Trochu jsem se bál, že to bude jen nějaká splácanina s herci Monty Pythonů, ale naštěstí se obavy nenaplnily. Graham Chapman si skvěle poradil s perfektně napsanou rolí piráta Žlutovouse,přítomnost Erica Idle a Johna Cleese také potěší. Sice to není stoprocentní dílko Pythonů, ale často jde jejich humor cítit, takže jsem se celkem dobře pobavil u téhle zdařilé pirátské komedie.(14.2.2010)

Po slabší rozjezdové půlhodině, ve které za zmínku stojí jen výtečný slepec Pew Johna Cleese a roztomilý žalářník, který ohlašuje návštěvu třískání tyčí do vězňových zad, se Žlutovous zvrhne v úžasnou lavinu potrhlých nápadů, které nemají obdoby. Všechno začne pasáží několikanásobného sledování do přístavu a naprosto dokonale vypointovanou scénkou s malou holčičkou "Dáte tři čtvrťáky za kousek hovna?", pokračuje plavbou, ne tak docela pochopenou bitvou, a vyvrcholí mohutnou potyčkou na ostrově, při níž padne o dost více lidí než kolik jich je zabito. Čtyři hvězdy. Díky za tenhle film.(18.8.2011)

• Godhaj

,,Musí to vypadat realisticky! Každého, kdo bude přehrávat, já osobně vyděsím k smrti!“ Žlutovous patří k dalším šíleným britským parodiím. Tato si dělá legraci ze všech možných klišé dobrodružných pirátských filmů. Zpočátku je ještě kadence vtipů na poměrně dobré úrovni, ve druhé třetině už však zpomaluje a ke konci už scénář jen vaří z vody. Většina scének je spíše trapná a absurdní než vtipná, ale to se už u těchto parodií holt stává.(9.3.2014)

And now for something completely different... Príjemný pirátsky úlet a ešte k tomu v tom hrá polovica zostavy Monty Python, čo viac si želať. Má to príbeh, má to kopec vtipných scén a hlášok (a stavím sa, že Davida Bowieho ste nečakali!). Koho pri pozeraní neustále napadali prirovnania k Pirátom z Karibiku, nech zdvihne ruku... ehm... hák.(8.9.2011)

Člověk je na jednu stranu rád, že může vidět tolik milióny lidí milovaných komiků v jednom filmu. Ale pak je tu ta druhá strana mince. Tyhle projekty totiž mají hodně často osud jiného velikána - Titanicu. Žlutovous sice nakonec dokázal doplout do přístavu, ale poněkud jiného než původně zamýšlel. Doma ho tak nečekala hanba, ale žádná sláva to taky nebyla.(7.4.2011)

• - John Cleese svoji roli ve filmu přijal jen pouze kvůli přátelství s Grahamem Chapmanem. Scénář prý podle něho totiž byl "nejhorší co kdy četl". (Javert)

• - Natáčení probíhalo v USA, Velké Británii a Mexiku. (Terva)

• - Pirátská loď, na které se plavil Žlutovous dostala jméno podle matky Grahama Chapmana - Edith. (Javert)