poster

Vraždy podle předlohy

 • USA

  Copycat

 • Slovensko

  Vraždy podľa predlohy

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Drama

USA, 1995, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ***

  Alien je Alien, aneb jak se po fenomenálním úspěchu vezlá nezapomenutelná Elen Ripley pouze a jenom na vlně svého slavného jména. Jestli měl být Copycat originální a intelektuální kriminální thriller o masových vrazích, tak se rozhodně nepovedl tak jak měl. Klady ? Neskutečná Holly Hunter, výtečný Mulroney a i Sigourney v roli duševně ne příliš vyrovnané psycholožky se za svůj projev nemusí stydět. Zápory ? Neslaný nemastný scénář, spousta nedotažeností a úletů, nevyrovnané napětí, proměnlivé tempo a jednoduše příliš okaté televizní zpracování. Snímek který zapadl do šedi a průměru současného Hollywoodu.(20.7.2007)

 • pfa
  ****

  Copycat je velmi poutavý, depresivní thriller, temná atmosféra, výborná S. Weaver dává tomuto filmu potřebnou kvalitu. [8/1O] (Copycat, USA, krimi-thriller) Zkuste také třeba: Vraždy podle Jidáše(8/10), nebo Sběratel kostí(8/10).(31.3.2007)

 • altaica
  **

  PRO MUŽE: Slabé až slabomyslné. Ale film i tak přináší alespoň 2 ponaučení. První je, že máš-li na mušce magora, nestřílej do ramene, ani do ruky, prostě mu ustřel makovici. Druhé ponaučení – místo snahy dostat se psychologií do hlavy úchylného psychopatického vraha je dozajista užitečnější mu tu hlavu oddělit od těla, případně prostřelit. Výrazně se tím ušetří náklady a poklesne riziko dalších obětí. Obětí jeho, nebo stejně pošahaných následovníků. Podotýkám, že sledování snímku je možné pouze ve stavu nouze. To jest váš pohyb a výběr filmů je omezen nemocí, manželkou nebo vězeňskou správou.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Pro hošíky – kromě sympaticky empatického gaye, který se nedožije konce filmu tu chlapci pro vás nic není. Madame, to musíte vidět. Dvě úžasné a inteligentní ženy, poněkud přeceňující vlastní přitažlivost pro muže i diváky všeobecně, řeší společně i přes vzájemný antagonismus a antipatie nesmírně složitý případ, který pochopíte rychle i Vy. Nemusíte se bát, i přes přítomnost několika sériových vrahů, nebude rušit vaše sledování žádná lekačka. Autoři také tušili, že máte sama svých starostí dost, a rozhodli se proto, že nebudou vaše nervy vystavovat zbytečnému napětí. Prostě příjemná kulisa k šálku čaje o páté a drbárně s děvčaty, co si myslí, že jsou vaše kamarádky.(20.10.2012)

 • Furry_Sheep
  ****

  Sigourney Weaver příliš neexceluje, přesto jsem se na film podívala několikrát. Podle mého názoru jde o neprávem poměrně nedoceněný snímek, zvlášť ve srovnání s dnešními thrillery. Výborná atmosféra, další plus dávám za informace o sériových vrazích. Bez postav, které zásadně nerozsvěcejí a vůbec páchají samé nelogičnosti, by to beztak nebylo ono.(22.11.2010)

 • VanTom
  ***

  Průměrný krimi thriller se při psychologické profilaci sériového vraha (a snad všech kolem) snaží jít seriózně do hloubky, jenže moc mu to nejde. Zejména s blížícím se koncem dopady zvratů zkratkovitě odbývá ve prospěch "hollywoodského" napínacího mustru, který ale není úplně marný a jemuž skvělá inspektorka Holly Hunter jasně vládne.(26.10.2018)

 • - Sigourney Weaver (Helen Hudsonová) je v skutočnosti o dosť vyššia ako Holly Hunter (M.J. Monahanová), preto pri mnohých scénach sedí, aby sa ich výškový rozdiel nezdal až taký veľký. (Raccoon.city)

 • - Helen Hudsonová (Sigourney Weaver) nesprávne tvrdí, že Peter Kürten bol sériový vrah z 30-tych rokov. Svoju prvú známu vraždu spáchal v skutočnosti roku 1913 a zvyšok v roku 1929. Český film Normal (2009) podrobne mapuje osud tohto masového vraha. (Raccoon.city)

 • - Hudba Christophera Younga byla nominována Saturn Award. (Dawid199)