Poté co jsem zaostřila na Arnoldovy filmy, které jsem stále neznala a po většinu případů jen kroutila hlavou, jsem u The Running Man koukala s otevřenou pusou a skončila nadšená. Nejen že mám slabost pro styl 80. let (hudba, kostýmy, velké vlasy, velká gesta atd.), ale tady navíc všechno dávalo smysl: příběh byl zřetelný (lépe podaný než v Hunger Games, které nic nového nepřinášejí), emoce a slušně podaná dějová linie, funkční hudba, efekty i prostředí. Naprosto v pohodě i kamera, střih a dialogy - nic z toho se ve filmech s Arnoldem moc nevidí. A nejlepší na tom jsou všechny ty odkazy: I'll be back, Franco Columbu, tričko World's Gym, vtípky o steroidech, mistři aerobiku, kulturisté a wrestleři... wow. :)(3.1.2015)

Doufám, že se to nestane skutečností, ale když se podívám objektivně na to, co běží v Americe za různý reality show. Ale snad tak blbí nebudou ani oni :-)(16.2.2008)

Kinga si určitě někdy přečtu. Každopádně mám Běžícího muže zafixovaného jako jeden z nejsilnějších videozážitků z dětství. A rád se na to čas od času dívám zas a znova. Ta úžasná melancholická hudba, ten nepřehlédnutelný styl 80´s! A navíc to není ani politicky úplně blbý film jako třeba Rambo II. Akorát je jeho vyústění snesitelné právě jen pro produkci své dekády. O patnáct let později v Equilibriu už to nelze překousnout.(11.11.2004)

• RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(17.9.2012)

Místo poněkud nudného vitamínu B jsem v době revolučního rychlodabingu poctivě konzumoval jeden B-film za druhým. Většinu z nich si pamatuji již jen matně, ale Arnoldovu destrukci úchylných bojovníků si vždycky rád osvěžím, i když mým uším poněkud nesedí, když každá postava zbytečně disponuje vlastním dabérem.(9.9.2011)

• - Arnold ve filmu použije podruhé jeho kultovní hlášku z Terminátora, "I'll be back!". (Chatterer)

• - Záběry útočících helikoptér byly použity z filmu King Kong (1976). (Chatterer)

• - V roce 1990 vyšla pro tehdejší platformy Atari ST, Commodore 64, MSX, ZX Spectrum, Amstrad CPC a Amiga stejnojmenná hra, založená na filmu. (Chris Masters)