Tělo

Oriol Paulo

Oriol Paulo, Lara Sendim

Óscar Faura

Sergio Moure

Režijně to není zdaleka dokonale vychytané, ale u filmu, který je celý podřízen pointě (tedy neustálé chtěné zatajování informací atd.) se s tím tak nějak počítá. Navíc je samotná pointa opravdu hezky vymyšlená, kdo ji odhalí před koncem, tak je přinejmenším jasnovidec :). Jinak je to taková španělská klasika - řemeslně na úrovni, mnoho flashbacků, jednobarevně stylizovaný obraz, neustálý pohyb kamery a Belén Rueda. Příjemná oddychovka. Směrem k českým filmařům by se chtělo říct: kdo z vás to má?(16.5.2013)

Jak už tady někdo zmínil, zvlášť pikantní je scéna, kdy podezřelej vytáhne z nespláchnutýho hajzlu předmět doličný a sežere ho. Pak jsem se lehce neorientoval v tom sudoku se ztracenejma mobilama, což naštěstí příběhu nijak nevadilo. Příběhu, kterej se spouští dost pomalu, takže ze začátku jsem se trochu nudil a užíval si aspoň pěknou kameru. Potom se ale spustila kanonáda nečekaných zvratů a překvapení, k tomu solidní napětí, to vše korunováno famózním rozuzlením.(22.10.2014)

Napínavá a prekombinovaná detektívka, ktorá bola taká napínavá, že som sa neubránil mikrospánkom a taká prekombinovaná, že ma už pred polovicou filmu prestalo baviť odhadovať, kto je vinník a sústredil som sa na odhadovanie, koľko to ešte potrvá do záverečných titulkov. Film je zručne nakrútený a fanúšikov tohto žánru môže celkom potešiť. Mňa, ako fanúšika úplne iných žánrov potešiť nedokázal.(24.10.2014)

Po nedávném španělském zklamání Extinction, které bylo jak doufám jen výjimkou potvrzující pravidlo, jsem si teď tedy pořádně spravil chuť! Skvěle vypointovaný a skvěle natočený thriller v evropském duchu, který mě jako špagetu napínal do poslední chvíle, a jakých se za Atlantikem urodí stěží pár do roka. Bezvýhradný a gurmánský filmový požitek. Jediná moje výtka, která ovšem nesměřuje ani tolik ke tvůrcům, jako spíš jen tak do větru, zní: Co by probůh taková krásná a charmantní a bohatá ženská s vytříbeným smyslem pro humor (svatba, telefonát do kanclu, manželská smlouva) viděla na takovém zapšklém a nesympatickém ňoumovi, který je bez špetky charismatu a neustále se tváří, jako kdyby měl zácpu a k tomu ještě sešitou řiť? Tady myslím scénář malilinko hapruje... No jo, tak máte pravdu no... žeru v tomhle filmu Belén Ruedu a nesnášel bych úplně každýho chlapa, který by se tam kolem ní motal... A zvlášť když je to takový hnusný zmetek!(19.8.2015)

Největší trik, který kdy ďábel předvedl, bylo přesvědčit svět, že neexistuje a pak…zklamal. Čerstvý amorální vdovec, co připomíná střeleného vědátora z Číslo 5 žije, je v tlakovém hrnci márnice dušen jako mrkev. Drží pokličku nestandardně postupující policejní složky, vdova s oblibou v černém humoru, či snad sám Keyser Söze? A když jsme u té mrkve, nedrží ji celou dobu Oriol Paulo před vaším nosem, jako se to dělá oslovi? Odpovědi se dočkáte v samém konci a já bych k ní pouze dodal, že když pes začne mňoukat, kočka štěkat a žralok jíst brokolici jen za účelem pádu zoologovy brady na podlahu, nastává čas holedbat pointu, která se k podobnému stavu dopracuje nevykonstruovanou jednoduchostí..(10.12.2013)