Vládci loutek

The Puppet Masters

Vládcovia bábok

Sci-Fi / Horor

USA, 1994, 109 min

Sci-fi horrory tohto typu mám celkom rád. Radšej vidím mimozemských agresorov vyčíňať na našej modrej planéte, ako bojovať s nimi v ďalekom vesmíre. Preto ma "Vládcovia bábok" potešili. Je tam nejedna chybička krásy, ale ako celok s jednoduchým námetom to prišlo mne (horrorovému nadšencovi) vhod. Toto je jeden z minima filmov, u ktorého by som privítal jeho remake. ***(8.2.2008)

• Faidra

Ajaj. Knižní předlohu neznám, ale díky Cizinci v cizí zemi a dalším Heinleinovým knihám mám pocit, že se nejednalo o nevzhledného podvraťáka Stargate, Vetřelce, Fakulty a kdovíčeho ještě. Nic proti voříškům, mnozí bývají chytří a roztomilí, ale Vládci loutek jsou důkazem toho, že Josef Švejk měl pravdu, když říkal: "Když měl takovejch tátů dvanáct, dovedete si, pane obrlajtnant, představit, jak takovej pes vypadá." Dovedu. Jako na koleni splácaný eintopf zahrnující zlé emzáky, toužící ovládnout Zemi, napjaté otcovsko-synovské vztahy, nelogické zvraty, povinnou romanci mezi hlavními hrdiny (romantický vztah lidí, kteří jsou nuceni spolupracovat, začíná patřit mezi velmi únavná klišé), předvídatelný vývoj a momenty, které mají být nesmírně napínavé, ale jsou spíš zábavné. Ale Donald Sutherland se snaží, jak to jen jde, takže to ve výsledku není, opět řečeno s Jaroslavem Haškem, "vyjevená potvora připomínající hyenu skvrnitou s hřívou skotského ovčáka." Ačkoli vyjevená gumová potvora rozplesklá o sklo a připomínající rejnoka elektrického tam je.(1.10.2007)

Pěkný sci-fi, vetřelci si nás krásně podmaňují a dostávají se nám do hlavy. Tyhle invaze mám rád, je pěkné sledvat ten boj lidí o život a i před sebou , neboť nikdo si není jistý nikým. Děj byl místy poměrně předvydatelný, přesto to dobré atmosféře neubralo nic. Vetřelci rovněž jsou pěkně vytvoření.(26.2.2013)

Wow, docela solidní akční-scifárna. Sice jsem četl knihu a musím uznat že ta je lepší, ale na druhou stranu jsem se po celou dobu tohoto filmu velmi slušně bavil. Celý příběh krásně odsýpá a napětí vydrží téměř až k závěru, ale ten je docela nudný a film malinko strhává. Škoda. Je vidět, že rozpočet asi nebyl tak veliký, ale to dodává snímku jakýsi nádech béčkovosti, takže ve svém důsledku to vůbec nevadí, spíše naopak.(14.8.2007)

Jsem velký fanda podobného sci-fi, takže tři hvězdičky jsou poviností. Trochu mě zklamalo, že film postrádal jakékoliv napětí, právě to dělá z podobných filmů sci-fi / horor. Všechno nebezpečí bylo hned eliminováno vynikajícím Donaldem Sutherlandem a když ne, odstranil ho Eric Thal. Mimozemšťany ovládaní lidé vypadali, že krom výletu spojeným s vkládáním vajíček do schránek na poštu, se na nic pořádného nezmůžou. Film mě nenudil, ale také nenadchl, oproti Lupičům těl a pozdější Fakultě, vypadají Vládci loutek jak chudí příbuzní.(10.12.2007)