Běžící muž

• Nový Zéland

• Austrálie

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 1987, 101 min

V dnešní době, kdy trh s akčními filmy ovládají (abych nekřivdil) většinou hrozný sračky, tyhle osmdesátková béčka stoupají v ceně. "Běžící muž" nepostrádá napětí, akci už vůbec, navíc má docela nosnou myšlenku, prezentovanou zábavnou formou. Arnold je sympaťák, Maria Cinchita Alonso je sexy a navíc zde máme snad nejoriginálnější zabijáky v dějinách béčkových akčních filmů. 80%.(6.2.2005)

Žlutý obleček a podmanivě bezútěšná hudba. Další béčková akční sci-fi vize Ameriky budoucnosti jako neradostného policejního státu, obohacená o myšlenku politického zneužívání vlivu médií. S Kingovou předlohou toho moc súpolečného nemá, ale to absolutně neřeším. Krásně komiksově brutální akčňák. A můj oblíbený lovec? Vilný tlouštík Dynamo. Ta formule, blikající vohoz a operní zpěv byly prostě super.(21.2.2006)

Místo poněkud nudného vitamínu B jsem v době revolučního rychlodabingu poctivě konzumoval jeden B-film za druhým. Většinu z nich si pamatuji již jen matně, ale Arnoldovu destrukci úchylných bojovníků si vždycky rád osvěžím, i když mým uším poněkud nesedí, když každá postava zbytečně disponuje vlastním dabérem.(9.9.2011)

Musel jsem přehodnotit, protože i když za svých mladých let jsem tenhle film úplně nemiloval, tak co bych dneska za takovejhle film dal. Zřejmě zakladatel všech těch reality show akčňáků kterých už od vzniku tohoto filmu bylo taky natočeno bezpočet, ale žádný se kvalitou tomuhle snímku nevyrovná. Jasně pár much se tu najde. Arnold ještě pořád v týhle době nebyl kdo ví jakej herec, ale zase tady má ten drsnej, vražednej pohled z prvního Terminátora kterej jsem na něm vždycky žral. Takže na opakovaný shlédnutý poctivý čtyři hvězdice.80%(14.6.2016)

Running mana som mal zpred zhruba 20tich rokov zafixovaného ako lacné béčko. Preto bolo pre mňa príjemným prekvapením, že film vyzerá od začiatku dosť výpravne a zodpovedá tomu aj rozpočet. Samozrejme, že ten 80kový look a predstava budúcnosti je pre dnešného diváka nanajvýš zábavná (technika sa vyvíja, dizajn a móda ostávajú rovnaké). Okrem doslovnej kritiky médií a konzumnej spoločnosti som by som poukázal aj na paralelu so špičkovými športovcami, ktorí sa v tej dobe vďaka obrovským ziskom klubov stávali iba obchodným artiklom a cieľom stávkových kancelárií. Bežiaceho muža nie je dobré hodnotiť podľa matných spomienok na detstvo, treba sa naňho pozrieť novými očami. Pobaviť sa na vizuáli a uznať niekoľko jeho kladov. Ak by to natočil Verhoeveen, mohla to byť ešte zvrátenejšia zábava, našťastie sa mu raz Arnieho podarilo odchytiť. Podobne vizuálne ladené filmy: Útek z NY, Total recall, zo súčasnosti Impostor, no a námetom podobné Hunger games Arnie valcuje na celej čiare.(2.1.2013)