poster

Severní město (festivalový název)

 • Rakousko

  Nordrand

 • Německo

  Nordrand

Drama

Rakousko / Německo / Švýcarsko, 1999, 103 min

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Houdini

  Zlatý Lev - výběr(23.1.2006)

 • Bluntman
  ****

  LFŠ 2009 Ani nepřekvapí, že pod SEVERNÍMI BLATY, kterými si rakouská kinematografie získala znovu pozornost zbytku světa, je podepsána Barbara Albert, která se předtím jako scénáristka sešla s Michaelem Glawoggerem a Ulrichem Seidlem na K VĚCI: RAKOUSKO V ŠESTI KAPITOLÁCH. Tíhnutí k parametrické naraci, svébytnost stylu, hudba jako výrazový prostředek a nedilná součást dění, sociálněpolitické angažované téma... a postavy, které dělají hrozné hlouposti a máte všechny důvody je nesnášet, ale přesto jim fandíte. Škoda té jednostranné nesnášenlivosti vůči mužům a uchylování se ke klišé; jinak se jedná o velice povedený debut, kterému bych nevytýkal, že nepřichází s žádným řešením (jednak je to debut, jednak problematiku ukazuje, nechce nabídnout jedinou správnou cestu - ona totiž neexistuje) a nemá konec (a ve vztazích snad nějaký definitivní konec, kromě smrti, je?). 7/10(29.7.2009)

 • kusper
  **

  35. LFŠ Další potvrzení toho, že Rakouska kinematografie je na bodu mrazu.(3.8.2009)

 • Hank
  ***

  Obyčejný, civilní příběh o lidech na okraji, tentokrát se jedná o imigranty především z bývalé Jugoslávie. Lásky, zklamání a deziluze. Na film se příjemně divá, ale to je tak všechno, protože film nepřichází s ničím novým, žádné východisko, žádné zakončení.(30.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace