Kókaku kidótai: Stand Alone Complex

• Japonsko 攻殻機動隊 STAND ALONE COMPLEX (více)
Japonsko, (2002–2005), 21 h 40 min (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Masamune Širó (komiks)

Kamera:

Kódži Tanaka

Hudba:

Jóko Kanno

Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Kóiči Jamadera, Ken Narita, Šin'ičiró Miki, Robert Axelrod, Tóru Šinagawa, Daran Norris, Murphy Dunne, Kazuja Ičidžó, Akiko Jadžima (více)

Série(2) / Epizody(52)

Kôkaku kidôtai: Stand Alone Complex je Japonský cyberpunkový anime seriál. Původní tvůrce manga předlohy Masanori Ota, známý pod svým pseudonymem Masamune Shirow, zasadil děj svého díla do Japonska ne až tak vzdálené budoucnosti. Hlavní postavou je mladá majorka ze speciální jednotky SEKCE 9 Motoko Kusanagi. SEKCE 9 slouží jako policejní jednotka, mající na starosti problémy spojené s hackery a zločiny, které páchají, což rozhodně nejsou pouhé úniky dat a převody peněz z konta na konto, ale například ovládání cybermozků ochranky prezidenta policie za účelem jeho atentátu a podobné. To vše je zabaleno do slušivého sci-fi kabátku. (Mr.Crowley)

Recenze uživatele ScarPoul k tomuto seriálu (2)

Kókaku kidótai: Stand Alone Complex (2002)

Bezkonkurečne najlepšie animé aké som mal možnosť vidieť a to som videl rôzne skvosty - dokonca aj ultra akčného cowboya Bebopa. Lenže Ghost in the Shell je obrovským mixom francúzkych detektívnych filmov, futuristickej noirovitosti, japonského animé a americkej akčnosti. Stará banda zo sekcie 9 Batou, Major, Ishikawa, Boss, Togusa a ďalší riešia prípady kyber terorizmu a k tomu riešia základné existenčné otázky. Postava Vysmiateho muža patrí k najlepším záporákom ak to tak môžme nazvať v histórií animé. Okrem trocha otravných Tachikom je seriál priam dokonalý a ja som ho zhltol ako malinu. Je síce pravda, že ku koncu ma Tachikomy neskutočne prekvapili a práve o to viac si cením toto animé. Keď k tomu prirátam absolútne geniálnu hudbu a krasnú vypointovanosť deja, nemám inú možnosť len dať plný počet a dúfať, že je to dostačujúce. takéto niečo sa naozaj len tak nevidí. ()

2nd GIG (2004) (S02)

Prvá séria sa mi páčila viac. Ale táto zase kupodivu funguje v rámci aktuálnych problémov. Sekcia 9 je pre mňa stále špičkou na poli kyberzločinu a všetky postavy som po dlhom čase veľmi rád videl. Viacej politickosti mi tu bohužiaľ nesedelo. Atmosférou rovnaké a čo sa týka hudby tak šťavnaté. Páčili sa mi referencie na Nebo nad Berlínom aj posunutie vzťahov na ďalšiu zložitejšiu úroveň, dokonca aj koncept Individual Eleven, ale vo vyplňujúcich častiach ma to nechalo pomerne chladným. Finále dobré a samozrejme to necháva kopec ďalších otázok a akési šteklenie, že treba si to pozrieť ešte raz a doplniť si všetky tie informácie do jedného komplexného celku, lebo na jedno pozretie sa to fakt nedá. ()

Pán prstenů dostane anime prequel

Pán prstenů dostane anime prequel

11.06.2021

Studia Warner Bros. a New Line Cinema se vrací ke značce Pán prstenů. Oznámili totiž čerstvě anime prequel k trilogii režiséra Petera Jacksona The War of the Rohirrim. Příběh samostatně stojícího… (více)