poster

Tělo

 • Španělsko

  El cuerpo

 • Španělsko

  El cos

 • Velká Británie

  The Body

 • USA

  The Body

Thriller / Krimi / Mysteriózní

Španělsko, 2012, 111 min

 • flyboyeda
  ***

  Sympaticka krimi-psychologicka vysirka. Sice mi snimek prisel misty lehce usmevny a ne uplne uveritelny ci dokonce logicky, predevsim asi diky trochu moc okate podivne se chovajicimu detektivovi, ale asi se tvurcum podarilo, to co melo, vzbudit napeti a zvedavost divaka. Ocenuji predevsim skvele zahrany manzelsky par, predevsim pak Belén Rueda je zde okouzlujici. Uz kuli ni ma smysl se na film podivat. Mindfuck na zaver pobavil.(27.10.2014)

 • J*A*S*M
  ****

  Haha. El Cuerpo celou dobu napíná a především baví tím, že divákovi zamotává hlavu otázkou, která z postav vlastně s ostatními postavami vyjebává. No a nakonec se chudák divák dozví, že bylo celou dobu vyjebáváno s ním. A pěkně tvrdě. El Cuerpo je přesně tím, co od současného španělského thrilleru s lehce hororovou příchutí očekáváme. Kvalitně zfilmovanou, dobře odehranou, atmosférickou a nápaditou podívanou, která své trumfy drží pevně v rukách a ukáže je až v příhodnou chvíli. Belén Rueda jako vždy velmi dobrá. Bát se tentokrát nebudete, takže bacha na očekávání. Zábavně napínavá "detektivka" je to však parádní :-)(29.4.2013)

 • castor
  ***

  Vystrašený hlídač, prachatá nemrtvá, minulostí stíhaný policajt, zoufalý podpantoflák, uhrančivá studentka. Ale vrahem je beztak zahradník. Takové soustředěné španělské cucání z prstu. Tahle módní vlna, kdy ten tahal za nos tamtoho a stejně to bylo jedno, protože za ty pravé nitky ve finále tahal až ten osmý vzadu, mi nikdy příliš nesedla. Chybující postavy se tu pohybují na šachovnici, kterou má mít v pevném sevření scénárista, jenže motat hlavu můžeme pouze skutečně chytrým příběhem. A ten tu chybí. Neříkám, že je špatný, ale pointu určitě chválit nebudu. Překombinované je to hadr, nevěrohodné zrovna tak. Takže necivím úžasem, nemrazí mě v zádech, nemám ztuhlou krev v žilách. A to je pár minut po projekci. Sečteno, podtrženo: rozuzlení zauzlovaného je nakonec hodně úsměvné. Stejně jako 79% hodnocení tady!!(7.6.2014)

 • Javert
  ****

  Ani ne tak vyloženě napínavý, jako znepokojivý thriller ze španělské produkce, který mě jen utvrdil v tom, že tahle jihoevropská země prostě tento žánr umí. U El Cuerpa nakonec vůbec nevadí ani to, že je divák po celou dobu veden tvůrci za ruku a nedostává ani miniaturní prostor pro to, zamyslet se jak to vlastně všechno bylo a je. Závěrečná sekvence, kde se dozvíme kdo s kým a jak pak celkový dojem vůbec nenaruší, ale spíše podtrhne ono zmíněné celkové znepokojivé vyznění filmu.(9.11.2014)

 • Omnibus
  ****

  Trpělivost růže přináší... A to nejen divákovi při sledování Těla, ale i aktérům tohoto příběhu. Ovšem, když mi jedinou jakž takž sympatickou postavu (hlídače v márnici) hned v úvodu přejedou autem, je to o nervy... No dobře, tak se ještě dalo koukat na tu milenku, ale ta byla stejně „na odstřel“. Policejní vyšetřovatel byl ošklivej, blbej a v uvažování jednoduchej (správnej policajt) a navíc vypadal jak dědeček vraha Antony Chiqurha těsně po návratu z léčebny pro notoriky. Manžel byl otrávený soužitím se srandistkou, podnikatelkou jako řemen (tu bych otrávil i já), ale fandit mu nešlo, takové morální hyeně... Navíc vyšetřování zdařile mařila zavražděná, která zdrhla z boxu v márnici a svému vdovci škodila, kudy chodila... No, hrůza. Furt jsem si jen říkal kurVAKYanid, proč na to vlastně koukám... A BYL JSEM ČÍM DÁL ZVĚDAVĚJŠÍ, jestli se můj oblíbenec, ten hlídač, probere z kómatu. Ovšem když ve finále zatčený mažel vzal fízlovi kramle (a to i s pouty na rukou), byl jsem už pořádně otrávený i já (po 8 hodinách sledování filmu taky už bylo načase :-). No málem mě z toho klepla pepka... Takže teď v márnici rozepínám ten černý pytel, zalovím uvnitř... a zpod mrtvoly vytahuji ... čtyři hvězdy! Pátá už byla dávno v rozkladu, tak z té jenom půlku. 90%.          P.S. Přiznávám se - přihodila se mi nehoda a já jsem v komentáři spoileroval. Ovšem inspiroval jsem se duchem filmu, proto mě nekamenujte předčasně, dokud film nezhlédnete – NIC TOTIŽ NENÍ, JAK SE ZPRVU ZDÁ!       Ani ty spoilery :-)(26.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace