Vraždy podle předlohy

Copycat

Vraždy podľa predlohy

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Drama

USA, 1995, 118 min

Víte co je zoufale nudné? Vrah kterej nemá žádné své nápady tak vraždí podle ostatních. No jako že mám padouchy rád tak pan Kopírák byl pro mě tak megatrapnej že jsem se těšil ať už ho někdo konečně sejme. Sigourney hrála pošahanou psycholožku tak bravurně až jsem z ní šílel že je fakt na pěst a pak tu máme Holly která je cajk a fandíte aspoň jí a jejímu parťákovi. Každopádně pan Kopírák je sice trapnej ale blbej úplně nebyl takže je tak nějak stále krok (rozumějte mrtvolu) před naší svatou trojicí. Atmosféru tento film pro mě nějak neměl což mu také uškodilo v celkovém hodnocení..no prostě když máte být napnutí tak zjistíte že mimoděk u filmu čtete komix což by se stávat nemělo. Amiel natočil pěknej film ale nedokázal mě vtáhnout do děje. Sorry snad příště ale každopádně koukatelné to je a určitě si to své fanoušky najde já mrknu zas tak za rok.(5.2.2013)

Triler podľa šablónovej predlohy. Neprináša absolútne nič nové, zápletka je tuctová, vraždy tak nejak nechutné ako všade inde. Prirovnal by som k Zberateľovi bozkov alebo Zberateľovi kostí. Na Mlčanie alebo Sedem sa to ničím nechytá. Ak vás prvé dva spomenuté filmy zaujali, nebudete sklamaní. Ak očakávate myšlienky ako v tých druhých dvoch, sklamaní budete.(16.6.2012)

Alien je Alien, aneb jak se po fenomenálním úspěchu vezlá nezapomenutelná Elen Ripley pouze a jenom na vlně svého slavného jména. Jestli měl být Copycat originální a intelektuální kriminální thriller o masových vrazích, tak se rozhodně nepovedl tak jak měl. Klady ? Neskutečná Holly Hunter, výtečný Mulroney a i Sigourney v roli duševně ne příliš vyrovnané psycholožky se za svůj projev nemusí stydět. Zápory ? Neslaný nemastný scénář, spousta nedotažeností a úletů, nevyrovnané napětí, proměnlivé tempo a jednoduše příliš okaté televizní zpracování. Snímek který zapadl do šedi a průměru současného Hollywoodu.(20.7.2007)

Na to, že jsem viděla tento film poprvé po 16 letech od jeho vzniku, se jevil dostatečně koukatelně :-) Příběh jsme tisíckrát slyšeli a herci si k tomuhle filmu pravděpodobně odskočili jen vydělat, ale pokud se chcete mrknout na nenáročný thriller a mrknout na nějakou tu vraždu, myslím, že účel "Copycat" splňuje :-)(27.2.2011)

• GOREGASM

Copycat je bohužel nečekaně podprůměrný thriller o sériovém vrahovi. Chybí mu prakticky všechny podstatné ingredience pro úspěch v mém oblíbeném subžánru. Charisma serial killera neexistuje, naopak, podobné minely při obsazení této postavy se snad ještě nikdo nedopustil. Dva dny po zkouknutí nevím, že tam nějaký SK byl. Abych nezapomněl, můj dojem výrazně ovlivnila téměř nesnesitelná Holly Hunter, jejíž herecká snaha vyzní­vá úplně do prázdna. Tvrdou a precizní­ detektivku ji nevěří­m a totálně mě iritovala svým ultrapisklavým hláskem. Bohužel... Naví­c ani scénáristicky se není­ čeho chytit a Sigourney Weaver možná ještě teď lituje, že si v tomhle nedodělku zahrála. Dámy a pánové... takhle určitě ne!!! 35%(23.11.2011)

• - Vrcholná kúpelňová scéna sa natáčala 8 dní. (Raccoon.city)

• - Protihráč Helen Hudson (Sigourney Weaver) v počítačovém šachovém programu má na monitoru přezdívku "Czech Mate", v překladu "český mat". Jde o přesmyšku z check mate, oboje zní v angličtině stejně. (csfde)

• - Sigourney Weaver (Helen Hudsonová) konzultovala svoju rolu so súdnym psychiatrom Parkom Dietzom, ktorý vyšetroval sériového vraha Jeffreyho Dahmera. (Raccoon.city)