Má mě rád, nemá mě rád

Maryse Alberti

John Fiedler, Mark Tarlov

Scénografie:

William Barclay

Obsah tohoto snímku je chybný, vztahuje se ke snímku z roku 2002. Tento film pojednává o mladičké studentce Daisy (Claire Danes), která je silně ovlivněna sugestivními představami, které v ní vyvolaly zážitky její babičky z 2. světové války a z koncentračních táborů.(4.1.2010)

S nečekaným a zdrcujícím závěrem, který však přijde již asi v polovině filmu :)(6.4.2006)

Rasizmus, ale ani antisemitizmus nemusí byť vždy násilný, verbálny alebo zrejmý. Zvyčajne sa to robí neviditeľne, že dokonca aj tí, ktorí majú antisemitické tendencie, si ani neuvedomujú, že niečo zle robia. A to od najväčšieho holokaustu v dejinách ubehlo viac ako 70 rokov. Film je príbehom, kedy mladé dievča Daisy má problémy so svojim židovským dedičstvom a sníva o svojej láske. Zároveň miluje svoju babku, ktorá prežila holokaust v Osvienčime a mladá slečna veľmi rada počúva jej príbehy z mladosti, ktoré prežila v dobe 2. svetovej vojne v koncentračnom tábore. Celý holokaust je situovaný len veľmi okrajovo, mnohokrát mi príbeh pripomínal pokračovanie Anny Frankovej, v hrôzostrašnej scéne sa objavuje aj Anjel smrti (doktor Mengele) so symbolickými dvojčatami. Tieto jej skúsenosti na ňu veľmi pôsobia a tým sa aj narúša jej vzťah so svojimi vrstovníkmi. Film je ťažký, psychický a je potrebné ho takto vnímať. Záver vôbec neprinesie rozhodnutie, ale je ponechaný priestor divákovi na jeho úvahy.(18.8.2018)

• - Julia Stiles v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)