Evropské filmové ceny 2010

(pořad)
  • Estonsko 2010 European Film Awards
všechny plakáty

Evropská filmová akademie spojuje usílí řady osobností o podporu evropské filmové kultury. Každoročně její snahy vyvrcholí slavnostním předáváním Evropských filmových cen. Na ceremoniálu se tradičně odměňují největší úspěchy ve filmovém průmyslu na starém kontinentu a to celkem v sedmnácti kategoriích. 23. ročník se koná 4. prosince 2010, tentokrát v Tallinnu.  Evropské filmové akademie (EFA) vznikla z iniciativy skupiny nejlepších evropských filmových tvůrců, kteří se sešli při příležitosti historicky prvního předávání Evropských filmových cen, v listopadu 1988. EFA byla založena následující rok, jako Evropská kinematografická společnost. Jejím prvním prezidentem se stal Ingmar Bergman. Čtyřicet filmařů, kteří byli členy této komunity, se rozhodlo prosazovat zájmy evropského filmového průmyslu. EFA dnes sdružuje více než 2300 filmových profesionálů, kteří mají i nadále společný cíl - podporovat filmovou kulturu starého kontinentu. Během roku EFA iniciuje řadu aktivit, včetně politických, ekonomických, uměleckých a vzdělávacích projektů. Program zahrnuje konference, semináře i workshopy. Vše s jediným cílem - postavit most mezi kreativitou a průmyslem. Každý rok vrcholí úsilí EFA slavnostním předáváním Evropských filmových cen. Galavečer 23. ročníku proběhne 4. prosince 2010, tentokrát v Tallinnu. (oficiální text distributora)

Paity

Souhlas se zdeny99, hodnotí se to těžko a málokdy se hodnocení pohned jedním nebo druhým směrem od průměrnosti. Estonsko ovšem nezklamalo. Čekal jsem spíše estrádu a ono ejhle. Sice jsem tam kupu lidí neznal, ale zajímavá změna. ()