poster

Tělo

 • Španělsko

  El cuerpo

 • Španělsko

  El cos

 • Velká Británie

  The Body

 • USA

  The Body

Thriller / Krimi / Mysteriózní

Španělsko, 2012, 111 min

Režie:

Oriol Paulo

Scénář:

Oriol Paulo, Lara Sendim

Kamera:

Óscar Faura

Hudba:

Sergio Moure
(další profese)
 • Flakotaso
  ****

  Režijně to není zdaleka dokonale vychytané, ale u filmu, který je celý podřízen pointě (tedy neustálé chtěné zatajování informací atd.) se s tím tak nějak počítá. Navíc je samotná pointa opravdu hezky vymyšlená, kdo ji odhalí před koncem, tak je přinejmenším jasnovidec :). Jinak je to taková španělská klasika - řemeslně na úrovni, mnoho flashbacků, jednobarevně stylizovaný obraz, neustálý pohyb kamery a Belén Rueda. Příjemná oddychovka. Směrem k českým filmařům by se chtělo říct: kdo z vás to má?(16.5.2013)

 • argenson
  ****

  Jak už tady někdo zmínil, zvlášť pikantní je scéna, kdy podezřelej vytáhne z nespláchnutýho hajzlu předmět doličný a sežere ho. Pak jsem se lehce neorientoval v tom sudoku se ztracenejma mobilama, což naštěstí příběhu nijak nevadilo. Příběhu, kterej se spouští dost pomalu, takže ze začátku jsem se trochu nudil a užíval si aspoň pěknou kameru. Potom se ale spustila kanonáda nečekaných zvratů a překvapení, k tomu solidní napětí, to vše korunováno famózním rozuzlením.(22.10.2014)

 • nascendi
  ***

  Napínavá a prekombinovaná detektívka, ktorá bola taká napínavá, že som sa neubránil mikrospánkom a taká prekombinovaná, že ma už pred polovicou filmu prestalo baviť odhadovať, kto je vinník a sústredil som sa na odhadovanie, koľko to ešte potrvá do záverečných titulkov. Film je zručne nakrútený a fanúšikov tohto žánru môže celkom potešiť. Mňa, ako fanúšika úplne iných žánrov potešiť nedokázal.(24.10.2014)

 • JASON_X
  *****

  Po nedávném španělském zklamání Extinction, které bylo jak doufám jen výjimkou potvrzující pravidlo, jsem si teď tedy pořádně spravil chuť! Skvěle vypointovaný a skvěle natočený thriller v evropském duchu, který mě jako špagetu napínal do poslední chvíle, a jakých se za Atlantikem urodí stěží pár do roka. Bezvýhradný a gurmánský filmový požitek. Jediná moje výtka, která ovšem nesměřuje ani tolik ke tvůrcům, jako spíš jen tak do větru, zní: Co by probůh taková krásná a charmantní a bohatá ženská s vytříbeným smyslem pro humor (svatba, telefonát do kanclu, manželská smlouva) viděla na takovém zapšklém a nesympatickém ňoumovi, který je bez špetky charismatu a neustále se tváří, jako kdyby měl zácpu a k tomu ještě sešitou řiť? Tady myslím scénář malilinko hapruje... No jo, tak máte pravdu no... žeru v tomhle filmu Belén Ruedu a nesnášel bych úplně každýho chlapa, který by se tam kolem ní motal... A zvlášť když je to takový hnusný zmetek!(19.8.2015)

 • Gilmour93
  ***

  Největší trik, který kdy ďábel předvedl, bylo přesvědčit svět, že neexistuje a pak…zklamal. Čerstvý amorální vdovec, co připomíná střeleného vědátora z Číslo 5 žije, je v tlakovém hrnci márnice dušen jako mrkev. Drží pokličku nestandardně postupující policejní složky, vdova s oblibou v černém humoru, či snad sám Keyser Söze? A když jsme u té mrkve, nedrží ji celou dobu Oriol Paulo před vaším nosem, jako se to dělá oslovi? Odpovědi se dočkáte v samém konci a já bych k ní pouze dodal, že když pes začne mňoukat, kočka štěkat a žralok jíst brokolici jen za účelem pádu zoologovy brady na podlahu, nastává čas holedbat pointu, která se k podobnému stavu dopracuje nevykonstruovanou jednoduchostí..(10.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace