Tělo

The Body

The Body

Thriller / Krimi / Mysteriózní

Španělsko, 2012, 111 min

Španělská mysteriózní krimi jednohubka, jak má být. Příběh je zamotaný a neproniknutelný, lokace správně tajemné a temné a závěrečná pointa uspokojivá. Hororové jsou tak dvě, maximálně tři scény, ale v žánru mysteriózních detektivek je v současné době Španělsko jasná špička a tento film patří minimálně k průměru, takže doporučuji. 70 %(16.8.2015)

Sice byl po celou dobu hlavní antihrdina nenápadný jak skinhead na cikánské svatbě, ale jinak to šlapalo jak hodinky, to se musí španělům uznat, že většinou umí práci s atmosférou a slušné napětí jim taky nedělá problémy. Jen ta pointa byla na můj vkus trochu překombinovaná, ale i tak to vydá na lepší trojku.(27.10.2014)

3,5*/5...Španieli sú pre mňa jasnou jednotkou, čo sa týka "filmového napätia". El Cuerpo je ďalším podareným dielkom, hoci také pecky ako Mientras Duermes alebo Ojos de Julia ostávajú neprekonané. Pozeranie filmu a odokrývanie ďalších záhadných odkazov je skvelé- výborná paranoja, neistota, "čo bude ďalej...". Záverečná pointa je síce prekvapivá, ale zároveň svojou absolútne zbytočnou popisnosťou zabíja celkový dobrý dojem z filmu až natoľko, že čím viac sa človek nad tým začne zamýšlať (čo je samozrejme chyba!:) tak zisťuje, že pozeral vlastne riadnu hovadinu. A celá tá atmosféra a dobrý dojem akosi vymizne. Záver za ** , všetko ostatné za silné ****!(7.8.2013)

Z márnice zmizlo jedno telo. Kto ho ukradol a prečo...? Táto zdanlivo nie príliš komplikovaná zápletka sa postupne poriadne zamotá a nejeden divák si príde na svoje. Na tento neskutočne napínavý thriller som natrafil úplne náhodou a takúto pecku som rozhodne nečakal. Maximálne prepracovaný scenár, postavy využité na 100% a hustá atmosféra daždivej noci...Z dialógov a konania postáv si môžete vytvoriť nejaký obraz o tom, ako by to mohlo do seba zapadať, ale stále príde nejaký detail, ktorý to zmení. Ešte pár minút pred koncom nie je jasné takmer nič, alebo zdanlivo úplne všetko. Záver je maximálne účinný, tak premakaný som nevidel snáď od Obvyklých podozrivých. Presne tento typ chytrých a napínavých filmov mi v poslednej dobe chýba. Španielom posielam veľkú pochvalu. maximálna spokojnosť a v rámci žánru zaslúžený plný počet. 100%.(28.11.2013)

Až se mi chce napsat, kam se na tohle hrabe Fincherova Zmizelá. On tedy ten závěr směřuje úplně jinam, nějak zvlášť nepřekvapí, ale přesto rozseká již tak zamotanou palici. Opravdu napínavý krimi thriller s (hodně) lehkou horrorovou příchutí, kdy je vám jasné, že někdo někoho vodí za nos, ale ani prd nedokážete odhadnout, kdo koho. Promyšlené, nápadité, ani chvíli nudné. Jako bonus úchvatná Belén Rueda (v tomhle filmu jako takřka jako jednovaječné dvojče Jessicy Lange), která si svou roli hrozně moc užívá s je v ní naprosto skvělá. Kdybych byl fakt fanda tohohle žánru a typu příběhů, klidně bych šel i do plného.(16.1.2015)