Tato povedená, pestrá parodie na filmy o pirátech se pyšní všemi znaky klasické frašky a rovněž hvězdným mezinárodním obsazením, které kombinuje především americké a britské komiky. Autorsky se na ní podílel veterán ze skupiny Monty Python Graham Chapman spolu s anglickým komikem Peterem Cookem, kteří si v ní zároveň střihli parádní role. Skeče se točí okolo příběhu ze 17. století o děsivém pirátovi Žlutovousovi a jeho výpravě za bájným pokladem - mapu k jeho nalezení má vytetovanou na hlavě jeho zženštilý syn, kterého ovšem lodě a pirátské výpravy ani trochu nezajímají. Jde o poslední film Martyho Feldmana, komika s pověstně vykulenýma očima a miláčka publika, který bohužel zemřel těšně před jeho dokončením. Dalšími zvučnými jmény v hereckém obsazení této komedie je montypythonovský klasik John Cleese v roli slepého Harveyho nebo jeho kolega z legendárního britského ansámblu Eric Idle, který si zahrál poručíka Clementa. Ve filmu se na chvíli mihne dokonce i David Bowie. (oficiální text distributora)

Segrestor

Pro takové fanatiky do Monty Pythonů jako jsem já bezesporu slabší záležitost, ale i přesto jsem si snímek oblíbil. Na oplodňujícího piráta Žlutovouse nemá ani Jack Sparow. ()

genetique

Čakal som väčšiu úbohosť, len hluché priživenie sa a drzé zvezenie sa na mothypythonovskom kolotoči, ale aj béčkový pythonovský výplod znamená slušnú porciu zábavy, neúnosne veľa klišé, ale znova aj veľa zábavy. 60%. ()

D.Moore

Po slabší rozjezdové půlhodině, ve které za zmínku stojí jen výtečný slepec Pew Johna Cleese a roztomilý žalářník, který ohlašuje návštěvu třískání tyčí do vězňových zad, se Žlutovous zvrhne v úžasnou lavinu potrhlých nápadů, které nemají obdoby. Všechno začne pasáží několikanásobného sledování do přístavu a naprosto dokonale vypointovanou scénkou s malou holčičkou "Dáte tři čtvrťáky za kousek hovna?", pokračuje plavbou, ne tak docela pochopenou bitvou, a vyvrcholí mohutnou potyčkou na ostrově, při níž padne o dost více lidí než kolik jich je zabito. Čtyři hvězdy. Díky za tenhle film. ()

Javert

Ve Žlutovousovi je vidět velká inspirace Pythonovskými kousky - vždyť Chapman také napsal scénář - ale kvality jejich filmů nebo Cirkusu nedosahuje. Přesto se však i na dnešní poměry jedná o velice solidní zábavu, ať již vemu v potaz famózního Chapmana v titulní roli nebo vedlejší role dalších Pythonovců - Erica Idlea coby pirátova pronásledovatele nebo Johna Cleese v roli slepce s téměř netopýřím sluchem.:) ()

Goldbeater

Yellowbeard je příjemná pirátská komedie s Grahamem Chapmanem v hlavní roli a mnoha dalšími dobrými herci ve vedlejších rolích (nejvíc mne pobavili Marty Feldman jako Gilbert a John Cleese jako slepec Pew). Je to povedená nenáročná taškařice, která se hodí na klidné letní odpoledne. A nezapomeňte, že Žlutovousové jsou nejnebezpečnější po smrti! ()

dopitak

Ptákovina, u které se ovšem snadno i často zasmějete. Nejlepší byla scéna, jak v Portsmouthu kopli tu malou holčičku s prominutím do prdele, až zajela kamsi do sklepa :o) ()

Tommassi3

"Stará pověra, že ženská na palubě přináší smůlu, byla již vědecky dokázána.." ;) Zoufalá Damskiho deMONTáž skvělých Pythonů.. ()

corpsy

Pirátsky žáner v tej dobe umieral ( resp. už mŕtvym bol ) a ani nejaké tie pokusy oň neprišli k úspechu ( PIRÁTI, TAI PAN, THE PIRATE MOVIE ). Ani pokus o bláznivú komédiu, kde sa miesili montypytonovské a americké zmysli pre humor, nedali tomuto filmu nádeje na úspech. Hviezdna zábavka, ktovie ale pre koho. ()

blackrain

Jako parodie na dobrodružné filmy o pirátech tohle funguje naprosto dokonale. Očekávala jsem ještě mnohem větší šílenost. Nakonec jsem ale byla velmi ile překvapená. Žlutovous byl správný magor, ale i všechny ostatní postavy jsou svým způsobem více či méně potrefené. Herecké obsazení se povedlo. ()

MJMilan

Čekal jsem něco z humoru Monty Pythons, ale dostal jsem jen půlku. ta druhá půlka totiž neobvykle pro Monty Pythons tvořila smysluplný děj a tak střípky jejich humoru se objevovali jen místy a možná ty bylo i dobře. Myslím si že dost podceněné je označení "béčko". ()

Splasher

Člověk je na jednu stranu rád, že může vidět tolik milióny lidí milovaných komiků v jednom filmu. Ale pak je tu ta druhá strana mince. Tyhle projekty totiž mají hodně často osud jiného velikána - Titanicu. Žlutovous sice nakonec dokázal doplout do přístavu, ale poněkud jiného než původně zamýšlel. Doma ho tak nečekala hanba, ale žádná sláva to taky nebyla. ()

Braddy

Zdařilá pirátská komedie, s účastí některých členů bývalé skupiny Monty Python. John Cleese jako slepý Harvey,nebo Graham Chapman v hlavní roli kapitána Žlutovousa. I skvělý Marty Feldman se svýma šílenýma očima:-) ()

xaver

Mám rád parodie všeho druhu a tato patří k těm vydařenějším. Vydařené je i herecké obsazení a pobavili mě některé až absurdní nápady režiséra nebo scénaristy. Dávám za 4. ()

glamgirl

Miestami vtipný príbeh s pomerne priemerným scenárom, ale s celkovo dobrými hercami a podarenou výpravou, vhodný skôr pre fanúšikov MPFC. A hoci sa vo filme z recesie objavil aj David Bowie, Yellowbeard bol pre mňa skôr povinnou jazdou. V rámci možností pobavil, ale raz stačilo. ()