• Mr.Apache

Škvár, který mě naštěstí neodradil od toho abych si koupil Kingovu knihu. Ještě štěstí, že byla jedna z prvních, která u nás od něj vyšla. V pozdějších dobách bych si ji už asi nekoupil - tak špatný dojem ve mě ten film zanechal. Ale tehdy jsem díky dobrému dojmu z těch pár vyšlých kingovek ještě zariskoval. A nelituji dodnes. Že mám hodnotit film? Aha. Takže: Škvár. Těch pár povedených drobků, co tam zůstalo hlavně díky kvalitní předloze, nezachrání můj zoufalý pocit z této akční splácaniny. Zdá se, že Running Man na kvalitní filmovou verzi stále čeká. I když se obávám, že už je asi pozdě.(25.5.2007)

• Sawy

Dost nuda.Začátek vypadá nadějně.Slušně natočený útěk z vězení a hodně zajímavá vize budoucnosti dávají naději,že to bude skvělá zábava.Ale jak se děj přesune do pitomého prostředí reality show,jde celý film komplet do kytek.Akce je vyloženě špatná,hlášek zoufale málo a postavy lovců jsou absolutně mimózní.Zpívající tlusťoch střílející blesky? WTF?! A není sám.Čekal jsem zábavné akční béčko,tedy prakticky synonymum pro 80 léta.Béčko to teda bylo,ale zdlouhavý a nudný,kdyby se film věnoval spíš jenom té vzpouře proti systému a nepletl do toho reality show a nějaká morální poselství,dopadlo by to o dost líp.Dvě hvězdičky nakonec jenom za úvodní půlhodinku a Arnieho ve špičkové formě.Jinak hodně vyčpělá záležitost. 35 %(27.8.2010)

• jojinecko

Kniha Stephena Kinga (jedna zo šiestich, ktoré napísal pod pseudonymom Richard Bachmann) bola skvelá. Film sa jej síce nedrží, skôr inšpiruje a čerpá nápady. Filozofická rovina vôbec nie je zlá- brutálne reality show, zhýralý vkus TV konzumentov, vplyv TV na masy a pod... Samozrejme jedná sa o akčný film a o nejakej filozofii v tomto prípade premýšľa asi málokto:) A práve po formálnej stránke je tento film dosť zlý- brutálne 80te roky cítiť v každom zábere, Arnieho neherectvo, k tomu pochybný scenár a nepresvedčivo-nudná, neakčná réžia. Running Man patrí určite k tým "ľahšie sfilmovateľným" Kingovým dielam, výsledný efekt je však takmer žalostný...1,5*/5(10.9.2006)

Žlutý obleček a podmanivě bezútěšná hudba. Další béčková akční sci-fi vize Ameriky budoucnosti jako neradostného policejního státu, obohacená o myšlenku politického zneužívání vlivu médií. S Kingovou předlohou toho moc súpolečného nemá, ale to absolutně neřeším. Krásně komiksově brutální akčňák. A můj oblíbený lovec? Vilný tlouštík Dynamo. Ta formule, blikající vohoz a operní zpěv byly prostě super.(21.2.2006)

• tron

Schwarzenegger v hlavnej úlohe akčného sci-fi podľa románu Stephena Kinga? Nie tak úplne, novelu napísal Richard Bachman (to je dosť dôležité, King a Bachman mali veľmi odlišný štýl), nebola akčná a filmová adaptácia s ňou v podstate nemá skoro nič spoločné (knižný hrdina bol priemerný občan a fyzická troska, majúca podľa slov samotného Kinga "mimoriadne ďaleko od Arnolda Schwarzeneggera", do šou sa prihlásil, aby mal prachy na lieky pre svoju ťažko chorú dcéru, dej sa odohrával v normálnych uliciach mesta a po hrdinovi išli nielen zabijaci, ale aj verejnosť, ktorá za udania získala peniaze. Nevraviac o brutálne zmenenom finále.). A film? Film je v podstate o niečom úplne inom. A, to je hlavné, dodnes je veľmi, veľmi zlý. Môžeme k nemu pristupovať pozitívne snáď iba v tom zmysle, že je to béčko ako koberec. Ale to má byť akože plus? To ako vážne? Navyše, béčok sú tony. A oveľa lepších. Nepomáha ani účasť kurióznych hercov z PREDÁTOROV (Ventura, Alonso) a VOTRELCA (Kotto). Výsledok je stále podpriemerný. Keď už, odporúčam skôr rovnomennú knižku (alebo iný Bachmanov vizionársky príbeh o reality šou, Dlhý pochod, ktorý vďakabohu dodnes nebol sfilmovaný). BEŽIACI MUŽ u mňa zlyháva ako vízia budúcnosti, tak ako schwarzeneggerovka.(2.11.2004)

• - Poslední film Erlanda van Lidtha (Dynamo). (Chatterer)

• - Running Man gameshow, kterou jste mohli vidět ve filmu, byla v roce 1980 založena v Japonsku pod názvem Trans American Ultra Quiz, ve které se mučilo a ponižovalo různými způsoby. Cenu vyhrál soutěžící, který dokázal být ponižován a mučen co nejdéle. (Chatterer)

• - Profesionální wrestler Professor Toru Tanaka, vlastním jménem Charles Kalani, a Arnold Schwarzenegger se spolu setkali ještě o 6 let později během natáčení snímku Poslední akční hrdina (1993). (Rominator)