Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Chudý malíř Michel (René Lefèvre) dluží všem ve svém okolí. Je zasnouben se svou sousedkou Béatrice (Annabella), ale zajímá se i o jinou dívku, krásnou Vandu. Béatrice daruje jeho sako kriminálníkovi jménem Děda Tulipán, který se v jejím bytě ukrývá před policií. Michel ale zjistí, že měl v kapse saka los, který v loterii vyhrál hlavní výhru a umožnil by mu splatit všechny dluhy a začít nový život. Začíná tak honička, která Michelovi i Béatrice obrátí život naruby. (ČSFD)

(více)

Recenze (15)

Cimr 

všechny recenze uživatele

Buď tento film za 80 let od svého vzniku silně zastaral a nebo hlášky typu ,,Dluží mi dva měsíce!" - ,,Mně zase nájem!" vzbuzovaly spíš rozpaky než úsměv už tenkrát... Závěrečná pasáž v opeře je sice slušná zábava (i když taková Noc v opeře, natočená jen pár let po Milionu, je mnohem větší síla), ale jinak film nenabízí nic moc navíc než jednu z nejohranějších zápletek, naivitu, předvídatelnost a dost podivná muzikálová čísla. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

"Milión" mi přišel lepší než "Ať žije svoboda", ale stále mám s těmihle francouzskými komediemi trochu problém. Není to něco, co by mě naprosto odrovnalo. "Milión" má ale skvěle sladěnou komediální i hudební rovinu a v tomhle směru rozhodně táhne. Navíc je zde vidět lepší přechod na zvukový film, a to i z technického hlediska. ()

Reklama

Rosomak 

všechny recenze uživatele

René Clair vzal to nejlepší z němých filmů, přidal k tomu zvuk (který je opravdu inteligentně využit a není tak pouze jednou z atrakcí filmu) a zaobalil to do jedné naivní, nicméně veselé historky o tom, kterak jeden věčně zadlužený nájemník vyhraje milion... A musím říct, že doost dlouho jsem se tak u filmu nepobavil. ()

Eddard 

všechny recenze uživatele

Výborný kousek Reného Claira, který už naplno pracuje s možnostmi zvuku... Ve svižném tempu je nám vyprávěn příběh dvou mladíků, žijících v bytě, který si nemůžou dovolit, dvou žen, z nichž jedna je skromná a stálá, druhá přelétavá a materialistická, jednoho mafiána a především jednoho losu na milión... Bylo to veselé, svižné a vtipné, takže jsem tomu klidně prominul poněkud zvláštní konec. Člověk by nevěřil, že je to tak staré... ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Vzhľadom na to, že Milión je predovšetkým komédia, tak Clair vymyslel výbornú východziu zápletku. Stratený tiket, ktorý môže zmeniť život hlavnému hrdinovi a možno aj jeho okoliu, tak môže spôsobiť a spôsobí množstvo komických situácií a jedná sa o akýsi komediálny archetyp. Ďalej tu máme milostný trojuholník až štvoruholník a vzťah dvoch kamarátov, to preto, aby sme sa zžili s postavami a aby film mal aj dušu. Všetko Clairovi vychádza, Milión má spád, vie, kam kráča, to v porovnaní s Nech žije sloboda! a dočkáme sa aj kúzelnej romantickej scény v divadelnej scenérii. Možno by sa dal príbeh zakončiť viac elegantne, je jasné, že sa tiket nájde, no tak sa proste iba niekde nájde, chcelo to trochu viac originality. Každopádne princípy nemej grotesky vo zvukovom filme tu výborne fungujú. Podobne ako u bratov Marxovcov. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Tento film spolu s Ať žije svoboda (1931) od stejného režiséra, ovlivnily hollywoodské muzikály používáním navzájem propojeného děje a písní. (Pavlínka9)

Reklama

Reklama