Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nikdo zpočátku netušil, jak hrozivé nebezpečí přilétlo spolu s opuštěným kosmickým tělesem, které jednoho dne hlučně dosedlo v blízkosti poklidného provinčního městečka Ambrose. Podnikaví mladíci mají výhodnou turistickou atrakci, místní televizní stanice atraktivní senzaci a agenti NASA pro mimozemské civilizace, plné ruce práce. Pokouší se odhalit původ a úmysly záludných vetřelců, kteří se dokážou přisát na člověka, proniknout do jeho mozku a zcela ho ovládnout jako bezmocnou loutku, mechanicky plnící jakékoli uložené příkazy. Ani zkušený vládní veterán Andrew Nivers a jeho profesionální tým nedokážou zcela uniknout vlivu temných parazitů, kteří se rozhodli, že si zde, s pomocí svých nedobrovolných hostitelů, vybudují nový domov. Jejich lavinovitá technika množení a ofenzivní napojení na pasivní "lidské nosiče" slaví úspěch. Indikovány jsou i nasazené armádní jednotky - a tak je jediným řešením zoufalá individuální destruktivní akce, která směřuje přímo do skrytého hnízdiště vetřelců. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (75)

monolog 

všechny recenze uživatele

Přestože je to vlastně remake remaku adaptace románu, který vychází z jinýho románu, myslím že je docela zdařilý. Rozhodně mnohem lepší, než Fakulta s Elijahem Woodem, která je ze stejnýho ranku. Tohle je podle knížky Roberta Heinleina, ale téma kdy mimozemšťani ovládnou plíživě svět je a bylo tak často využíváno, že vlastně dnes ani není jasné, kdo ho první užil. Toto zpracování se mi líbilo. Nejde tu moc o triky, ani kdovíjaký exteriéry a i když hlavní postavy toho moc inteligentního nenamluví, je to zábava. Podobná zábava, jako Chobotnice s Treatem Williamsem. Obě to jsou běčka jak nohy, ale zábavný. A Donals Sutherland hraje dobře všechno, takže i tohle. ()

Faidra 

všechny recenze uživatele

Ajaj. Knižní předlohu neznám, ale díky Cizinci v cizí zemi a dalším Heinleinovým knihám mám pocit, že se nejednalo o nevzhledného podvraťáka Stargate, Vetřelce, Fakulty a kdovíčeho ještě. Nic proti voříškům, mnozí bývají chytří a roztomilí, ale Vládci loutek jsou důkazem toho, že Josef Švejk měl pravdu, když říkal: "Když měl takovejch tátů dvanáct, dovedete si, pane obrlajtnant, představit, jak takovej pes vypadá." Dovedu. Jako na koleni splácaný eintopf zahrnující zlé emzáky, toužící ovládnout Zemi, napjaté otcovsko-synovské vztahy, nelogické zvraty, povinnou romanci mezi hlavními hrdiny (romantický vztah lidí, kteří jsou nuceni spolupracovat, začíná patřit mezi velmi únavná klišé), předvídatelný vývoj a momenty, které mají být nesmírně napínavé, ale jsou spíš zábavné. Ale Donald Sutherland se snaží, jak to jen jde, takže to ve výsledku není, opět řečeno s Jaroslavem Haškem, "vyjevená potvora připomínající hyenu skvrnitou s hřívou skotského ovčáka." Ačkoli vyjevená gumová potvora rozplesklá o sklo a připomínající rejnoka elektrického tam je. ()

Reklama

Zeck 

všechny recenze uživatele

Jsem velký fanda podobného sci-fi, takže tři hvězdičky jsou poviností. Trochu mě zklamalo, že film postrádal jakékoliv napětí, právě to dělá z podobných filmů sci-fi / horor. Všechno nebezpečí bylo hned eliminováno vynikajícím Donaldem Sutherlandem a když ne, odstranil ho Eric Thal. Mimozemšťany ovládaní lidé vypadali, že krom výletu spojeným s vkládáním vajíček do schránek na poštu, se na nic pořádného nezmůžou. Film mě nenudil, ale také nenadchl, oproti Lupičům těl a pozdější Fakultě, vypadají Vládci loutek jak chudí příbuzní. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Čakala si E.T. – Mimozemšťana?“ Z Vládcov bábok som bol poriadne sklamaný, keď som ako školák vychádzal z kina. Čakal som poriadny sci-fi horor o odporných mimozemských parazitoch, ktorí sa vám prisajú na chrbát a zabodnú do vás žihadlo, ktorým vás ovládajú, takže vy už nie ste vy. Bohužiaľ, celkové spracovanie je lacné už po vizuálnej stránke. Vyzerá ako o štipku drahšie televízne béčko. Slizkí chobotnicoví paraziti sú síce parádni, ale keďže sú 90% času (!) ukrytí pod oblečením, nezostalo zúfalým tvorcom nič iné, len tvoriť nie „fyzické“, ale psychologické napätie. A to im vyšlo tak, že im to príliš nevyšlo. Chvíľu to určitú atmosféru má, ale práve nízky rozpočet má za následok, že hoci pred kamerou postávajú relatívne dobrí herci (Keith David, Donald Sutherland, Will Patton, Yaphet Kotto), kulisy dýchajú televíznou inscenáciou a ústredný mladý pár je slabučký (našťastie to vykrýva hustoprísny kruťák Donald Sutherland). Zaujme hŕstka pôsobivejších scén (strieľanie do detí, útek z televízneho štúdia) alebo to, že film vcelku zaujímavým spôsobom ukazuje, ako by to asi vyzeralo v praxi, ak by prebiehala mimozemská invázia. Postupný rozklad štátu, zlyhávanie bezpečnostných zložiek atď. Zaujímavé je, že Sutherland v 70-tych rokoch už v podobnej záležitosti hral. Kino Považan NMnV 1995 ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Adaptace jednoho z nejzásadnějších a nejslavnějších románů Roberta A. Heinleina, slavného klasika sci-fi hžánru, nedopadla bohužel nikterak skvěle. Schází jí přímo k uzoufání atmosféra. Heinlein svůj román napsal v období studené války jako určitou paralelu na tehdejší hysterii týkající se špionománie a román se dá chápat jako určité podobenství honu na čarodějnice. Z toho námětu se dalo vytěžit nesrovnatelně víc a i leckteré laciné, nicméně profesionálně natočené béčko z tohohle srovnání vychází lépe. Hlavním hrdinům schází charisma a největší hereckou hvězdou je tady Donald Sutherland, který mimochodem zas tak oslnivý herec není. Jak z hlediska scénáře, tak režie i hereckých výkonů je to neslaná nemastná záležitost, která ze všeho nejvíc nudí. Slušné jsou nicméně triky Grega Cannoma. Celkový dojem: 50 %. ()

Galerie (26)

Související novinky

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (více)

Režisér X-Menů míří na měsíc

Režisér X-Menů míří na měsíc

04.03.2015

Robert A. Heinlein byl jedním z nejslavnějších sci-fi autorů vůbec. Společně s Arthurem C. Clarkem a Isaacem Asimovem patřit do tzv. "Velké trojky science fiction", není tedy divu, že byly některé z… (více)

Reklama

Reklama