• Godhaj

,,Musí to vypadat realisticky! Každého, kdo bude přehrávat, já osobně vyděsím k smrti!“ Žlutovous patří k dalším šíleným britským parodiím. Tato si dělá legraci ze všech možných klišé dobrodružných pirátských filmů. Zpočátku je ještě kadence vtipů na poměrně dobré úrovni, ve druhé třetině už však zpomaluje a ke konci už scénář jen vaří z vody. Většina scének je spíše trapná a absurdní než vtipná, ale to se už u těchto parodií holt stává.(9.3.2014)

Ve Žlutovousovi je vidět velká inspirace Pythonovskými kousky - vždyť Chapman také napsal scénář - ale kvality jejich filmů nebo Cirkusu nedosahuje. Přesto se však i na dnešní poměry jedná o velice solidní zábavu, ať již vemu v potaz famózního Chapmana v titulní roli nebo vedlejší role dalších Pythonovců - Erica Idlea coby pirátova pronásledovatele nebo Johna Cleese v roli slepce s téměř netopýřím sluchem.:)(31.5.2008)

Trochu jsem se bál, že to bude jen nějaká splácanina s herci Monty Pythonů, ale naštěstí se obavy nenaplnily. Graham Chapman si skvěle poradil s perfektně napsanou rolí piráta Žlutovouse,přítomnost Erica Idle a Johna Cleese také potěší. Sice to není stoprocentní dílko Pythonů, ale často jde jejich humor cítit, takže jsem se celkem dobře pobavil u téhle zdařilé pirátské komedie.(14.2.2010)

And now for something completely different... Príjemný pirátsky úlet a ešte k tomu v tom hrá polovica zostavy Monty Python, čo viac si želať. Má to príbeh, má to kopec vtipných scén a hlášok (a stavím sa, že Davida Bowieho ste nečakali!). Koho pri pozeraní neustále napadali prirovnania k Pirátom z Karibiku, nech zdvihne ruku... ehm... hák.(8.9.2011)

Yellowbeard je příjemná pirátská komedie s Grahamem Chapmanem v hlavní roli a mnoha dalšími dobrými herci ve vedlejších rolích (nejvíc mne pobavili Marty Feldman jako Gilbert a John Cleese jako slepec Pew). Je to povedená nenáročná taškařice, která se hodí na klidné letní odpoledne. A nezapomeňte, že Žlutovousové jsou nejnebezpečnější po smrti!(12.6.2011)

• - Natáčení probíhalo v USA, Velké Británii a Mexiku. (Terva)

• - John Cleese svoji roli ve filmu přijal jen pouze kvůli přátelství s Grahamem Chapmanem. Scénář prý podle něho totiž byl "nejhorší co kdy četl". (Javert)

• - V průběhu natáčení zemřel na infarkt představitel vedlejší role, známý Marty Feldman. Jeho postava pak byla v průběhu filmu zabita i ve filmu. (Javert)