poster

Vládci loutek

 • USA

  The Puppet Masters

 • Slovensko

  Vládcovia bábok

Sci-Fi / Horor

USA, 1994, 109 min

 • MM_Ramone
  ***

  Sci-fi horrory tohto typu mám celkom rád. Radšej vidím mimozemských agresorov vyčíňať na našej modrej planéte, ako bojovať s nimi v ďalekom vesmíre. Preto ma "Vládcovia bábok" potešili. Je tam nejedna chybička krásy, ale ako celok s jednoduchým námetom to prišlo mne (horrorovému nadšencovi) vhod. Toto je jeden z minima filmov, u ktorého by som privítal jeho remake. ***(8.2.2008)

 • Faidra
  **

  Ajaj. Knižní předlohu neznám, ale díky Cizinci v cizí zemi a dalším Heinleinovým knihám mám pocit, že se nejednalo o nevzhledného podvraťáka Stargate, Vetřelce, Fakulty a kdovíčeho ještě. Nic proti voříškům, mnozí bývají chytří a roztomilí, ale Vládci loutek jsou důkazem toho, že Josef Švejk měl pravdu, když říkal: "Když měl takovejch tátů dvanáct, dovedete si, pane obrlajtnant, představit, jak takovej pes vypadá." Dovedu. Jako na koleni splácaný eintopf zahrnující zlé emzáky, toužící ovládnout Zemi, napjaté otcovsko-synovské vztahy, nelogické zvraty, povinnou romanci mezi hlavními hrdiny (romantický vztah lidí, kteří jsou nuceni spolupracovat, začíná patřit mezi velmi únavná klišé), předvídatelný vývoj a momenty, které mají být nesmírně napínavé, ale jsou spíš zábavné. Ale Donald Sutherland se snaží, jak to jen jde, takže to ve výsledku není, opět řečeno s Jaroslavem Haškem, "vyjevená potvora připomínající hyenu skvrnitou s hřívou skotského ovčáka." Ačkoli vyjevená gumová potvora rozplesklá o sklo a připomínající rejnoka elektrického tam je.(1.10.2007)

 • cariada
  ****

  Pěkný sci-fi, vetřelci si nás krásně podmaňují a dostávají se nám do hlavy. Tyhle invaze mám rád, je pěkné sledvat ten boj lidí o život a i před sebou , neboť nikdo si není jistý nikým. Děj byl místy poměrně předvydatelný, přesto to dobré atmosféře neubralo nic. Vetřelci rovněž jsou pěkně vytvoření.(26.2.2013)

 • Raven0
  ***

  Wow, docela solidní akční-scifárna. Sice jsem četl knihu a musím uznat že ta je lepší, ale na druhou stranu jsem se po celou dobu tohoto filmu velmi slušně bavil. Celý příběh krásně odsýpá a napětí vydrží téměř až k závěru, ale ten je docela nudný a film malinko strhává. Škoda. Je vidět, že rozpočet asi nebyl tak veliký, ale to dodává snímku jakýsi nádech béčkovosti, takže ve svém důsledku to vůbec nevadí, spíše naopak.(14.8.2007)

 • Zeck
  ***

  Jsem velký fanda podobného sci-fi, takže tři hvězdičky jsou poviností. Trochu mě zklamalo, že film postrádal jakékoliv napětí, právě to dělá z podobných filmů sci-fi / horor. Všechno nebezpečí bylo hned eliminováno vynikajícím Donaldem Sutherlandem a když ne, odstranil ho Eric Thal. Mimozemšťany ovládaní lidé vypadali, že krom výletu spojeným s vkládáním vajíček do schránek na poštu, se na nic pořádného nezmůžou. Film mě nenudil, ale také nenadchl, oproti Lupičům těl a pozdější Fakultě, vypadají Vládci loutek jak chudí příbuzní.(10.12.2007)