Tělo

The Body

The Body

Thriller / Krimi / Mysteriózní

Španělsko, 2012, 111 min

Ok, réžia klasicky španielsky intenzívna, ale keď sa nad tým zamyslíte, celá tá situácia a všetko čo jej predchádzalo a podporilo jej priebeh, to je tak niečo neskutočne vykonštruované a nepravdepodobné, a oni to nakoniec ešte zaklincujú hláškou "Nič čo sa stalo nebola náhoda". Sklamanie, pretože som čakal Balaguerovskú neomylnosť a El Cuerpo bolo len pokusom o ňu, s deravým scenárom. Škoda, niektoré scény (autonehoda, toalety) mali naviac a natočené a zahrané je to dobre(2.10.2013)

Tak tohle jsem fakt nečekal a kdo jo, tak ten dělá machra. Skvěle zamotaný detektivní příběh s dobře zvolenými herci odehrávající se skoro celou dobu v jedné španělské márnici. Navíc když se tam občas mihne Aura Garrido, která je neskutečně sexy, tak si není nač stěžovat. Opravdu velmi povedený film, který nemá daleko do maximálního hodnocení. 80%(17.11.2014)

Ešte 5 minút pred koncom som už bol rozhodnutý dať 4* s tým, že to bol dobrý a napínavý triler. Postupne sa odkrývali všetky tajomstvá a tiež dve rôzne verzie, ako to mohlo byť. Nie je pravda, že film klame diváka. Vo filme nie je nič povedané a ukázané tak, aby to v závere vyzeralo ako klamstvo. Záverečné rozuzlenie a pointa ma dostali natoľko, že som s filmom maximálne spokojný.(14.2.2014)

Haha. El Cuerpo celou dobu napíná a především baví tím, že divákovi zamotává hlavu otázkou, která z postav vlastně s ostatními postavami vyjebává. No a nakonec se chudák divák dozví, že bylo celou dobu vyjebáváno s ním. A pěkně tvrdě. El Cuerpo je přesně tím, co od současného španělského thrilleru s lehce hororovou příchutí očekáváme. Kvalitně zfilmovanou, dobře odehranou, atmosférickou a nápaditou podívanou, která své trumfy drží pevně v rukách a ukáže je až v příhodnou chvíli. Belén Rueda jako vždy velmi dobrá. Bát se tentokrát nebudete, takže bacha na očekávání. Zábavně napínavá "detektivka" je to však parádní :-)(29.4.2013)

Od začátku je jasné, že tu někdo někoho vodí za nos. Španělské filmy jsem míval rád, pak přišla módní vlna, kdy se jim dostalo mezinárodního uznání až nekritického, a pánové a dámy poněkud začali spát na vavřínech a flákat. Tahle čerstvá, precizně sestavená šaráda mě zatáhla do děje a nedopustila, abych u filmu řešil cokoli dalšího. Rozuzlení zauzlované konstrukce mě nenaštvalo, naopak se tím některé body, které mi průběžně neladily, vysvětlily...(9.5.2013)