Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nikdo zpočátku netušil, jak hrozivé nebezpečí přilétlo spolu s opuštěným kosmickým tělesem, které jednoho dne hlučně dosedlo v blízkosti poklidného provinčního městečka Ambrose. Podnikaví mladíci mají výhodnou turistickou atrakci, místní televizní stanice atraktivní senzaci a agenti NASA pro mimozemské civilizace, plné ruce práce. Pokouší se odhalit původ a úmysly záludných vetřelců, kteří se dokážou přisát na člověka, proniknout do jeho mozku a zcela ho ovládnout jako bezmocnou loutku, mechanicky plnící jakékoli uložené příkazy. Ani zkušený vládní veterán Andrew Nivers a jeho profesionální tým nedokážou zcela uniknout vlivu temných parazitů, kteří se rozhodli, že si zde, s pomocí svých nedobrovolných hostitelů, vybudují nový domov. Jejich lavinovitá technika množení a ofenzivní napojení na pasivní "lidské nosiče" slaví úspěch. Indikovány jsou i nasazené armádní jednotky - a tak je jediným řešením zoufalá individuální destruktivní akce, která směřuje přímo do skrytého hnízdiště vetřelců. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (75)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Sci-fi horrory tohto typu mám celkom rád. Radšej vidím mimozemských agresorov vyčíňať na našej modrej planéte, ako bojovať s nimi v ďalekom vesmíre. Preto ma "Vládcovia bábok" potešili. Je tam nejedna chybička krásy, ale ako celok s jednoduchým námetom to prišlo mne (horrorovému nadšencovi) vhod. Toto je jeden z minima filmov, u ktorého by som privítal jeho remake. *** ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Wells, Wyndham, Asimov, Clark a Heinlein. Především oni stáli za mou vášní k žánru sci-fi. I proto mi hodně vadí, když je jejich dílo praseno. Nedávno filmaři domrvili Nadaci, ale na druhou stranu, se vcelku povedly nové Midwich kukačky. Proč je zmiňuji? Protože Vládci loutek, by si zasloužili právě takový přístup. Místo akčního a přesto sterilního polobéčka, měl vzniknout thriller s plíživou atmosférou, která by nejen naplno využila knižní námět, ale ještě ho obohatila o nové nápady. Což tady vůbec nehrozí, takže se tento film řadí mezi průměrárny, jakými jsou třeba Invaze zlodějů těl, nebo Invaze. A to jen díky účasti Sutherlanda a atraktivní látce. Jinak by to bylo čisté béčko, se solidními triky. PS: koukám, že za scénářem stojí ten samý David S. Goyer, který zrovna prasí Nadaci. Bohužel je velmi plodný, takže nepřekvapí, v čem všem má ještě pařáty. ()

Reklama

Faidra 

všechny recenze uživatele

Ajaj. Knižní předlohu neznám, ale díky Cizinci v cizí zemi a dalším Heinleinovým knihám mám pocit, že se nejednalo o nevzhledného podvraťáka Stargate, Vetřelce, Fakulty a kdovíčeho ještě. Nic proti voříškům, mnozí bývají chytří a roztomilí, ale Vládci loutek jsou důkazem toho, že Josef Švejk měl pravdu, když říkal: "Když měl takovejch tátů dvanáct, dovedete si, pane obrlajtnant, představit, jak takovej pes vypadá." Dovedu. Jako na koleni splácaný eintopf zahrnující zlé emzáky, toužící ovládnout Zemi, napjaté otcovsko-synovské vztahy, nelogické zvraty, povinnou romanci mezi hlavními hrdiny (romantický vztah lidí, kteří jsou nuceni spolupracovat, začíná patřit mezi velmi únavná klišé), předvídatelný vývoj a momenty, které mají být nesmírně napínavé, ale jsou spíš zábavné. Ale Donald Sutherland se snaží, jak to jen jde, takže to ve výsledku není, opět řečeno s Jaroslavem Haškem, "vyjevená potvora připomínající hyenu skvrnitou s hřívou skotského ovčáka." Ačkoli vyjevená gumová potvora rozplesklá o sklo a připomínající rejnoka elektrického tam je. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Po pár minútach som si zrazu uvedomil, že veď ja som to už raz kedysi veľmi dávno videl, ale úplne som na snímok zabudol. A to teda nie je bohvieaká vizitka. Moje neblahé tušenie sa žiaľ aj naplnilo. Nebolo to celkom zlé, to nie, pár zaujímavejších momentov (hlavne v spojitosti s akčnejšími scénami) celkom ušlo, ale celkovo je to prototyp filmu zvrzaného dobrého námetu, ktorý do pár dní opätovne vyfučí z hlavy, pričom tomu moc nepomohol ani hviezdny D. Sutherland. Inak koniec je veľmi predvídateľný, čo na atraktivite samotného príbehu tiež nepridalo. 50/100 ()

Aven 

všechny recenze uživatele

Wow, po dlouhé době děkuji Nově za odvysílání filmu. Pro mě neuvěřitelně nostalgická věc, kterou sem viděl asi v 8 letech v letním kině. Po hodině jsem odešel a byl s odpuštěním "připosranej" ještě další měsíc. I proto mě zajímalo, jak film dopadne - a upřímně bylo by lepší kdybych se k Vládcům loutek nevracel a nechal si je zafixované jako děsivý film. No ale z nostalgie ***. ()

Galerie (26)

Související novinky

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (více)

Režisér X-Menů míří na měsíc

Režisér X-Menů míří na měsíc

04.03.2015

Robert A. Heinlein byl jedním z nejslavnějších sci-fi autorů vůbec. Společně s Arthurem C. Clarkem a Isaacem Asimovem patřit do tzv. "Velké trojky science fiction", není tedy divu, že byly některé z… (více)

Reklama

Reklama