poster

Kjóšoku sókó Guyver (TV seriál)

 • Japonsko

  強殖装甲ガイバー (1989)

 • Japonsko

  Kyōshoku sōkō Guyver

 • Japonsko

  Kyoushoku Soukou Guyver (1989)

 • USA

  The Guyver: Bio-Booster Armor

Animovaný / Akční / Horor / Sci-Fi

Japonsko, 1989, 6x28 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

 • genetique
  ****

  Filmový Guyver je mojim detským a musím sa priznať, že aj doterajším favoritom a mám naň slabosť. Anime seriál, podľa ktorého vznikol mal však podstatu niekde ide. Grafika pekná, nápad sa cení, škoda, že som to nemohol odpozerať kompletné. 75%.(6.8.2006)

 • Natascha
  ***

  Milé béčko, ve kterém si oblíbíte hlavního hrdinu Shoa a budete se těšit, až v každém díle zakřičí své obligátní Guyvéér! Bohužel děj jednoduchý jak facka, navíc plný klasických anime klišé (nadnárodní "zlá" organizace, ochrana přátel a rodiny...), ještě více zvýrazňuje skutečnost, že každý díl má úplně stejné schéma - poklidný začátek, Chronos se opět rozhodne porazit Guyvera, vyšle obludu namakanější než minule, Guyver bojuje a posléze vítězí (obvykle s něčí pomocí, když nemá nikoho při ruce, tak to dopadá většinou zle:-D). Toto je narušeno jen málokdy. Nelogičnosti se kupí na sebe a předvídatelnost jde ruku v ruce s hloupostí většiny zúčastněných postav. Navíc na animaci je znát, že je kapku staršího data, proto je to hlavní, co od Guvera čekáte (tedy bitky) ve většině případů statické až hrůza a navíc relativně neoriginální. Prostě nuda. Jak už naznačil t_gon, design oblud mě opravdu iritoval, většina Zoanoidů vypadá jak nějaká přešlechtěná ZOO (včetně slepic a pijavic...) a působí spíše směšně než děsivě. I přes nepřebernou kopu nedostatků jsem to ale zvládla bez úhony a i díky malému počtu dílů Guyver celkem odsejpá. A naštěstí je tam sympaťák Sho a občas i docela překvapivá brutalita. Tři hvězdičky, ale slabší...(30.3.2008)

 • t_gon
  *****

  Co říci o této staré klasice (dle hodnocení a počtu shlédnutí je to možná přestřelené, ale znám mnoho lidí, kteří mají Guyvera za „anime boha“)? Děj jednoduchý, jak jídelníček v mexickém bufetu, animace téměř starší než hnědé uhlí (jak s radostí kolegyně Natascha říká, z fleku by po pivku kreslila lepší monstra, než složení Zoanoidů na plátně) a celkově zpracování, které „nikoho nezaujme“. Mno i tohle by stačilo pro letmý obrázek, aby to mnozí (Subjektiv, i když jeho rozbor by mne zajímal velice) z fleku sestřelili. Jenže o tom to není. Guyver má pro mne osobní kouzlo hlavní postavy, které sem dostal jinde jen velice zřídka (Guts a Sho si u mne mohou podat ruce). Sho, jakožto mladý, zakřiknutý a stydlivý student je prostě božan, s kterým by chtěl každý být kámoš největší. Miluje svého otce a na své přátelé nedá dopustit. Skrytě chová lásku k Mizuki a těžce ji dusí v sobě. Ve škole nemá problémy a celkově může jít mnohým příkladem. Když ho ovšem ovládne Guyver jednotka, nastane obrat maximální a vše co doposud měl, své priority a život, musí nechat za sebou, aby bojoval proti Chronosu a co je hlavním prvkem této série, za své přátelé a rodinu. Nic víc zde není a jen tento jednoduchý prvek je zde zachycen výtečně. To, jak Sho (i když je to ultimátní mašina na zabíjení) snáší porážky, s jakou silou pokaždé bojuje za své zájmy, to, jak se staví osudu a mnoho dalších prvků, jen posiluje lásku v tento seriál. Když tak vzpomínám zpětně, co mě přesně k anime ukovalo, tak nebyla to žádná klasika typu Hellsing, Haibane, NGE a další, byl to jeden obyčejný student, který se ocitl na hodně špatném místě ve špatný čas. A tohle mu po celých 12 dílů budou všichni připomínat. Nejen mocní protivníci z řad obyčejných Zoanoidů, ale i nejsilnější Hyper Zoanoid Team 5, vládcové Zoalordi, ale i „spojenci“ jako Guyver III a další. Od lehkého a nesmělého počátku, až po trpký konec. Ten však po 12 dílech nepřichází a tak Shoa opustíme v rozhodujícím okamžiku, kdy se definitivně vzdá osudu a vyhlásí Chronosu válku. A to je jeden z mnoha okamžiků, na který se nezapomíná. A každou další projekci dojmy jen rostou. Tohle je láska na hodně dlouho… Absolutorium a zasloužené! Guyyyyveeeer!!!(26.3.2008)