Komentáře uživatelů k filmu (17)

 • Karlos80
  *

  Veseloherní agitka nebo spíše jakási fraška podle scénáře od V. Neffa o modernistickém malíři-hrdinovi Janu Xaverovi (K. Höger), jenž vyznával lidu nesrozumitelné pseudoumění tak dlouho, dokud jej jedna sympatická a samozřejmě uvědomělá dívka nepřivedla na tu správnou cestu, tedy aby maloval každému pochopitelné obrazy podle regulí socialistického realismu, pro radost všech pracujících. Tak tam namalujeme třeba traktor ne:-)? Panebože, politická karikatura nakreslená na dětské besídce také nemala chybu. Špatný film, Xaverův domek se hodně brzy okouká, křečovité herecké výkony, mdlé a nic neříkající dialogy, nechtěný vtip, filmu na jeho váze nepřidali, na filmu mě tak zaujalo akorát okolí Lužnice kde se to celé tenkrát točilo a částečně Karel Höger. Jako malý kucí se ve filmu objevily Václav Postránecký a Vladimír Pucholt.(11.7.2006)

 • Ej Hlemýžď
  *

  Hrozný blábol. Ani komedie to nebyla, protože se nebylo čemu zasmát, pokud ovšem komedie má splňovat tento atribut. Snad jen jediné větě se ve filmu dalo věřit, jelikož má obecnou platnost nezávisle na režimu, již vyřkl Ferdinand (Svatopluk Beneš) asi 5 minut před koncem :Pokud jde o daremnost, tak se ženské vždycky shodnou.(13.7.2007)

 • NinadeL
  **

  Růžolící herci v dobové vesnické taškařici o jednom ampliónu. Kdo se nezbláznil po první půlhodince, má vyhráno. A dočká se i Dohnala ;) Co naplat, když i tu jednu kuželku srazil mladý Postránecký. "Když se neví, kudy kam, odnese to ženská."(4.1.2010)

 • Ony
  ***

  Uznávám, že jako komedie to není vůbec dobré, ale já jsem z toho celá šťastná. Na tom se v diplomce popasu.(12.6.2011)

 • troufalka
  **

  Možná bych byla i milosrdnější, ale už mám dnes jednu agitku za sebou. Tohle se prostě nepovedlo, plytký scénář nezachránila to ani slavná jména.(6.10.2015)

 • raroh
  ***

  Podobné tendence - v tlaku na srozumitelnost a "přístupnost" umění vidím i dnes, jen trochu jiný žargon. V. Neff napsal opravdu příkladný papírový scénář. Jisté kvality přeci jen ale snímek má - nejvíce v hereckém výkonu Högerově, Baldové a štěku Steimarově. Film také reflektuje mírné uvolnění režimu - reklama už je dovolená, ba přímo žádaná, ženy už se oblékají a češou více žensky - viz Zdenka Procházková.(24.5.2011)

 • snaked
  ***

  :-) tři hvězdy dávám za to, že jsem si mohla v barvě užít výborné herce v hrozném filmu a, aniž bych věděla, jak je to možné, že jsem se nenudila...(24.9.2009)

 • zette
  ***

  Takova nezavadna a malo vtipna agitka o naprave abstraktniho akademickeho malire, v malire pokrokoveho. Za Hogera, Prochazkovou, traktor a barevne zpracovani pridavam hvezdicku.(27.7.2015)

 • tuntavala
  ***

  Hry lasky salive v rouchu 50. let.(24.5.2011)

 • insurgentes
  ****

  Mě dát ty buzny komunistický před dům amplion, aby mi tam nějakej soudruh bek vyřvával, že nástup na letní brigádu je v sedum hodin, tak by mi taky nejspíš jeblo. V tomhle boji jsem byl teda jednoznačně na straně zápornýho hrdiny. Navíc hlavní bičizka v halence barvy špatně vyblitý hrachový kaše, budovatelskej kukuč, prdel jak... no klasika.(18.4.2013)

 • vitekpe
  ***

  Pekny holky ve slusne natoceny agitce. P.S.: dal bych ruku do ohne, ze uz jsem komentoval a hodnotil pred lety, ale oboje zmizlo... ???(15.6.2014)

 • sator
  *

  Snad snaha navázat na prvorepublikove komedie... Ale nebylo co hrat....(15.10.2015)

 • Horak
  *

  Karel Hoger jako malir, ktery z pocatku nechape, ze doba je nekde jinde. Posleze procitne a zacne konecne malovat srozumitelne obrazky. Nezapomenutelna je urcite scena, kdy si ziskava mistni deti, kdyz na vesnicke slavnosti kresli detem valku jako oskliveho draka a cela akce se zvrhne v detskou mirovou manifestaci. Velmi zajimava je postava zeny vamp Heleny, s takovou burzojou bych teda zadny bratrickovani nedovolil.......(5.1.2006)

 • lover

  Nejsem zběhlý v tehdejší filmové propagandě, ale tohle vypadá jako kuriozitka. Kdysi avantgardní malíř byl vypuzen začátkem 50. let z Prahy a usídlil se na venkově, kde je ke všem nevraživý a s nikým nevychází (podobně jako Anděl). Přijedou za ním přátelé, kterým na něm stále záleží a on si postupně uvědomí, že má cenu dělat zase pro lidi. Kýč o tom, že v každém lze probudit dobrého člověka. Roztomilé z dnešního pohledu v momentě, kdy malíře velmi popudí, že jeho dílo bylo zneužito pro reklamní účely, ale když vidí, jak se to lidem líbí, vyměkne.(17.11.2010)

 • punkáč
  *

  jedna hvězda za Karla Högra, nudná agitka z trapné doby. Jak se všichni sejdou na brigádě v lese.... Brrrrr(14.11.2010)

 • kasol
  **

  Je to typická agitka z 50 let. Bohužel v té době se nic jiného ani netočilo. Bodíky dávám za dobré herce a za obě pro mne známé filmové místa. Dobronice u Bechyně a most v Dolním Varvažově na Písecku.(28.2.2015)

 • ToddB
  odpad!

  Když jsem viděl Karla Högera, jak dětem kreslí draka, který po babce sežral i továrnu, říkal jsem si že to je na rok 1956 pěkně odvážná alegorie na komouše. No a pak když drakovi dokreslil helmu SS, jsem pochopil, že tohle je další z řady megadebilních komoušských agitek. Höger je dobrý herec, ale ani ten tuhle sračku nezachránil.(15.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace