poster

Vraždy podle předlohy

 • USA

  Copycat

 • Slovensko

  Vraždy podľa predlohy

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Drama

USA, 1995, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  ****

  Solidně vystavěný thriller, kterému nechybí originální nápady, pořádná porce solidní krimi ani občas slušně horrorové momenty. Vizuálně fajnové, střídavé tempo dokáže rozhoupat žaludek napětím, které chytne a už nepustí. To vše navíc se skvělým obsazením. Sigourney Weaver s Holly Hunter jako netradiční dvojka vyšetřovatelek brutálních sériových mordů, už to samo o sobě jsou tři důvody, proč si film nenechat ujít. A ať si kdo chce co chce říká, obě jsou výborné.(3.2.2014)

 • Kroupa
  ****

  Nemohu souhlasit s velkou částí výtek tomuto filmu, především stran výkonu Sigourney W. - ten byl podle mě excelentní. Zdatně jí sekunduje Mulroney v těch několika společných scénách, ostatní herci hrají dosti nevýrazně a do schématického charakteru svých postav nevnášejí pražádné charisma. Možná ještě Patton...(18.11.2006)

 • altaica
  **

  PRO MUŽE: Slabé až slabomyslné. Ale film i tak přináší alespoň 2 ponaučení. První je, že máš-li na mušce magora, nestřílej do ramene, ani do ruky, prostě mu ustřel makovici. Druhé ponaučení – místo snahy dostat se psychologií do hlavy úchylného psychopatického vraha je dozajista užitečnější mu tu hlavu oddělit od těla, případně prostřelit. Výrazně se tím ušetří náklady a poklesne riziko dalších obětí. Obětí jeho, nebo stejně pošahaných následovníků. Podotýkám, že sledování snímku je možné pouze ve stavu nouze. To jest váš pohyb a výběr filmů je omezen nemocí, manželkou nebo vězeňskou správou.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Pro hošíky – kromě sympaticky empatického gaye, který se nedožije konce filmu tu chlapci pro vás nic není. Madame, to musíte vidět. Dvě úžasné a inteligentní ženy, poněkud přeceňující vlastní přitažlivost pro muže i diváky všeobecně, řeší společně i přes vzájemný antagonismus a antipatie nesmírně složitý případ, který pochopíte rychle i Vy. Nemusíte se bát, i přes přítomnost několika sériových vrahů, nebude rušit vaše sledování žádná lekačka. Autoři také tušili, že máte sama svých starostí dost, a rozhodli se proto, že nebudou vaše nervy vystavovat zbytečnému napětí. Prostě příjemná kulisa k šálku čaje o páté a drbárně s děvčaty, co si myslí, že jsou vaše kamarádky.(20.10.2012)

 • Morholt
  ****

  Já pořád říkám, že všechny ty přednášky a publikace, které detailně referují o zvycích a činech sériových zabijáků jsou takovým Kladivem na čarodějnice pro začínající psychopaty. A tady se mi to do jisté míry potvrdilo. Agorafobická Ripleyová pomáhá vypátrat vrahouna, který se zhlédl v Bundym a spol. a vraždí přesně podle jejich návodu. A pochopitelně má plány i se samotnou Sigourney. Copycat je poctivý krimi-thriller s dobrým nápadem, mírně rutinním zpracováním a parádním obsazením, přičemž u mě hrála prim Holly Hunter. Tu jsem tady vyloženě žral. Jeden z těch lepších sériovo-vrahounských filmů. 80%(21.8.2014)

 • Guzo
  ****

  Fajn kriminálka, kde nejde o odhalení vraha, ale jen jeho dopadení (pro někoho to může být zásadní nedostatek). Sigourney Weaver umí hrát a ani tady se neztratí, naopak Holly Hunter mě tu vyloženě štvala už od začátku. Jak už názec napovídá, vrah kopíruje své předchůdce a tak se ve filmu pořád něco děje a dvě hodiny opravdu nenudí. 7/10(7.2.2018)

 • - Z fínskej video verzie bolo vystrihnutých 46 sekúnd a z talianskej bola vystrihnutá scéna z úvodu, kde Darryll (Harry Connick Jr.) podrezáva policajtovi hrdlo. (Raccoon.city)

 • - Aby sa Holly Hunter (M.J. Monahanová) lepšie vžila do svojej postavy, pozorovala detektívov pri vraždách v centre Los Angeles. (Raccoon.city)

 • - V skorších verziách scenára bola postava M.J. Monahanovej (Holly Hunter) muž a mala mať románik s Helen Hudsonovou (Sigourney Weaver). (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace