Vraždy podle předlohy

Copycat

Vraždy podľa predlohy

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Drama

USA, 1995, 118 min

Triler podľa šablónovej predlohy. Neprináša absolútne nič nové, zápletka je tuctová, vraždy tak nejak nechutné ako všade inde. Prirovnal by som k Zberateľovi bozkov alebo Zberateľovi kostí. Na Mlčanie alebo Sedem sa to ničím nechytá. Ak vás prvé dva spomenuté filmy zaujali, nebudete sklamaní. Ak očakávate myšlienky ako v tých druhých dvoch, sklamaní budete.(16.6.2012)

Copycat mě vždy hodně bavil; jednak mi nepřipadá hloupý, jednak má interesantní herecké obsazení. A propós, při pohledu na Harryho Connicka Jr. (mj. uhlazeného swingového zpěváka) mě vždy přepadají asociace, jaké by to asi bylo, kdyby si Ondřej Havelka zahrál sériového vraha (a nechal si kvůli roli vytrhat pár zubů...).(6.2.2010)

Průměrný krimi thriller se při psychologické profilaci sériového vraha (a snad všech kolem) snaží jít seriózně do hloubky, jenže moc mu to nejde. Zejména s blížícím se koncem dopady zvratů zkratkovitě odbývá ve prospěch "hollywoodského" napínacího mustru, který ale není úplně marný a jemuž skvělá inspektorka Holly Hunter jasně vládne.(26.10.2018)

Fajn kriminálka, kde nejde o odhalení vraha, ale jen jeho dopadení (pro někoho to může být zásadní nedostatek). Sigourney Weaver umí hrát a ani tady se neztratí, naopak Holly Hunter mě tu vyloženě štvala už od začátku. Jak už názec napovídá, vrah kopíruje své předchůdce a tak se ve filmu pořád něco děje a dvě hodiny opravdu nenudí. 7/10(7.2.2018)

Na to, že jsem viděla tento film poprvé po 16 letech od jeho vzniku, se jevil dostatečně koukatelně :-) Příběh jsme tisíckrát slyšeli a herci si k tomuhle filmu pravděpodobně odskočili jen vydělat, ale pokud se chcete mrknout na nenáročný thriller a mrknout na nějakou tu vraždu, myslím, že účel "Copycat" splňuje :-)(27.2.2011)

• - Keď imitátor napodobňuje Dahmera, hodí bezhlavé telo do rieky. Jeffrey Dahmer však držal všetky telá obetí vo svojom byte, na ktorých sa neskôr sexuálne uspokojoval, rozrezával ich a ponáral v kyseline a niekedy aj jedol. Nikdy sa ich však nezbavoval. (Raccoon.city)

• - Helen Hudsonová (Sigourney Weaver) nesprávne uvádza, že všetky tri dievčatá zomreli 15. januára 1978 v Chi Omega. Jedno z dievčat, Cheryl Thomasová, v skutočnosti útok prežila. (Raccoon.city)

• - Protihráč Helen Hudson (Sigourney Weaver) v počítačovém šachovém programu má na monitoru přezdívku "Czech Mate", v překladu "český mat". Jde o přesmyšku z check mate, oboje zní v angličtině stejně. (csfde)