Nástraha

Nástraha

Akční / Drama

USA, 1990, 91 min

• choze

Když jsem tenhle mě zcela neznámý titul vytáhl včera z výprodejního koše v zastavárně kvůli jeho bombastickému obalu s hrdinou taženým za autem, netušil jsem, jaké mě při jeho sledování čeká příjemné překvapení. Už po pár prvních záběrech jsem v něm totiž identifikoval jeden neznámý film, ze kterého se mi kdysi dávno vryla do paměti jeho úvodní scéna, kdy teroristi přepadnou vlak s armádními zbraněmi. Jaké štastné shledání! Bohužel co následovalo bylo jen další šedivé béčko, s nevýrazným hrdinou i padouchem v podání nečekaně mdlého Davida Warnera. Jediný zajímavější moment je ono tažení za autem, které ve skutečnosti nepodstoupí hrdina, ale padouchův poskok, kterého hrdina k autu přiváže, čehož si nevšimnou ostatní poskoci, do auta skočí a pěkně se s ním projedou... Jinak Meg Foster se tu jen mihne a mladý Viggo Mortensen, který ve stejném roce natočil skvělý TŘETÍ TEXASKÝ MASAKR MOTOROVOU PILOU, tu má jen jednu bitku.(3.7.2009)