Of Human Bondage

Scénografie:

John Box

Kostýmy:

Beatrice Dawson

Přiznávám, že první dvě zpracování jsem neviděl. Dobrá hudba, slušné výkony (Novak k nepoznání, Harvey vypadá jako F. L. Věk Brzobohatý) ve smutném dramatu z téměř viktoriánské Anglie. Znalce potěší Robert Morley v roli nekompromisního učitele medicíny (něco jako Přeučil v "Básnících"). Příběh by se dal shrnout lakonickým komentářem Philipova nejlepšího kamaráda Griffithse: "Once whore, always whore."(18.6.2012)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(28.12.2005)

• fleurette

Jelikož jsem viděla první filmové zpracování s Bette Davis, nemohu se ubránit srovnání obou snímků. Bohužel vychází výrazně v neprospěch této verze. Především mě zklamalo herecké obsazení, Laurence Harvey je pro roli Philipa starý a zejména mě mrzí zoufalý výkon Kim Novak, jež se pro roli Mildred vůbec nehodí. Bette Davis mnohem lépe vystihla charakter postavy, včetně všech gest a výbuchů nenávisti, v neposlední řadě také její nalíčení bylo mnohem více působivé. Jinak se snímek snaží být opravdu remakem, protože až na pár scén a především ty závěrečné se originálu až příliš podobá. Výsledek tedy velmi neuspokojivý.(19.10.2012)

• Kim Novak