Běžící muž

• Nový Zéland

• Austrálie

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 1987, 101 min

Poté co jsem zaostřila na Arnoldovy filmy, které jsem stále neznala a po většinu případů jen kroutila hlavou, jsem u The Running Man koukala s otevřenou pusou a skončila nadšená. Nejen že mám slabost pro styl 80. let (hudba, kostýmy, velké vlasy, velká gesta atd.), ale tady navíc všechno dávalo smysl: příběh byl zřetelný (lépe podaný než v Hunger Games, které nic nového nepřinášejí), emoce a slušně podaná dějová linie, funkční hudba, efekty i prostředí. Naprosto v pohodě i kamera, střih a dialogy - nic z toho se ve filmech s Arnoldem moc nevidí. A nejlepší na tom jsou všechny ty odkazy: I'll be back, Franco Columbu, tričko World's Gym, vtípky o steroidech, mistři aerobiku, kulturisté a wrestleři... wow. :)(3.1.2015)

Kinga si určitě někdy přečtu. Každopádně mám Běžícího muže zafixovaného jako jeden z nejsilnějších videozážitků z dětství. A rád se na to čas od času dívám zas a znova. Ta úžasná melancholická hudba, ten nepřehlédnutelný styl 80´s! A navíc to není ani politicky úplně blbý film jako třeba Rambo II. Akorát je jeho vyústění snesitelné právě jen pro produkci své dekády. O patnáct let později v Equilibriu už to nelze překousnout.(11.11.2004)

• Gemini

Jako bych to celé už někde viděl...sice nevím kde, protože scénář je do jisté míry originální, ale přesně takový dojem ve mně Running Man zanechal.(23.3.2003)

• Tosim

Já to viděl jako hodně mladé děcko a už tehdy to bylo tak nudné a trapné. Bezdúvodná a nadměrná brutalita? A to zas jo. Pod toto hodnocení by se dal shrnout většina Arnoldových filmů.(20.3.2003)

• Tom Hardy

Bezdůvodná (a ještě ke všemu špatně natočená) brutalita v kombinaci s dementním scénářem a koženým Schwarzeneggerem činí z tohoto filmu neuvěřitelné svinstvo, které dělí od odpadu pouze ten fakt, že (bohužel) existují ještě horší filmy...(22.5.2003)

• Matty

Béčková zhovadilost s nádherně amorálním přístupem k násilí, který je sice vlastní většině Arnieho filmu, ale málokde je to podloženo tak slaboduchým scénářem. 40% Zajímavé komentáře: choze, gudaulin, Sir Ludvig, gjk79(12.4.2006)

• Djkoma

Nesmrtelný Arnold dokazuje, že umí dobře nejen mlátit nepřátele, ale i běhat. Všechno v tomto filmu vypadá velmi levně až na jako vždy slušného Arnolda.(6.6.2006)

Rozpočet $27miliónovTržby USA $38,122,105Tržby Celosvetovo $45,600,000/65%/(19.5.2005)

• Renton

Scénář: Steven E. de Souza .. Ubohý film o brutální reality show. V době vzniku jen utopická myšlenka, ale počkejte .. třeba se jednou dočkáte i takových zhovadilostí na našich tv. Pokud ano, doufám, že už u toho nebudu ..(13.3.2006)

• Anthony

Ano předlohu napsal King, jenže ta kniha je ZCELA o něčem jiném. Tady z toho vypadla přiblblá počítačová hra.(12.6.2003)

• Radek99

Hodně špatné akční béčko, co si hraje na film s poselstvím. Tohle bylo možná trochu zajímavé, když se to sem dostávalo podivuhodnými cestami přes železnou oponu, dnes už je to ale jen vyčpělý filmový štěk...(5.5.2007)

Hyperklasické béčko béčkové nejbéčkovatější. Arnold tu má opět své skvělé hlášky, ale nejlepší jsou ti lovci co ho chtěj zabít. Šílenej asijskej hokejista Profesor Sub-Zero. Létající negr s plamenometem Fireball. Tlustej operní zpěvák v římskym brnění co střílí elektrický blesky Dynamo. Motorkář s motorovou pilou Buzzsaw a konečně Kapitán Freedom ve skvělém podání Jesse Ventury.(21.2.2006)

• Rob Roy

Tenhle film je spjat s mým mládím a dost jsem ho žral, ale musím uznat, že to je naprosté béčko. Výčet nelogičností by vydal na knihu. Hudba je céčková. Táhne to jedině Arnold.(31.7.2003)

rozpočet : $27 million tržby americké : $38,122,105(9.1.2007)

::::::::::::: Klasické zábavné běčko let osmdesátých, co víc dodat ? Arnie se teprve rozehrával . . . T2 mělo teprve přijít . . . :::::::::::::::(4.6.2008)

• novoten

Nejhorší Arnold. Nevím, na čem ujížděl scénárista, ale přinejmenším na Terminátorovi určitě, protože Hnutí odporu a "Já se vrátím" mluví za vše. Zpočátku slibný námět ničí hromada nelogičností, vousatý Arnold a lovecké panoptikum v čele s Vánočním stromečkem. Šílenost na n-tou, ze které přítomnost rakouského dubu v hlavní roli dělá nepochopitelný úkaz.(20.2.2006)

Mě na tomhle filmu fascinuje jediná věc a to, jak se v letech 80´ bavili důchodci. Tolik babiček, které se u téhle násilné show usmívaly od ucha k uchu. Tenkrát měly ještě vkus, nějaká Ordinece v růžové zahradě neměla šanci. Naše komerční stanice by si měly vzít příklad z pořádného pořadu, hlavně by se v českých věznicích udělalo místo :o)(10.2.2011)

• tron

Schwarzenegger v hlavnej úlohe akčného sci-fi podľa románu Stephena Kinga? Nie tak úplne, novelu napísal Richard Bachman (neslovičkárim, King a Bachman mali veľmi odlišný štýl), nebola akčná a filmová adaptácia s ňou v podstate nemá skoro nič spoločné (knižný hrdina bol priemerný občan a fyzická troska, majúca podľa slov samotného Kinga "mimoriadne ďaleko od Arnolda Schwarzeneggera", do šou sa prihlásil, aby mal prachy na lieky pre svoju ťažko chorú dcéru, dej sa odohrával v normálnych uliciach mesta a po hrdinovi išli nielen zabijaci, ale aj verejnosť, ktorá za udania získala peniaze. Nevraviac o brutálne zmenenom finále.). A film? Film je v podstate o niečom úplne inom. A, to je hlavné, dodnes je veľmi, veľmi zlý. Môžeme k nemu pristupovať pozitívne snáď iba v tom zmysle, že je to béčko ako koberec. Ale to má byť akože plus? To ako vážne? Navyše, béčok sú tony. A oveľa lepších. Nepomáha ani účasť kurióznych hercov z PREDÁTOROV (Ventura, Alonso) a VOTRELCA (Kotto). Výsledok je stále podpriemerný. Keď už, odporúčam skôr rovnomennú knižku (alebo iný Bachmanov vizionársky príbeh o reality šou, Dlhý pochod, ktorý vďakabohu dodnes nebol sfilmovaný). BEŽIACI MUŽ u mňa zlyháva ako vízia budúcnosti, tak ako schwarzeneggerovka.(2.11.2004)

RUNNING MAN byl vždy v mojí Arnoldovské topce, ale až kino projekce dala vyniknout všem jeho proporcím. Nebál bych se říct, že díky svoji podvratností a opíráním se do mediální manipulace patří nepřímo k jedněm z nejpřesahovějších filmu ve Schwarzenggerově filmografii. Při představě, že by to režíroval Verhoeven se mi ježí chlupy.(2.3.2018)

Sračka. Ale nostalgická. Hudba překvapivě dobrá (Harold Faltermeyer). A mimochodem - choreografie Paula Abdul.(27.2.2011)

• RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(17.9.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27