Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tetsuo
  ****

  Kinga si určitě někdy přečtu. Každopádně mám Běžícího muže zafixovaného jako jeden z nejsilnějších videozážitků z dětství. A rád se na to čas od času dívám zas a znova. Ta úžasná melancholická hudba, ten nepřehlédnutelný styl 80´s! A navíc to není ani politicky úplně blbý film jako třeba Rambo II. Akorát je jeho vyústění snesitelné právě jen pro produkci své dekády. O patnáct let později v Equilibriu už to nelze překousnout.(11.11.2004)

 • anais
  *

  Mám Arnolda opravdu rád, ale musím to napsat. Běžící muž je opravdu strašný film. Budoucnost připomíná asi tak, jako Disko příběh (ehm...čímž se snažím říct, že všechny reálie /kostýmy, prostě vše!!!/ evokují osmdesátá léta tak markantně, že je to pro časy budoucí spíš urážka...i když, kdo ví. při dnešní tendenci čerpat témata pro design z 50.let...) V podstatě se jedná o hlavní výtku vůči filmu. Oni filmy s Arnoldem nikdy nebudou nominovány na nejlepší film, protože to prostě nejsou ty SPRÁVNÉ filmy. Ale pan guvernér měl většinou štěstí na režiséry s nějakou vizí, jak myšlenkovou (ANO! Připusťte!), tak vizuální (o tom žádná). Bohužel, Běžícího muže se se netýká ani jedna z výše zmíněných vizí (ano, připouštím). Je to film nenápaditý, lacině vyhlížející, neschopný navodit atmosféru reálné budoucnosti. Díky tomu působí směšně a je černou ovcí v Arnoldově filmografii. Výjimka ale potvrzuje pravidlo! Pusťte si místo toho třeba Komando.(10.11.2004)

 • mzss1
  ***

  |65%| Rád bych tenhle snímek zařadil mezi Arnoldovy nejlepší klasiky, ale udělat to nemůžu. Samozřejmě nejsem výrazně zklamán, každému dobrému herci se občas něco nepovede. Tohle není vůbec špatná záležitost, taková lehounce nadprůměrná – dá se na ní ale snadněji zapomenout. V té době byly větší pecky Predátor, Špinavá dohoda, Total Recall, Terminátor a podobně. Příběh je zde velmi prostý, hlavní záporák celkem nevýrazný, akce tu je, občas potěší, ale ne moc uchvátí, hudba je dobrá – na tu dobu klasická a Arnold nejlepší. Ten to tu hodně táhne. Sice se jeho postava zde moc nepředvede, ale jeho pár výborných hlášek, jeho drsný pohled a pár jeho osobních vyvraždovaček - to určitě stojí za to. Bez něho by to byla fakt slabota. Jinač, k filmu nemám žádné výraznější výtky. Prostě to nebylo úplně nejhvězdnější, ale vyloženě průser to rozhodně není.(1.6.2015)

 • Tuax
  ***

  Stephen Kingova kniha Running Man, je dost o něčem jiném a hlavně je taková, že nutí čtenáře přečíst ji najednou. Má specifický styl sepsání. Filmaři si z ní vzali jen něco málo a zbytek, tedy prakticky vše krom názvu si dosadili podle sebe. Knize se to neblíží ničím a už vůbec ne kvalitou. Přesto je to snímek, který si svou slávu vydobyl. Už proto že poskytuje to co předesílá, lidem se násilí líbí. Stačí si vzpomenout na hororové snímky z poslední doby a úspěchy brutálního zabíjení lidí. Na tyhle poměry tento film taky nemá, ale ve své době byl hodně brutální a slušný dojem, přes spoustu nelogičností a chyb ve filmu, si stále zachovává.(1.6.2010)

 • Rex Mundi
  *

  Príšerná a vzorová ukážka ako sa dá nafilmovaním zničiť výborná knižná predloha. Aj keby som nevedela o knihe, bol by to veľmi zlý film a takto je ešte horší. Muž na úteku je jedna z najlepších kníh, ktoré som od Stephena Kinga čítala, ale tento úbohý film, ktorý dokázal pokaziť aj to minimum spoločných znakov, ktoré mu s knihou zostali, možno odradil kopec čitateľov od excelentného knižného trileru a to je trestuhodné. Stephen King (a asi aj všetci jeho fanúšikovia) sa ešte aj o 40 rokov, keď toto pustia v telke ako film pre pamätníkov, bude v hrobe obracať!(6.5.2005)

 • - Ve scéně na začátku filmu na ulici běží upoutávka na show "Běžící muž", v níž jsou oužity také záběry ze soubojů Bena Richardse (Arnold Schwarzenegger) z tohoto filmu, které se však ale logicky ještě nemohly udát. (Corpsegrinder)

 • - Stephen King, autor knižní předlohy, řekl k filmu, že Arnold Schwarzenegger ztvárnil hlavní postavu velmi odlišně od jeho představy popisované v knize. "...Richardsova postava je té Schwarzeneggerově tak vzdálená, jak jen je to možné." (DrKvak)

 • - Kód na deaktivaci výbušného obojku je 653-9x. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace