Běžící muž

• Nový Zéland

• Austrálie

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 1987, 101 min

Neni to sice nic extra, ale určitě se jedná o jeden z mnoha Schwarzeneggerových legendárních rolí a filmový fanoušek by měl mít o filmu povědomí, ačkoli film tak úplně dobře nedopadl. Každopádně minimálně Arnold vás utvrdí v tom, že jste těch 100 minut nepromarnili, ale věnovali je něčemu, co stojí za to vidět...70%(30.5.2014)

Mě na tomhle filmu fascinuje jediná věc a to, jak se v letech 80´ bavili důchodci. Tolik babiček, které se u téhle násilné show usmívaly od ucha k uchu. Tenkrát měly ještě vkus, nějaká Ordinece v růžové zahradě neměla šanci. Naše komerční stanice by si měly vzít příklad z pořádného pořadu, hlavně by se v českých věznicích udělalo místo :o)(10.2.2011)

Tento film nie je odpad! aj napriek povesti jeho tvorcov. S novelou S. Kinga má spoločný iba názov (novela samotná je riadna somarina) a motív SURVIVAL GAME. Inak ide o klasickú schwarzeneggerovku, ktorá v mojom rebríčku podobne ladených filmov prekonala aj Komando či Cobru. Navyše tu nájdeme plno skvelých (v rámci žánru samozrejme) hercov resp." týpkov", ktorí radia túto oddychovku do vôd klasiky rokov 80. Technická poznámka: aj napriek technickej nedokonalosti najlepšie Killiana nadaboval Ilja Prachař vo verzii použitej na VHS (firma GOLDEN CROWN - réžia Marie Fronková). (10.11.2004)(10.11.2004)

• Phobia

Céčková akční slátanina, která se mi nelíbila ani v pubertálním věku, kdy jsem tenhle typ filmů dost žrala. Vůbec nevím, co na tomhle filmu pochválit - všechno je prostě ubohé: od hereckých "výkonů", přes kostýmy, triky, výpravu, až k trapnému scénáři, který nemá absolutně nic společného s vynikající knižní předlohou Stephena Kinga (a jsem přesvědčená, že prodejnosti knihy musel film strašlivě uškodit). Jednu hvězdičku dávám ze sentimentu, že se mi kdysi dávno v útlém mládí líbily filmy se Schwarzeneggerem.(4.11.2008)

• lamps

Kolosální hovadina, která se kvalitou nechytá ani na své guilty pleasure ambice, ani na svou ultra-guilty pleasure dobu. Oproti takovému Komandu je tohle asi stokrát lacinější a křečovitější výstava Arnoldovy fyzické zdatnosti, která navíc trestuhodně mrhá jinak zajímavým futuristickým námětem. Nevím, jestli je debilnější hudba, chaotický střih nebo celé schéma a provedení očekávané gladiátorské show, ale dohromady to dává horko těžko koukatelný paskvil. Za vyzdvihnutí stojí jako tradičně jen hláškující Arnold a navzdory přítomnosti sličné partnerky také absence nějaké otravné romantické linky..(19.1.2018)

• - Ve filmu se sešli dva budoucí guvernátoři, Arnold Schwarzenegger a Jesse Ventura. (Chatterer)

• - Na place panovala divoká atmosféra a režisér Paul Michael Glaser byl dosazen na svou pozici na poslední chvíli místo Andrewa Davise. Glaser měl v té době pouze televizní zkušenosti a neměl žádný čas na přípravu, což je dle Arnolda Schwarzeneggera hlavní důvod toho, proč film dopadl tak, jak dopadl. (-bad-mad-wolf-)

• - Ve scéně, kdy se běžící muži setkají poprvé se Sub-Zerem (Toru Tanaka), je Ben (Arnold Schwarzenegger) naražen Sub-Zerem na mantinel. Poté jeho obrýlený kolega utíká přímo do kamery, načež je možné všimnout si ruky, která jej zbrdí, aby do kamery nenarazil. (Pepy)