poster

Sherlock Holmes: Znamení čtyř (TV film)

 • český

  Podpis čtyř

 • Velká Británie

  Sherlock Holmes

 • anglický

  The Sign of Four

 • slovenský

  Sherlock Holmes: Podpis štyroch

 • slovenský

  Sherlock Holmes: Znamenie štyroch

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 1987, 103 min

 • PDcz
  *

  1* hvězdička Máme rádi detektivky, máme radi Sherlocka Holmese. Za to je taky ta jedna hvězdička. Knižně to může být super díl, ale tohle zfilmování se nám více než nelíbilo. Byla ta parodie nebo ty mysleli vážně? [X] Minus 4* Za zpracování předlohy. [X] A.C.Doyle by se musel v hrobě obracet.(1.4.2008)

 • Maja238
  ****

  Jeremy Brett/ Sherlock Holmes... Tak to prostě je, poněvadž málokde seženete tak skvělého herce. :) Každopádně TENHLE Holmes je možná ještě nelidštější, než ten knižní. V knize se totiž alespoň někdy (!!!) usmál a pobavil na cizí účet, zavtipkoval nebo doslova vybuchl smíchy. Byl (Téměř vždy) gentleman snad úplně ke všem. Tady nesundá z obličeje ten arogantní výraz a tváří se pořád jako kdyby mu uletěly včely (Jaká náhoda, když ve stáří ty včely pěstoval). Pomýšlí na vraždu pokaždé, když paní Hudsonová vstoupí do jeho bytu a z Watsona dělá totálního idiota. Nicméně... Občas to všechno dokáže velmi pobavit. :D :D(13.3.2012)

 • Cortesz
  ***

  Předlohu od Sira Doyla jsem nečetl tak nemůžu srovnávat, ale myslím, že tento snímek je celkem zajimavý, i s celkem zajímavou zápletkou. Jediné co se mi zde nelíbilo je ten Holmes. Jestli ho Doyle takhle popisuje i v knihách tak budiž, ale možná je to tím hercem co ho hrál, to jeho arogantní chování mi lezlo na nervy a ten jeho vzhled ještě víc, ale asi to byl účel, ale i tak sem mu na chuť nepřišel. Jinak ostatní obstáli celkem dobře.(1.4.2008)

 • D.Moore
  *****

  Celovečerní Sherlock Holmes má na vše víc času - na to, aby Watson dostal stejný prostor jako Holmes, aby si režie mohla vyhrát (všechny ty záběry přes zrcadla a zrcátka, kterých bylo i v "obyčejných" epizodách dost, jsou tady také a ještě nápaditější), aby příběh plynul příjemným nepřekotným tempem a aby závěrečné vysvětlení a vyprávění bylo dostatečně působivé. Zase se to zkrátka povedlo.(10.4.2017)

 • Enšpígl
  ***

  Ježíši marjá to je porod taky. Jsem si dal do vyhledávače Znamení čtyř a vyjel mně celej seznam TV filmů co se jmenujou Znamený čtyř a samozřejmě jsem se trefil až na poslední pokus, dokonce jsem na jedno Znamení čtyř, to druhý, kliknul dvakrát. Ještě děkuju bohu, že v tom Znamení čtyř co jsem viděl já, hraje Sherlocka Holmese člověk z tak arogantním výrazem, že jsem ho hned poznal na plakátu, jinak bych zaručeně hodnotil jiný Znamení čtyř. Nemůžu se moc vyjádřit k příběhu, protože bych spoileroval, ale mě vždycky fasinuje ten úvod, kde je Sherlock chytrej jak Palackej a Watson tam od něj vždycky dostane sodovku, to mě děsně baví.(16.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace