Noir (TV seriál)

Animovaný / Akční / Drama / Mysteriózní

Japonsko, 2001, 26x24 min

Kóiči Mašimo

Rjóe Cukimura

môj prví anime seriál čo som videl a hned jedna z najuznávanejších a najväčších klasík ,v mojom rebríčku je na druhom mieste za troška podobným gunslinger girl.má to uveriteľný príbeh a logycké jednanie postáv čo není u každého anime bežné.ale to čo robý túto sériu výnimočnou je všetkými vychvaľovaná úžasná hudba ktorá ma ako fanatika do soundtrackov dostala a jéj OST počúvam dodnes.celé anime mi príde tak trocha zamerané na divákov aj mimo japonska a preto ho odporúčam ludom ktorý chcú skúsiť anime po prví krát.ps : z tohto dielka by mohol kľudne vzniknúť celovečerný hraný film alebo ešte lepšie seriál.http://www.youtube.com/watch?v=db1Nr1HAQak(23.2.2007)

Tak u tohohle jsem strašně nerozhodný. Tohle anime vyniká hlavně svým příběhem, atmosférou a hudebním zpracovaním, které jsou naprosto dokonalé a výborně vtáhnou do děje. Jenže některé díly byly na můj vkus málo svižné. Neříkám, že by se měly nějak moc zrychlit, ale trošku by tomu neuškodilo.(18.1.2008)

Fenomenální seriál, od kterého jsem od začátku do konce nemohl odtrhnout oči. Noir svým evropským laděním hodně vybočuje z řady ostatních anime a je to jenom plus.(9.3.2008)

Pro mě jedno z nejlepších anime vůbec, příběh je parádní a soundtrack je neuvěřitelně dokonalej, až mi to vyrazilo dech. Co více psát a chválit, když už vychváleno a popsáno bylo vše. Příběh 80%, Hudba 120%, Kresba 60%, Atmosféra 110% = zážitek 100%.(11.2.2009)

Kouzlo Noiru mě nějak minulo. Možná to bude tím, že mě většinou nebaví anime odehrávající se mimo Japonsko. Tedy nepočítám ty, co se odehrávají ve vesmíru.. ;-) Ale už je to dost dávno, co jsem to viděl, bylo to jedno z mých prvních anime, tak to dám třeba někdy znovu a kdo ví... ;-)(13.9.2007)

• - Koichi Mashimo vyrábal seriál v súbežne s .hack//SIGN. (Flipper)

• - Postava Miloš Havel je pomenovaná podľa dvoch notoricky známych českých politikov, premiéra Miloša Zemana a prezidenta Václava Havla. (Flipper)

• - V druhej epizóde "Daily Bread" vidíme počas nakupovania Mireille a Kiriky obchod Bee-Train. Je to aj meno jednej zo spoločností, ktoré Noir vyrábali. (Flipper)