poster

Běžící muž

 • USA

  The Running Man

 • Slovensko

  Muž na úteku

 • Kanada

  The Running Man

 • Velká Británie

  The Running Man

 • Nový Zéland

  The Running Man

 • Austrálie

  The Running Man

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 1987, 101 min

Komentáře uživatelů k filmu (522)

 • Jeanne
  *****

  Poté co jsem zaostřila na Arnoldovy filmy, které jsem stále neznala a po většinu případů jen kroutila hlavou, jsem u The Running Man koukala s otevřenou pusou a skončila nadšená. Nejen že mám slabost pro styl 80. let (hudba, kostýmy, velké vlasy, velká gesta atd.), ale tady navíc všechno dávalo smysl: příběh byl zřetelný (lépe podaný než v Hunger Games, které nic nového nepřinášejí), emoce a slušně podaná dějová linie, funkční hudba, efekty i prostředí. Naprosto v pohodě i kamera, střih a dialogy - nic z toho se ve filmech s Arnoldem moc nevidí. A nejlepší na tom jsou všechny ty odkazy: I'll be back, Franco Columbu, tričko World's Gym, vtípky o steroidech, mistři aerobiku, kulturisté a wrestleři... wow. :)(3.1.2015)

 • Tetsuo
  ****

  Kinga si určitě někdy přečtu. Každopádně mám Běžícího muže zafixovaného jako jeden z nejsilnějších videozážitků z dětství. A rád se na to čas od času dívám zas a znova. Ta úžasná melancholická hudba, ten nepřehlédnutelný styl 80´s! A navíc to není ani politicky úplně blbý film jako třeba Rambo II. Akorát je jeho vyústění snesitelné právě jen pro produkci své dekády. O patnáct let později v Equilibriu už to nelze překousnout.(11.11.2004)

 • Gemini
  **

  Jako bych to celé už někde viděl...sice nevím kde, protože scénář je do jisté míry originální, ale přesně takový dojem ve mně Running Man zanechal.(23.3.2003)

 • Tosim
  *

  Já to viděl jako hodně mladé děcko a už tehdy to bylo tak nudné a trapné. Bezdúvodná a nadměrná brutalita? A to zas jo. Pod toto hodnocení by se dal shrnout většina Arnoldových filmů.(20.3.2003)

 • Tom Hardy
  *

  Bezdůvodná (a ještě ke všemu špatně natočená) brutalita v kombinaci s dementním scénářem a koženým Schwarzeneggerem činí z tohoto filmu neuvěřitelné svinstvo, které dělí od odpadu pouze ten fakt, že (bohužel) existují ještě horší filmy...(22.5.2003)

 • Matty
  **

  Béčková zhovadilost s nádherně amorálním přístupem k násilí, který je sice vlastní většině Arnieho filmu, ale málokde je to podloženo tak slaboduchým scénářem. 40% Zajímavé komentáře: choze, gudaulin, Sir Ludvig, gjk79(12.4.2006)

 • Djkoma
  **

  Nesmrtelný Arnold dokazuje, že umí dobře nejen mlátit nepřátele, ale i běhat. Všechno v tomto filmu vypadá velmi levně až na jako vždy slušného Arnolda.(6.6.2006)

 • T2
  ***

  Rozpočet $27miliónovTržby USA $38,122,105Tržby Celosvetovo $45,600,000/65%/(19.5.2005)

 • Renton
  *

  Scénář: Steven E. de Souza .. Ubohý film o brutální reality show. V době vzniku jen utopická myšlenka, ale počkejte .. třeba se jednou dočkáte i takových zhovadilostí na našich tv. Pokud ano, doufám, že už u toho nebudu ..(13.3.2006)

 • Anthony
  odpad!

  Ano předlohu napsal King, jenže ta kniha je ZCELA o něčem jiném. Tady z toho vypadla přiblblá počítačová hra.(12.6.2003)

 • Radek99
  odpad!

  Hodně špatné akční béčko, co si hraje na film s poselstvím. Tohle bylo možná trochu zajímavé, když se to sem dostávalo podivuhodnými cestami přes železnou oponu, dnes už je to ale jen vyčpělý filmový štěk...(5.5.2007)

 • Superpero
  ****

  Hyperklasické béčko béčkové nejbéčkovatější. Arnold tu má opět své skvělé hlášky, ale nejlepší jsou ti lovci co ho chtěj zabít. Šílenej asijskej hokejista Profesor Sub-Zero. Létající negr s plamenometem Fireball. Tlustej operní zpěvák v římskym brnění co střílí elektrický blesky Dynamo. Motorkář s motorovou pilou Buzzsaw a konečně Kapitán Freedom ve skvělém podání Jesse Ventury.(21.2.2006)

 • Rob Roy
  **

  Tenhle film je spjat s mým mládím a dost jsem ho žral, ale musím uznat, že to je naprosté béčko. Výčet nelogičností by vydal na knihu. Hudba je céčková. Táhne to jedině Arnold.(31.7.2003)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $27 million tržby americké : $38,122,105(9.1.2007)

 • TheMaker
  ****

  ::::::::::::: Klasické zábavné běčko let osmdesátých, co víc dodat ? Arnie se teprve rozehrával . . . T2 mělo teprve přijít . . . :::::::::::::::(4.6.2008)

 • novoten
  *

  Nejhorší Arnold. Nevím, na čem ujížděl scénárista, ale přinejmenším na Terminátorovi určitě, protože Hnutí odporu a "Já se vrátím" mluví za vše. Zpočátku slibný námět ničí hromada nelogičností, vousatý Arnold a lovecké panoptikum v čele s Vánočním stromečkem. Šílenost na n-tou, ze které přítomnost rakouského dubu v hlavní roli dělá nepochopitelný úkaz.(20.2.2006)

 • Viktooorka
  ****

  Mě na tomhle filmu fascinuje jediná věc a to, jak se v letech 80´ bavili důchodci. Tolik babiček, které se u téhle násilné show usmívaly od ucha k uchu. Tenkrát měly ještě vkus, nějaká Ordinece v růžové zahradě neměla šanci. Naše komerční stanice by si měly vzít příklad z pořádného pořadu, hlavně by se v českých věznicích udělalo místo :o)(10.2.2011)

 • tron
  **

  Schwarzenegger v hlavnej úlohe akčného sci-fi podľa románu Stephena Kinga? Nie tak úplne, novelu napísal Richard Bachman (neslovičkárim, King a Bachman mali veľmi odlišný štýl), nebola akčná a filmová adaptácia s ňou v podstate nemá skoro nič spoločné (knižný hrdina bol priemerný občan a fyzická troska, majúca podľa slov samotného Kinga "mimoriadne ďaleko od Arnolda Schwarzeneggera", do šou sa prihlásil, aby mal prachy na lieky pre svoju ťažko chorú dcéru, dej sa odohrával v normálnych uliciach mesta a po hrdinovi išli nielen zabijaci, ale aj verejnosť, ktorá za udania získala peniaze. Nevraviac o brutálne zmenenom finále.). A film? Film je v podstate o niečom úplne inom. A, to je hlavné, dodnes je veľmi, veľmi zlý. Môžeme k nemu pristupovať pozitívne snáď iba v tom zmysle, že je to béčko ako koberec. Ale to má byť akože plus? To ako vážne? Navyše, béčok sú tony. A oveľa lepších. Nepomáha ani účasť kurióznych hercov z PREDÁTOROV (Ventura, Alonso) a VOTRELCA (Kotto). Výsledok je stále podpriemerný. Keď už, odporúčam skôr rovnomennú knižku (alebo iný Bachmanov vizionársky príbeh o reality šou, Dlhý pochod, ktorý vďakabohu dodnes nebol sfilmovaný). BEŽIACI MUŽ u mňa zlyháva ako vízia budúcnosti, tak ako schwarzeneggerovka.(2.11.2004)

 • movie
  ****

  RUNNING MAN byl vždy v mojí Arnoldovské topce, ale až kino projekce dala vyniknout všem jeho proporcím. Nebál bych se říct, že díky svoji podvratností a opíráním se do mediální manipulace patří nepřímo k jedněm z nejpřesahovějších filmu ve Schwarzenggerově filmografii. Při představě, že by to režíroval Verhoeven se mi ježí chlupy.(2.3.2018)

 • EdaS
  ****

  Sračka. Ale nostalgická. Hudba překvapivě dobrá (Harold Faltermeyer). A mimochodem - choreografie Paula Abdul.(27.2.2011)

 • RHK

  Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(17.9.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace