o barlách a vozí sa v limuzíne) sa spriatelí s bezdomovcom, ktorému dá meno Emanon (na zadné sklo auta píše No Name). O čom je príbeh? Môžme povedať, že o čudáckom tulákovi, ktorý robí zázraky kam sa pohne (s fľaškou v ruke), o malom chlapcovi vidiaceho v ňom Ježiša a o jeho krásnej mladej mamine. Ono posolstvo celého filmu je dobré, takisto sa nájde pár vynikajúcich myšlienok, ktoré by mohli robiť z filmu silný kaliber, ale... to ale... To by herecké výkony mohli stáť aspoň za niečo viac, ako len za krútenie hlavou a v niektorých fázach filmu až k spontánnemu dlhotrvajúcemu širokému úsmevu. Čo sa týka kamery, dialógov, spracovania, atď je taktiež kvalita na veľmi slabej úrovni (veľakrát som mal pocit, že pri niektorých bodoch ako: úsmevy, celková mimika, "vážnosť" situácií atď, to bolo brutálne preexponované - až to viedlo celé k amaterizmu). ---song---,,At first I was too blind to see, that you will {be} my own destiny, you needed all in front of me, you taught me help to love, you opened a (p)part of me, me fears haven't let me sleep..." Film nemôže stavať len na posolstve (ak je navyše podané v týchto "farbách"), pár skvelých myšlienkach (morálne zásady, hlbšie spojitosti...) a odkazoch = 20%.(18.4.2015)