Reklama

Reklama

MasterChef Česko - Série 6

(série)
Soutěžní / Reality-TV
Česko, 2022 (Alternativní 32x80 min)

Obsahy(1)

Na začátku byly stovky nadšených amatérských kuchařů, na konci bude jeden splněný sen. Oblíbená kulinářská show MasterChef Česko se vrací na televizní obrazovky a přinese řadu nových výzev. Už osvědčená porota ve složení Přemek Forejt, Radek Kašpárek a Jan Punčochář bude mezi nadšenci do vaření opět hledat toho nejlepšího, který na konci získá vytoužený titul a s ním i výhru 1 milion korun. Každá řada soutěže MasterChef je něčím nová a jedinečná. Přirozeně se proměňuje finálová šestnáctka, stejně tak však na soutěžící čekají nové, pokaždé trochu jiné výzvy, které prověří jejich schopnosti. V letošním ročníku nebudou chybět oblíbené testy znalostí i chuti, stejně jako master class se zajímavými hosty nebo venkovní výzvy v neobvyklém prostředí. Navíc se letošní ročník mnohem více zaměří na lokální suroviny dostupné v našich zeměpisných šířkách. To první, s čím každý z uchazečů o titul MasterChefa do soutěže vstoupí, přitom bude jídlo, které ho jako osobu nejlépe vystihuje. Princip soutěže zůstává stále stejný. To znamená, že z castingů nejprve vzejde zhruba třicítka soutěžících, kteří se následně utkají o místa ve finálové TOP 16. Tři posty přitom budou od samého začátku obsazeny, protože každý z porotců má k dispozici zlatou kartu, kterou může soutěžícího poslat z castingu rovnou do hlavní soutěže. A byl by hřích ji nevyužít. (TV Nova)

(více)

Recenze (24)

Allien.9 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už mě irituje to neskutečné nadržování některým soutěžícím. To nejsou Nebezpečné vztahy. Ani Love Island. To je MasterChef. Osobní problémy by měly být úplně irelevantní, stejně tak věk, pohlaví, rasa apod. To se do MasterChefa vážně hlásí takoví loseři, že ti "nej z nej" OPAKOVANĚ odevzdávají prázdný talíř? To je zase řada... Už vidím, jak by někoho takového páni porotci reálně přijali. Možná tak na krájení zeleniny. ()

Olík 

všechny recenze uživatele

Možná by se dalo říct, že jsem fanouškem, ale už i já cítím, že to by to chtělo něco nového. Dát si delší pauzu, vyměnit porotce, pohrát si s formátem….prostě něco. Falešná realita válcuje všechno okolo už příliš okatě. Máš od narození tři ruce - postupuješ, jsi z jedné dvacetišestiny Eskymák – postupuješ, tvůj skautský vedoucí ti šahal, kam se nemá – postupuješ. Motáme se pořád v tom stejném talíři…..tohle ani nebudeme ochutnávat….máte poslední minutu….nevím jestli to stihnu (nebojte, vždycky to stihnou)….řekl jsem si, že budu riskovat….ruličky do ručky (pardon, to je zase jiná pohádka)…..vaří se dokola podle toho stejného receptu a i dobrého jídla se dá lehce přejíst. ()

Reklama

Najt 

všechny recenze uživatele

Z gastronomického pohledu je to je jedna z nejlepších soutěží. Emoce, náročnost i vzniklé pokrmy jsou na vysoké úrovni. Masterchef mi vždy unikal, ale tato 6. řada mě velmi překvapila. Amatérské vaření je zde opravdu povýšeno hodně vysoko, účinkující ukázaly perfektní výkony a celkové schéma soutěže pobavilo. Kéž bych taky mohl ochutnávat. ()

herr_carter

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přemek Forejt je debil, o tom žádná - doma ale koukáme i na tuhle řadu a pořad máme celkem rádi. Škoda, že v letošním vydání z porotců mluví prakticky jen Kašpárek a vůbec se moc neprojevuje můj oblíbený Punčochář. Soutěžící jsou takoví různí, ale fousatej Martin se svým ostrovtipem to celé vyhání do nebes - doufám,že vyhraje (nejen vítěznou bagetu, ale celého Chefa!)....... ()

OJan 

všechny recenze uživatele

Novou řadu MasterChefa každým rokem natěšeně vyhlížím, protože je to momentálně jediný pořad Novy, který se dá sledovat. MasterChef Česko 6 je již třetí řadou tohoto pořadu, kterou jsem zhlédl. Musím se přiznat, že jsem měl za to, že kvalita bude řadu od řady stoupat, jelikož při porovnání čtvrté řady s řadou pátou byl nárůst kvality opravdu znát. Jenže šestá řada bohužel, ač je taky vesměs povedená, tento trend poněkud ignoruje a myslím si to hned kvůli několika věcem. Začal bych tím 100x omílaným románkem, který je prostě otravný. Zkrátka nechápu, proč se do pořadu o vaření musí neustále cpát to, že se dva soutěžící do sebe zamilovali. Jako dobře, přejme jim to, ale opravdu by stačilo jen pár zmínek. Pak jsou tu výzvy. Zatímco se v předchozích mnou zhlédnutých řadách dělaly výzvy podle toho, v jakém stádiu se soutěž nacházela, tak zde byl snad už ve třetím kole soutěžícím zadán dezert, který představuje dobrou výzvu minimálně až pro semifinále. Navíc vzhledem k tomu, že se soutěž nacházela vlastně na počátku, tak nechápu jak je možné, že ho soutěžící zvládli tak věrně napodobit. To mě přivádí k myšlence, o které se také často mluví, jestli je pravda to, jak to prezentují v televizi. Několikrát jsem totiž četl, že soutěžícím pomáhají například špičkoví kuchaři nebo tak něco. Věřím, že až tak to nebude, ale určitě to, jak to vypadá v TV není 100% pravda a nějaké věci, které divák nevidí, tam jistě budou. To se samozřejmě netýká jen této řady, nýbrž všech. A samotné finále mi přišlo docela umělé, prefabrikované. Celou dobu jsem fandil Martinovi a jsem rád, že nakonec zvítězil. Především jeho hlášky neměly chybu. |60%| ()

Galerie (47)

Zajímavosti (11)

  • Druhá venkovní výzva se natáčela na Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v Praze na Malé Straně a tato 13. epizoda byla natočena několik týdnů před úmrtím královny Alžběty II. Tento díl je jí věnován. (DominatorCZ)

Reklama

Reklama