poster

Běžící muž

 • USA

  The Running Man

 • Slovensko

  Muž na úteku

 • Kanada

  The Running Man

 • Velká Británie

  The Running Man

 • Nový Zéland

  The Running Man

 • Austrálie

  The Running Man

 • Irsko

  The Running Man

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 1987, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ****

  Running mana som mal zpred zhruba 20tich rokov zafixovaného ako lacné béčko. Preto bolo pre mňa príjemným prekvapením, že film vyzerá od začiatku dosť výpravne a zodpovedá tomu aj rozpočet. Samozrejme, že ten 80kový look a predstava budúcnosti je pre dnešného diváka nanajvýš zábavná (technika sa vyvíja, dizajn a móda ostávajú rovnaké). Okrem doslovnej kritiky médií a konzumnej spoločnosti som by som poukázal aj na paralelu so špičkovými športovcami, ktorí sa v tej dobe vďaka obrovským ziskom klubov stávali iba obchodným artiklom a cieľom stávkových kancelárií. Bežiaceho muža nie je dobré hodnotiť podľa matných spomienok na detstvo, treba sa naňho pozrieť novými očami. Pobaviť sa na vizuáli a uznať niekoľko jeho kladov. Ak by to natočil Verhoeveen, mohla to byť ešte zvrátenejšia zábava, našťastie sa mu raz Arnieho podarilo odchytiť. Podobne vizuálne ladené filmy: Útek z NY, Total recall, zo súčasnosti Impostor, no a námetom podobné Hunger games Arnie valcuje na celej čiare.(2.1.2013)

 • Viktooorka
  ****

  Mě na tomhle filmu fascinuje jediná věc a to, jak se v letech 80´ bavili důchodci. Tolik babiček, které se u téhle násilné show usmívaly od ucha k uchu. Tenkrát měly ještě vkus, nějaká Ordinece v růžové zahradě neměla šanci. Naše komerční stanice by si měly vzít příklad z pořádného pořadu, hlavně by se v českých věznicích udělalo místo :o)(10.2.2011)

 • Spiker01
  ****

  Neni to sice nic extra, ale určitě se jedná o jeden z mnoha Schwarzeneggerových legendárních rolí a filmový fanoušek by měl mít o filmu povědomí, ačkoli film tak úplně dobře nedopadl. Každopádně minimálně Arnold vás utvrdí v tom, že jste těch 100 minut nepromarnili, ale věnovali je něčemu, co stojí za to vidět...70%(30.5.2014)

 • Ivoshek
  ****

  Film podle Kingovy celkem dobré knížky. Brutální, krvavá televizní show, kde vyhraje ten, kdo přežije.... ..... ...... Hodnocení je na tenhle typ filmu celkem vysoké - je to dané jednak v rámci žánru, v rámci doby (1987) a hlavně jistou mírou proroctví, protože je jen otázkou času, kdy se podobné reality show skutečně někdo chopí. Tímto zároveň zdravím Vl. Dobrovodského, na jeho masakrování bych se v TV určitě juknul.(2.8.2007)

 • jojinecko
  *

  Kniha Stephena Kinga (jedna zo šiestich, ktoré napísal pod pseudonymom Richard Bachmann) bola skvelá. Film sa jej síce nedrží, skôr inšpiruje a čerpá nápady. Filozofická rovina vôbec nie je zlá- brutálne reality show, zhýralý vkus TV konzumentov, vplyv TV na masy a pod... Samozrejme jedná sa o akčný film a o nejakej filozofii v tomto prípade premýšľa asi málokto:) A práve po formálnej stránke je tento film dosť zlý- brutálne 80te roky cítiť v každom zábere, Arnieho neherectvo, k tomu pochybný scenár a nepresvedčivo-nudná, neakčná réžia. Running Man patrí určite k tým "ľahšie sfilmovateľným" Kingovým dielam, výsledný efekt je však takmer žalostný...1,5*/5(10.9.2006)

 • - Podle producenta filmu Keitha Barishe byl tento film ze všech filmů Arnolda Schwarzeneggera nejoblíbenější u žen. Když byla jedna skupina žen dotázána, aby řekla, co se jí na Arnoldovi líbí nejvíc, odpověděla, že Arnold má hezký zadek. (lekr)

 • - Ve filmu měli titulní roli ztvárnit Dolph Lundgren nebo Christopher Reeve. Zvažován byl i Patrick Swayze. (M.U.M)

 • - Ve scéně na začátku filmu na ulici běží upoutávka na show "Běžící muž", v níž jsou oužity také záběry ze soubojů Bena Richardse (Arnold Schwarzenegger) z tohoto filmu, které se však ale logicky ještě nemohly udát. (Corpsegrinder)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace