poster

Bernard a Doris

 • USA

  Bernard and Doris

Komedie / Drama / Životopisný

USA / Velká Británie, 2006, 98 min

Režie:

Bob Balaban

Hudba:

Alex Wurman

Střih:

Andy Keir

Scénografie:

Franckie Diago

Kostýmy:

Joseph G. Aulisi
(další profese)
 • ddf76
  ****

  Film zalozeny na skutecnych udalostech a na nekterych ne :). Toto biograficke drama popisuje vztah homosexualniho alkoholickeho sluhy Bernarda Laffertyho (Ralph Fiennes) k multimilionarce Doris Duke (Susan Sarandon). Oba dva hlavi herci ve svych rolich exeluji, zvlast Fiennes se vyziva v roli extravagatniho sluhy. Tento pekny filmecek v produkci HBO dokresleju i vyborna hudba.(31.8.2008)

 • Beagle
  ***

  Velmi příjemný film s vynikající ústřední dvojicí. Bohužel na kvalitu podobně laděného Řidiče slečny Daisy (příbuzného spíše dějovou linkou) nebo Grey Gradens (též z produkce HBO, s velmi podobnou náladou, kvalitním obsazením a hudebním doprovodem, který chvílemi láme srdce) Bernard a Doris nedosáhli. Možná trochu promarněná příležitost, hlavně na straně scénáristy.(5.2.2011)

 • Malarkey
  ****

  Říkal jsem si, že tenhle film nebude nic zvláštního. Jen klasické nevýrazné komediální drama, kterých jsou tuny, ale docela dost mě to překvapilo. Vztah mezi Bernardem a Doris, tedy mezi bohatou paničkou a jejím služebníkem, mě dost překvapil. Není to, na první pohled, nic zázračného, ale je to prostě o problémech, kteří ty dva ve svém nitru mohou řešit. A já si myslím, že v rámci života to bylo moc hezky natočené. Představte si, že někoho potkáte a během chvíle si uvědomíte, že na něj čekáte celý život. Ta harmonie mezi dvěma lidmi, ta se nepotká každý den, ale právě jednou za život a přesně tohle se stalo u Bernarda a Doris, kteří k sobě prostě patřili. Zvláštní na tom všem je, jak jim to lidé z jejich okolí nikdy nepřáli. Ale co, to jsou holt lidé. Na nich se nikdy nic hezkého najít nedá.(23.5.2011)

 • Yardie
  ***

  Čekal jsem mnohem více. Je to slabších 60%, resp. lepších 50%. Film je dost nudný, vleklý a v podstatě téměř bez děje - lépe řečeno, děj a hlavní zápletka, emoce apod. jsou naprosto osekány, takže ve výsledku je to jakoby o ničem. Film zachraňují výkony hlavních dvou protagonistů, skvělá hudba a jakési kouzlo filmu, protože i přes mé výtky to ve mě zanechalo zvláštní nepopsatelný pocit. Každopádně velké zklamání. Howgh!(6.2.2011)

 • pakobylka
  ***

  ----- "Některé z následujících událostí vycházejí ze skutečnosti. A jiné ne." ----- Trochu vlažné - příběhu chybí výraznější tah na branku a jako celek nepůsobí nijak zvlášť přesvědčivě. Možná proto, že skutečné záměry komorníka Bernarda Laffertyho mi zůstaly víceméně utajené: Buďto byl naprosto oddaným a nezištným přítelem ... nebo neobyčejně prohnaným darebákem - můžete si vybrat ... ----- !!!!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Téměř po celou stopáž jsem se přikláněla k první variantě - nicméně izolace, do které se Doris Dukeová nechala vmanipulovat v době své nemoci, mi byla natolik proti srsti, že jsem milého komorníka začala silně nesnášet, ať už byly jeho motivy jakékoli. P.S.: Hodnotím pouze film - řekla bych, že pravdu o vztahu "Bernarda a Doris" si můžeme jenom domýšlet.(20.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace