Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (547)

Dan9K odpad!

všechny recenze uživatele

Málokdy jsem tak natěšený na závěr filmu, abych si pak smlsnul na komentáři, naposledy při Van Helsing. Running Man je jednoznačně nejlepší knihou Richarda Bachmana. Jediné spisovatelovo štěstí spočívá v jeho předčasné smrti a faktu, že se nikdy nedozvěděl, jak se v dnešní době jeho ultra aktuální dílo v osmdesátých letech přeneslo do "filmové" podoby. Snímek rozhodně není špatný do té doby, než se spustí samotná reality show. Samozřejmě, v knize je všechno naprosto geniální, avšak i ve filmu, i přes neskutečně odchylky, je do té doby jakž takž všechno potřebné. Running Man však absolutně selhává při spuštění samotné hry. Nejenže je to trapné, ono je to prostě úplně špatně. V knize se celá soutěž odehrává úplně jinak, především, co se týče rozsáhlosti celého prostoru pro hru, kde v knize bylo Richardsovi umožněno cestovat v podstatě po celé planetě, také v posílání videokazet, což souvisí s rozsahem a rovněž udáváním obyčejných lidí. A především, úplně chybí přítomnost reality show "Šlapacím mlýnem k balíku". A bože ten konec. Vím, že jsem sice nemohl počítat s vidinou plahočících se Arnoldových střev po zemi, ale přeci jenom, tohle je moc. Mimoto, pokud se odprostím od srovnávání kniha X film, hudba je příšerná, scénář je příšerný a překvapivě i režie je příšerná. Je ohromně smutné, že Running Man má klidně potenciál být nejlepším vážným sci-fi všech dob. V literatuře se to možná povedlo. Vůbec bych se nezlobil, kdyby se do zfilmování opět někdo pustil, udělal to přesně podle knihy a za režisérský stolek by se posadil třeba Ridley Scott. Pak mě jen fascinují LOTRomaniaci, skuhrající nad absencí Bombadila... ()

tron 

všechny recenze uživatele

Schwarzenegger v hlavnej úlohe akčného sci-fi podľa románu Stephena Kinga? Nie tak úplne, novelu napísal Richard Bachman (neslovičkárim, King a Bachman mali veľmi odlišný štýl), nebola akčná a filmová adaptácia s ňou v podstate nemá skoro nič spoločné (knižný hrdina bol priemerný občan a fyzická troska, majúca podľa slov samotného Kinga "mimoriadne ďaleko od Arnolda Schwarzeneggera", do šou sa prihlásil, aby mal prachy na lieky pre svoju ťažko chorú dcéru, dej sa odohrával v normálnych uliciach mesta a po hrdinovi išli nielen zabijaci, ale aj verejnosť, ktorá za udania získala peniaze. Nevraviac o brutálne zmenenom finále.). A film? Film je v podstate o niečom úplne inom. A, to je hlavné, dodnes je veľmi, veľmi zlý. Môžeme k nemu pristupovať pozitívne snáď iba v tom zmysle, že je to béčko ako koberec. Ale to má byť akože plus? To ako vážne? Navyše, béčok sú tony. A oveľa lepších. Nepomáha ani účasť kurióznych hercov z PREDÁTOROV (Ventura, Alonso) a VOTRELCA (Kotto). Výsledok je stále podpriemerný. Keď už, odporúčam skôr rovnomennú knižku (alebo iný Bachmanov vizionársky príbeh o reality šou, Dlhý pochod, ktorý vďakabohu dodnes nebol sfilmovaný). BEŽIACI MUŽ u mňa zlyháva ako vízia budúcnosti, tak ako schwarzeneggerovka. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Pekařský výrobek a primitivní hry ve jménu sledovanosti, Vláďa Železný by se nad těmi koláči rozplýval.. Dystopické ultrabéčko o zábavě lůzy, do kterého Glaser údajně nedostal tu hloubku, s kterou si hrál Bachman na kinga. Nevadí! Máme tady famózní ústřední hudební motiv, co připomene Colombierova L' Alpagueura, tak akorát povrchně nakousnuté téma mediální manipulace s davem, sympaticky se to neostýchá brutality, nechybějí Arnieho trademarky (doutníček, slib návratu, něco těžkého přes rameno, herecký projev fošny) a na úrodnou půdu padne i pár steroidových frků. A byť to bylo divadýlko na druhou, jako bezprecedentní bonus guvernér Minnesoty ošklivě zmastí guvernéra Kalifornie! Please Stand By.. ()

Xeelee 

všechny recenze uživatele

Nedám dopustit na geniální knižní předlohu a tohle je bohužel strašná blbost, která prošla důkladným procesem hollywoodizace, dostala do vínku malý rozpočet a mizerného režiséra. Propracované prostředí, atmosféra i příběh se filmu vyhnuly obloukem a velmi silný ponurý závěr by konzumní divák neskousl, tak tam dáme happy end, ano? Jo a ještě by to chtělo nějakou pěknou herečku. co tomu říkáte? Super, jdeme točit. Kamera, klapka! ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Arnold v 80. letech ztvárnil velkou spoustu nezapomenutelných postav a vedle Terminátora, Conana, Dutche nebo Matrixe se tady objevil Ben Richards. Běžící muž mě společně se Špinavou dohodou v době WHSek minul. Tento "klenot" jsem si tedy užil až díky Novácké produkci. Bohužel jsem zjistil, že to jaksi není vončo. Running Man moc nefunguje. Knížka může být skvělá, ale i Arnold se ve své autobiografii vyznal z toho, že režisér Paul Michael Glasser neměl věci tak nějak pod kontrolou a výsledek není nikterak ohromující. Arnold si své uhraje. Kouří doutníky. Kosí protivníky a do toho trousí ty své hlášky. Neupírám filmu pokus o nadčasovost, ale spíše cítím hodně promrhaný potenciál výborné látky. Závěr z kategorie špatných. Protivníci mají spíše legrační kostýmy i dovednosti. 55% ()

Galerie (100)

Zajímavosti (35)

  • Kód na deaktivaci výbušného obojku je 653-9x. (Chatterer)
  • Snímek je částečně založen na novele, kterou Stephen King napsal pod pseudonymem Richard Bachman. Psal ji 72 hodin a pod pseudonymem ji musel vydat proto, že v době jejího vydání směli američtí autoři vydat maximálně jeden román ročně. (M.U.M)

Související novinky

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (více)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)

Jednooký králem... akce

Jednooký králem... akce

22.03.2008

Režisér příjemně tradičního westernu 3:10 Vlak do Yumy James Mangold se z Divokého západu přesune do blízké budoucnosti a kolty vymění za tu nejšpičkovější bojovou techniku. V adaptaci komiksu… (více)

Reklama

Reklama