Kókaku kidótai: Stand Alone Complex (TV seriál)

• Japonsko

攻殻機動隊 STAND ALONE COMPLEX

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Thriller

Japonsko, 2002–2005, 21 h 40 min (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Masamune Širó (komiks)

Jóko Kanno

Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Kóiči Jamadera, Ken Narita, Šin'ičiró Miki, Robert Axelrod, Tóru Šinagawa, Daran Norris, Murphy Dunne, Kazuja Ičidžó, Akiko Jadžima, Tarusuke Šingaki, John Snyder, Eidži Sekiguči, Minami Takajama, Hideo Išikawa, Kjóko Hikami, Džódži Nakata, Fumihiko Tačiki, Hiroši Janaka, Kóiči Kitamura, Daisuke Góri, Osamu Saka, Jasunori Macumoto, Minoru Inaba, Kenta Mijake, Naoki Makišima, Gara Takašima, Jasuhiro Fudžiwara, Nobujuki Hijama, Ako Majama, Rjó Kamon, Jósuke Akimoto, Takehiro Murozono, Kódži Išii, Sakiko Tamagawa, Juzuru Fudžimoto, Kijojuki Janada, Júdži Kiši, Takehiro Kojama, Júko Kaida, Jumi Kakazu, Miju Irino, Asuka Tani'i, Naomi Kusumi, Micuaki Hošino, Kósei Hirota, Širó Saitó, Tecuja Iwanaga, Šihori Niwa, Micuaki Madono, Eri Sendai, Júdži Mikimoto, Akiko Hiramacu, Kjósei Cukui, Takkó Išimori, Hideo Watanabe, Micuru Ogata, Rjúdži Saikači, Hiroši Ito, Jutaka Nakano, Rjúnosuke Óbajaši, Tóru Ókawa, Sajuri Sadaoka, Makoto Aoki, Keidžin Okuda, Kacumi Čó, Šúhei Sakaguči, Jódži Ueda, Ken'iči Močizuki, Taimei Suzuki, Tomoko Išimura, Tošihiko Nakadžima, Wataru Takagi, Júdži Ueda, Jošiko Sakakibara, Tecuo Mizutori, Óki Sugijama, Rikija Kojama, Makoto Jasumura, Jasuo Muramacu, Megumi Hajašibara

Komentáře uživatele ScarPoul k tomuto TV seriálu

Bezkonkurečne najlepšie animé aké som mal možnosť vidieť a to som videl rôzne skvosty - dokonca aj ultra akčného cowboya Bebopa. Lenže Ghost in the Shell je obrovským mixom francúzkych detektívnych filmov, futuristickej noirovitosti, japonského animé a americkej akčnosti. Stará banda zo sekcie 9 Batou, Major, Ishikawa, Boss, Togusa a ďalší riešia prípady kyber terorizmu a k tomu riešia základné existenčné otázky. Postava Vysmiateho muža patrí k najlepším záporákom ak to tak môžme nazvať v histórií animé. Okrem trocha otravných Tachikom je seriál priam dokonalý a ja som ho zhltol ako malinu. Je síce pravda, že ku koncu ma Tachikomy neskutočne prekvapili a práve o to viac si cením toto animé. Keď k tomu prirátam absolútne geniálnu hudbu a krasnú vypointovanosť deja, nemám inú možnosť len dať plný počet a dúfať, že je to dostačujúce. takéto niečo sa naozaj len tak nevidí.(1.8.2009)

Prvá séria sa mi páčila viac. Ale táto zase kupodivu funguje v rámci aktuálnych problémov. Sekcia 9 je pre mňa stále špičkou na poli kyberzločinu a všetky postavy som po dlhom čase veľmi rád videl. Viacej politickosti mi tu bohužiaľ nesedelo. Atmosférou rovnaké a čo sa týka hudby tak šťavnaté. Páčili sa mi referencie na Nebo nad Berlínom aj posunutie vzťahov na ďalšiu zložitejšiu úroveň, dokonca aj koncept Individual Eleven, ale vo vyplňujúcich častiach ma to nechalo pomerne chladným. Finále dobré a samozrejme to necháva kopec ďalších otázok a akési šteklenie, že treba si to pozrieť ešte raz a doplniť si všetky tie informácie do jedného komplexného celku, lebo na jedno pozretie sa to fakt nedá.(1.4.2017)