Policejní popis: Tom je tlustej skrček okolo sedmdesáti, Jerry je vysoký, urostlý a inteligentní. Ne, tihle dva nejsou kreslenými postavičkami dua Hanna Barbera, ale úspěšnými italskými herci a baviči. Jejich kariéru by jim mohl kdekdo závidět, z divadla, reklam a televize je už zná celá Itálie. Kdoví, co jim to čert nakukal, aby v hospodě u sestry Loly skočili na špek pod obraz zpitému americkému herci akčních filmů, tomu „miláčkovi Ameriky“, a na základě smlouvy sepsané na kousek ubrousku se vydali za slíbeným angažmá. Když oba vystřízlivěli a zjistili, že role ve filmu „miláčka Ameriky“ nedostanou, rozhodli se pro pomstu vskutku italskou. (dopitak)

dopitak

Doba VHS, začínající Novy, pomalého nástupu televizního trhu. Tenhle film jsem tehdy neviděl. Tuctová komedie, která ani nezakrývá svou inspiraci v Někdo to rád horké (dokonce si v dabingu dovolili zopakovat okřídlenou větu "Nikdo není dokonalý"). Informace z konce filmu- Dabing: Michal Pavlata, Zdeněk Mahdal, Jana Šulcová, Bohumil Švarc, Magda Reifová, Alexej Pyško, Zuzana Šulcová, Helena Ditrtová, Jiří Kvasnička, Antonín Navrátil, Roman Novotný. Překlad: Pavel Šváb/Dialogy: Filip Jančík/Technická spolupráce: Petr Posolda/Zvuk: Luboš Fořt/Asistent produkce: Tomáš Suchánek/Produkce: Martin Livora/Režie českého znění: Bohdan Tůma/ Pro Lucernafilm vyrobila TS Production 1994 ()