Tělo

The Body

The Body

Thriller / Krimi / Mysteriózní

Španělsko, 2012, 111 min

Sympaticka krimi-psychologicka vysirka. Sice mi snimek prisel misty lehce usmevny a ne uplne uveritelny ci dokonce logicky, predevsim asi diky trochu moc okate podivne se chovajicimu detektivovi, ale asi se tvurcum podarilo, to co melo, vzbudit napeti a zvedavost divaka. Ocenuji predevsim skvele zahrany manzelsky par, predevsim pak Belén Rueda je zde okouzlujici. Uz kuli ni ma smysl se na film podivat. Mindfuck na zaver pobavil.(27.10.2014)

Haha. El Cuerpo celou dobu napíná a především baví tím, že divákovi zamotává hlavu otázkou, která z postav vlastně s ostatními postavami vyjebává. No a nakonec se chudák divák dozví, že bylo celou dobu vyjebáváno s ním. A pěkně tvrdě. El Cuerpo je přesně tím, co od současného španělského thrilleru s lehce hororovou příchutí očekáváme. Kvalitně zfilmovanou, dobře odehranou, atmosférickou a nápaditou podívanou, která své trumfy drží pevně v rukách a ukáže je až v příhodnou chvíli. Belén Rueda jako vždy velmi dobrá. Bát se tentokrát nebudete, takže bacha na očekávání. Zábavně napínavá "detektivka" je to však parádní :-)(29.4.2013)

Vystrašený hlídač, prachatá nemrtvá, minulostí stíhaný policajt, zoufalý podpantoflák, uhrančivá studentka. Ale vrahem je beztak zahradník. Takové soustředěné španělské cucání z prstu. Tahle módní vlna, kdy ten tahal za nos tamtoho a stejně to bylo jedno, protože za ty pravé nitky ve finále tahal až ten osmý vzadu, mi nikdy příliš nesedla. Chybující postavy se tu pohybují na šachovnici, kterou má mít v pevném sevření scénárista, jenže motat hlavu můžeme pouze skutečně chytrým příběhem. A ten tu chybí. Neříkám, že je špatný, ale pointu určitě chválit nebudu. Překombinované je to hadr, nevěrohodné zrovna tak. Takže necivím úžasem, nemrazí mě v zádech, nemám ztuhlou krev v žilách. A to je pár minut po projekci. Sečteno, podtrženo: rozuzlení zauzlovaného je nakonec hodně úsměvné. Stejně jako 79% hodnocení tady!!(7.6.2014)

Ani ne tak vyloženě napínavý, jako znepokojivý thriller ze španělské produkce, který mě jen utvrdil v tom, že tahle jihoevropská země prostě tento žánr umí. U El Cuerpa nakonec vůbec nevadí ani to, že je divák po celou dobu veden tvůrci za ruku a nedostává ani miniaturní prostor pro to, zamyslet se jak to vlastně všechno bylo a je. Závěrečná sekvence, kde se dozvíme kdo s kým a jak pak celkový dojem vůbec nenaruší, ale spíše podtrhne ono zmíněné celkové znepokojivé vyznění filmu.(9.11.2014)

Trpělivost růže přináší... A to nejen divákovi při sledování Těla, ale i aktérům tohoto příběhu. Ovšem, když mi jedinou jakž takž sympatickou postavu (hlídače v márnici) hned v úvodu přejedou autem, je to o nervy... No dobře, tak se ještě dalo koukat na tu milenku, ale ta byla stejně „na odstřel“. Policejní vyšetřovatel byl ošklivej, blbej a v uvažování jednoduchej (správnej policajt) a navíc vypadal jak dědeček vraha Antony Chiqurha těsně po návratu z léčebny pro notoriky. Manžel byl otrávený soužitím se srandistkou, podnikatelkou jako řemen (tu bych otrávil i já), ale fandit mu nešlo, takové morální hyeně... Navíc vyšetřování zdařile mařila zavražděná, která zdrhla z boxu v márnici a svému vdovci škodila, kudy chodila... No, hrůza. Furt jsem si jen říkal kurVAKYanid, proč na to vlastně koukám... A BYL JSEM ČÍM DÁL ZVĚDAVĚJŠÍ, jestli se můj oblíbenec, ten hlídač, probere z kómatu. Ovšem když ve finále zatčený mažel vzal fízlovi kramle (a to i s pouty na rukou), byl jsem už pořádně otrávený i já (po 8 hodinách sledování filmu taky už bylo načase :-). No málem mě z toho klepla pepka... Takže teď v márnici rozepínám ten černý pytel, zalovím uvnitř... a zpod mrtvoly vytahuji ... čtyři hvězdy! Pátá už byla dávno v rozkladu, tak z té jenom půlku. 90%.          P.S. Přiznávám se - přihodila se mi nehoda a já jsem v komentáři spoileroval. Ovšem inspiroval jsem se duchem filmu, proto mě nekamenujte předčasně, dokud film nezhlédnete – NIC TOTIŽ NENÍ, JAK SE ZPRVU ZDÁ!       Ani ty spoilery :-)(26.5.2013)