Tělo

The Body

The Body

Thriller / Krimi / Mysteriózní

Španělsko, 2012, 111 min

Sice byl po celou dobu hlavní antihrdina nenápadný jak skinhead na cikánské svatbě, ale jinak to šlapalo jak hodinky, to se musí španělům uznat, že většinou umí práci s atmosférou a slušné napětí jim taky nedělá problémy. Jen ta pointa byla na můj vkus trochu překombinovaná, ale i tak to vydá na lepší trojku.(27.10.2014)

Největší trik, který kdy ďábel předvedl, bylo přesvědčit svět, že neexistuje a pak…zklamal. Čerstvý amorální vdovec, co připomíná střeleného vědátora z Číslo 5 žije, je v tlakovém hrnci márnice dušen jako mrkev. Drží pokličku nestandardně postupující policejní složky, vdova s oblibou v černém humoru, či snad sám Keyser Söze? A když jsme u té mrkve, nedrží ji celou dobu Oriol Paulo před vaším nosem, jako se to dělá oslovi? Odpovědi se dočkáte v samém konci a já bych k ní pouze dodal, že když pes začne mňoukat, kočka štěkat a žralok jíst brokolici jen za účelem pádu zoologovy brady na podlahu, nastává čas holedbat pointu, která se k podobnému stavu dopracuje nevykonstruovanou jednoduchostí..(10.12.2013)

Režijně to není zdaleka dokonale vychytané, ale u filmu, který je celý podřízen pointě (tedy neustálé chtěné zatajování informací atd.) se s tím tak nějak počítá. Navíc je samotná pointa opravdu hezky vymyšlená, kdo ji odhalí před koncem, tak je přinejmenším jasnovidec :). Jinak je to taková španělská klasika - řemeslně na úrovni, mnoho flashbacků, jednobarevně stylizovaný obraz, neustálý pohyb kamery a Belén Rueda. Příjemná oddychovka. Směrem k českým filmařům by se chtělo říct: kdo z vás to má?(16.5.2013)

• tron

Belén Rueda je sexi milfka, ale najlepšie roky má obávam sa už za sebou a v El cuerpo sa mi ani zďaleka nepáčila tak, ako v Sirotinci alebo vo famóznom Los Ojos de Julia. Začiatok je príjemne strašidelný, mám hispánske hororry rád. Už čoskoro sa ale ukáže, že mysteriózna atmosféra nemá šancu vyhrať nad blbým scenárom, ktorý sa márne snaží šokovať. Rozuzlenie je nakoniec nezaujímavé a vcelku triviálne a z hercov bola najlepšie Belén a aj ona bola otravná.(26.1.2017)

Tohle je přesně to, co mám tolik rád na španělských thrillerech. Nehraje si to na nic vyjímečného, navzdory tomu dokáže udržet zajímavou atmosféru a především pak přijde se zajímavým twistem. A na ten buď skočíte, nebo vás úplně otráví. A já to španělské kinematografii, z již zmíněných důvodů, žeru skoro vždycky. Super cool film na večer. 8/10(20.1.2015)