Vládci loutek

The Puppet Masters

Vládcovia bábok

Sci-Fi / Horor

USA, 1994, 109 min

Videl som to až teraz, keď sa zamyslím, že to je z 1994, tak schopný možno so zavretými očami aj 4* Sci-Fi hororik, ale keď si zasa spomeniem čo dokázali už v 1979 s Alienom, tak ma to zráža na 3* bez ďalšieho rozmýšlania. Slušné a tak dobre priemerné. Nenudil som sa, ale ani to nebol jeden s tých filmov, čo by ma nepustil sa ani vyčurať.(1.8.2007)

Sci-fi horrory tohto typu mám celkom rád. Radšej vidím mimozemských agresorov vyčíňať na našej modrej planéte, ako bojovať s nimi v ďalekom vesmíre. Preto ma "Vládcovia bábok" potešili. Je tam nejedna chybička krásy, ale ako celok s jednoduchým námetom to prišlo mne (horrorovému nadšencovi) vhod. Toto je jeden z minima filmov, u ktorého by som privítal jeho remake. ***(8.2.2008)

Na to, že to mělo být sci-fi tak mi to nepřišlo tak tajemné, jak se na sci-fi sluší. Ale zase na druhou stranu, jsem po celou dobu přemýšlel jak to celé zkončí. U.F.O. to je věčná otázka. jestli-že někdy k onomu setkání s cizími bytostmi z jiného světa opravdu dojde? Budou hodní nebo zlí? V tomto případě to byla ta zlá forma ufonů. Upřímně řečeno, mám radši ty filmy, kde figuruje ta hodná, jako třeba E. T. nebo ty chlapíky z filmu Blízká setkání třetího druhu. Tihle odporní paraziti mi moc milí nebyli, a přišli mě až podezřele podobní Alienům.(1.8.2007)

Tenhle film mi utkvěl tím, že má velmi dynamický rozjezd. Knihu jsem četl už dávno a jen si pamatuju, že filmaři - zřejmě z finančních důvodů - přesadili děj do současnosti, což ničemu nevadilo, a jinak se jí poměrně věrně drželi. Být to televizní film (režisér nezapře svoje televizní kořeny, ale nepředvedlo se ani trio později prvoligových scénáristů), byla by to příjemně akční podívaná, oni to ale museli strčit do kin. Donald Sutherland pak upomene na podobnou INVAZI LUPIČů TĚL, kde si taky zahrál jednu z hlavních rolí.(16.2.2006)

Wow, docela solidní akční-scifárna. Sice jsem četl knihu a musím uznat že ta je lepší, ale na druhou stranu jsem se po celou dobu tohoto filmu velmi slušně bavil. Celý příběh krásně odsýpá a napětí vydrží téměř až k závěru, ale ten je docela nudný a film malinko strhává. Škoda. Je vidět, že rozpočet asi nebyl tak veliký, ale to dodává snímku jakýsi nádech béčkovosti, takže ve svém důsledku to vůbec nevadí, spíše naopak.(14.8.2007)