Reklama

Reklama

Jeff Koons – intimní portrét

  • Itálie Jeff Koons. Un ritratto privato (více)
TV spot

VOD (1)

Obsahy(1)

Jeff Koons je všeobecně považován za jednoho z nejvlivnějších, nejpopulárnějších a nejspornějších umělců posledních 30 let. Výtvarný dokument Jeff Koons – intimní portrét odhaluje souvislosti, které se skrývají za osobou, umělcem a značkou Koons. Jde o intimní průzkum vědomí nekonvenčního umělce, jehož cílem je zjistit, co motivuje a formuje jeho výjimečnou fantazii. Díky přístupu do Koonsova rodinného domu v Yorku v Pensylvánii nahlédneme umělcovy kořeny a každodenní život. Podíváme se s ním do jeho rozsáhlého newyorského ateliéru, kde pracují desítky malířů, sochařů a grafiků. Vydáme se s ním na turné po jeho výstavách – do Kataru i na řecký ostrov Hydra. (Aerofilms)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (4)

kinderman 

všechny recenze uživatele

Jedním z mála zajímavých postřehů v tomto nekriticky oslavném dokumentu (Jeff Koons jako nejvýznamnější žijící umělec a zároveň otec roku) je ten, že při přípravě série Equilibrium konzultoval Koons některé fyzikální záležitosti s nositelem Nobelovy ceny Richardem P. Feynmanem. A pak ještě ten, že za všechno zlo v umělcově životě můžou právníci a Ilona. ()

Koral17 

všechny recenze uživatele

Nejedná se o intimní portrét výrazné a bezesporu velmi složité a komplikované umělecké osobnosti, ale o oslavný, sluncem zalitý dokument amerického stylu, který divákovi ukazuje Jeffa Koonse jako pečlivého a starostlivého otce, oddaného manžela, nejlepšího bráchu na této planetě, umělce perfekcionistu a sběratele peněz a nekonečných úspěchů.  Škoda, dokument tak dělá Koonsovi spíš medvědí službu, rozporuplného umělce zobrazuje jako průměrného Američana s nadprůměrně početnou rodinou a příjmy. Z mého pohledu promarněná šance. ()

Reklama

TomasKotlant 

všechny recenze uživatele

Jeff je asi fajn týpek, ale tenhle dokument je totálně unylá a nezajímavá reklama na jeho umění a složitou rodinu a s intimním portrétem nemá minimálně po formální stránce cokoliv společného. [senior Světozor] ()

Othello 

všechny recenze uživatele

Patrně nejbanálnější filmový portrét, co jsem kdy viděl a naprosto banálním životě. Vzhledem k tomu, že Koons s tématem banality ve svém díle pracuje, tak by to mohlo pravda posloužit integritě snímku. Kompilace mluvících kurátorů a sběratelů umění vám potvrdí veškeré předsudky, které jste o téhle sféře měli. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama