Vládci loutek

The Puppet Masters

Vládcovia bábok

Sci-Fi / Horor

USA, 1994, 109 min

Videl som to až teraz, keď sa zamyslím, že to je z 1994, tak schopný možno so zavretými očami aj 4* Sci-Fi hororik, ale keď si zasa spomeniem čo dokázali už v 1979 s Alienom, tak ma to zráža na 3* bez ďalšieho rozmýšlania. Slušné a tak dobre priemerné. Nenudil som sa, ale ani to nebol jeden s tých filmov, čo by ma nepustil sa ani vyčurať.(1.8.2007)

Film má od začátku rychlý spád, vše podstatné se dozvíme ve chvilce a boj o přežití může začít. To se mi na filmu líbilo nejvíce - žádné zdržovačky, všechno se hned řeší, nejsou tam žádná prázdná místa a divák má ve všem jasno, i když to "tajemno" stále visí ve vzduchu... V dětství to pro mě byl horor nad horory a v dnešní době, s odstupem cca 12ti let, film považuji také za jeden z nejpovedenějších s podobnou tématikou, ale nahlížím na něj zcela jinak. "Napadávání" a postupné "osidlování" obyvatel planety Země a vychytralý způsob, kterým se to děje, je relativně realistický a tudíž při pouhé myšlence na možnost tohoto uskutečnění mě děsí. Nebo alespoň přijmutí toho, že jiná, vyspělejší inteligence existuje a je schopna nás tímto způsobem zcela ovládnout, ale zároveň naše "schránky" zůstanou pro okolí stejné, neměnné. Ošálení okolí je prioritou protivníka. Herecké obsazení výborné a hudba, která je silně výrazná, do filmu také zapadá :)(28.9.2011)

Pěkný sci-fi, vetřelci si nás krásně podmaňují a dostávají se nám do hlavy. Tyhle invaze mám rád, je pěkné sledvat ten boj lidí o život a i před sebou , neboť nikdo si není jistý nikým. Děj byl místy poměrně předvydatelný, přesto to dobré atmosféře neubralo nic. Vetřelci rovněž jsou pěkně vytvoření.(26.2.2013)

Na to, že to mělo být sci-fi tak mi to nepřišlo tak tajemné, jak se na sci-fi sluší. Ale zase na druhou stranu, jsem po celou dobu přemýšlel jak to celé zkončí. U.F.O. to je věčná otázka. jestli-že někdy k onomu setkání s cizími bytostmi z jiného světa opravdu dojde? Budou hodní nebo zlí? V tomto případě to byla ta zlá forma ufonů. Upřímně řečeno, mám radši ty filmy, kde figuruje ta hodná, jako třeba E. T. nebo ty chlapíky z filmu Blízká setkání třetího druhu. Tihle odporní paraziti mi moc milí nebyli, a přišli mě až podezřele podobní Alienům.(1.8.2007)

Poměrně zajímavý sci-fi thriller o mimozemských potvůrkách, které si pomocí nervového systému lidí, na kterých parazitují, razí cestu k ovládnutí naší planety. Tvůrci si žánrový stereotyp plní relativně netradičními cestami, slušné to odsýpá a i když je to občas jako skřípání nehtů po tabuli, něco na tom je!!(13.7.2008)