Vlk samotář a mládě 3: Proti vichru smrti

• Japonsko Kozure Ôkami: Shinikazeni mukau ubaguruma (více)
Trailer

Legendární série podle komiksu Kazua Kaikeho. Třetí pokračování příhod vlka s mládětem omezuje v rovině hrdinových protivníků komiksovou obskurnost na minimum a naopak nechává Ogamiho v duelech s mistrovským šermířem zasmušile rozjímat o "cestě samuraje". (oficiální text distributora)

Trailer

Tom_Lachtan

Po dost nepovedené dvojce s vrhacími tuříny přichází třetí část s dějem, který už není tak pitomě obskurní a souboje na ostří katany jsou mnohem... Soubojovatější. Děj je mnohem přirozenější a... Dějovější. A jelikož tu teď píšu hrozný, ale hrozný koniny, nejspíš skončím u toho, že je to povedený díl, kde se opět krásně graduje k finálnímu střetu a příběh působí mnohem adekvátněji a ne jako něco vycucaného z prstu zdrogovaného leprikóna. ()

Cervenak

Skvost! O triedu lepšie ako prvé dva diely (a to sa mi naozaj páčili). Pomo napísal, že pri sledovaní trojky mal tých dvoch už celkom rád. Ja ich doslova milujem. Skvelá dvojica. Obaja stoickí, že Clint Eastwood je vedľa nich poskakujúci gašparko. Hustá atmosféra, prepracovaný scenár, brilantne komponované scény (nielen tie bojové). Zbožňujem ten kontrast, keď Ogami je na jednej strane absolútny killer, ktorý bez mrknutia oka vybije celú armádu nájomných samurajov, ale zároveň je tu scéna, v ktorej pre svojho kakajúceho synčeka špeciálne upravuje lopúchy, aby neboli pre jeho riťku príliš drsné. V tom okamihu je jasné, že Ogami je vlastne dobrý chlap. Bez ohľadu na to, že v priebehu toho Daigorovho kakania rozseká na franforce troch nindžov. ;-D ()

ORIN

Pokud bych nevěděl, že je série podle komiksu, tak bych to tady (až na závěrečnou řež) nepoznal ani za mák. Daleko více uměřenější než předchozí dva díly, cesta temnoty, jak pouť nazval sám Ogami Ittó, vede k mnoha zamyšlením nejen diváka, ale i některýc postav v průběhu filmu. Jelikož se zde poprvé objevuje zločinecká organizace známá pod návem yakuza, rád bych něco uvedl o historii jejího vzniku apod. Její počátky lze vysledovat v počátcích 17. století, v Japonsku zpustošeném častými občanskými válkami konečně zavládl mír. Samurajové již nebyli to, co dříve. Z mnoha z nich se vyprofilovali nemilosrdní zločinci a drancovali vše, co jim přišlo pod ruku. Obyvatelům měst nezbylo nic jiného, než se poohlédnout po nějaké ochraně. A právě zde můžeme vystopovat úplné zárodky japonské yakuzy. Nejdříve nazýváni machi-yakko chránili mnohé vesnice a města před nájezdy nelítostných zločineckých band. Od machi-yakko se oddělila část, která se nazvala bakuto. Vytvořila organizaci se sofistikovanou kulturou a propracovaným systémem, mnozí z nich se zabývali karetní hrou, tzv. hanafundou. Název Yakuza se odvodil právě z této karetní hry. Krátce poté její členové vytvořili strukturu, která je bez větších rozdílů platná dodnes. ()

Superpero

Začátek perfektní. V konfrontaci s jakuzou se naplno ukáže morální a duchovní síla Ogamiho Ittó, když na sebe vezme mučení vodou a výprask buri buri (zní to možná směšně ale zažít byste to nechtěli). V prostředku je trochu útlum a možná i malinko nuda. Jenže konec se odehrává ve velkém stylu. Vypukne naprostá monstr bitka. Paradoxem je, že mnohem vetší nebezpečí než celá ta armáda skýtá ten opravdový samuraj na konci. Daigoró tu má menší roli, než v druhém dílu a trochu povyrostl a už se jen nevozí v kočárku. Komu se líbily díly předchozí, nebude zklamán ani teď. ()

Flipnic

Ve třetím díle mi trochu vadili jisté změny a mnohem méně kvalitních soubojů na meče. Konfrontace se střelnými zbraněmi mi příliš neseděly a kočárek jako ultimátní zbraň na konci filmu mne dost zaskočil ... Ovšem i tak se jedná o naprostý skvost, jen ve srovnání s předešlými díly je o trochu slabší ... ()